Discutii cu si despre sisteme de operare si rularea lor eficienta

  • Autor subiect DeletedUser4649
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Il folosesc in special la asta. Am pe el vreo 40 de jocuri. Am Ac: B si portal 2 si le-am terminat. Pe partitia C mai am doar 80 mb liberi din 14 Gb desi nu am instalat nimic in el.:D:D
 

DeletedUser10054

Guest
Eu am windows xp sp3. PC-ul e din 2007 si e cam slabut:
http://i55.tinypic.com/10p3b40.jpg
http://i51.tinypic.com/357mutc.jpg
Comentati si injurati .:D
Si pc meu e vechi de 2 ani...dar poti pune alta placa video(iti recomand nvidia 9800 gt sau ati 5870.Cum a spus si beri e bun ,da' nu pentru jocuri.Cat despre procesor ar merge un intel core i3
Il folosesc in special la asta. Am pe el vreo 40 de jocuri. Am Ac: B si portal 2 si le-am terminat. Pe partitia C mai am doar 80 mb liberi din 14 Gb desi nu am instalat nimic in el.:D:D

Windows-ul ocupa mult...eu mai am vreo 106 G in C
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Si pc meu e vechi de 2 ani...dar poti pune alta placa video(iti recomand nvidia 9800 gt sau ati 5870.Cum a spus si beri e bun ,da' nu pentru jocuri.Cat despre procesor ar merge un intel core i3

i3=failure, ca si i5 6xx.
Ai recomandat 2 placi video din segmente extrem de diferite(low-end cu high-end).Si un 9800GT va fi "sugrumat" de acel procesor, iti zic sa te uiti la un Athlon II X4 640+O placa de baza ieftina pe AM3 +un GTS450+4GB DDR3, cea mai ieftina pe care o gasesti, n-o sa vezi nici o diferenta.Asta daca chiar vrei sa-ti faci un upgrade...
Sau astepti sa apara ieftinelile de pe AM3+
 

DeletedUser10054

Guest
Beri stiu ca esti cel mai priceput de pe forum, merita sa dau bani pe asta?SI nu il las cu mac pe el, imi pun windows 7
 

DeletedUser17892

Guest
Beri stiu ca esti cel mai priceput de pe forum, merita sa dau bani pe asta?SI nu il las cu mac pe el, imi pun windows 7

looool da ce scump e n-as da bani pe asta nici daca m-ai impusca
mesi:windows 7 si windows vista si amandoua niste failuri eu cred ca cel mai bun e xp
 

DeletedUser

Guest
@cavitverde:Uite aici un best buy in 17 milioane
Placa video care o sa te tina si la un eventual upgrade la monitor, o sa-ti mearga toate jocurile maxed out la rezolutia care o ai acum.
Procesor foarte bun la un pret super(si eu il am, l-am luat la 6 milioane acum 2 luni...), daca simti ca nu-i destul, poti sa-i faci overclock daca stii cu ce se mananca, al meu sta la 4,3ghz fara nici un fel de problema, are si multiplicatorul deblocat.
4GB, memorii identice ca si ale mele, bune si ieftine.
Placa de baza buna pentru ce pret are.
Sursa foarte buna la acel pret.
Carcasa decenta.
Asamblarea standard de la PCG e 30 de lei daca nu ma insel, nu stiu sa-ti spun cat de calitativa e, eu mi le asamblez singur.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/364254/
(sper sa nu fie considerata reclama).
@mesi7: Pentru ce ai nevoie de laptop in primul rand, si nu, acel Mac nu-si merita pretul...
@SayYourPray: Treci pe Windows 7, much better:).
@grasule: E fail 7-le pentru ca n-ai gustat din DX11 si memorie multa/performante mari?Poti sa ramai in urma cat timp doresti, nu deranjezi pe nimeni.
 

DeletedUser10054

Guest
a poi zi pt ce vrei sa iti iei leptopu ala?


Nu ai vrea sa imi iau unu de 700 lei sa joc mario pe el?
@berindea: Cand plec din oras nu car pc cu mine, cat despre laptop-ul care il am, nu ma prea multumeste si mersi pentru reconmandarea facuta pentru pc vroiam altul nou, pentru ca a meu e destul de slab, de asta stau mai mult pe laptop.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19019

Guest
@cavitverde:Uite aici un best buy in 17 milioane
Placa video care o sa te tina si la un eventual upgrade la monitor, o sa-ti mearga toate jocurile maxed out la rezolutia care o ai acum.
Procesor foarte bun la un pret super(si eu il am, l-am luat la 6 milioane acum 2 luni...), daca simti ca nu-i destul, poti sa-i faci overclock daca stii cu ce se mananca, al meu sta la 4,3ghz fara nici un fel de problema, are si multiplicatorul deblocat.
4GB, memorii identice ca si ale mele, bune si ieftine.
Placa de baza buna pentru ce pret are.
Sursa foarte buna la acel pret.
Carcasa decenta.
Asamblarea standard de la PCG e 30 de lei daca nu ma insel, nu stiu sa-ti spun cat de calitativa e, eu mi le asamblez singur.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/364254/
(sper sa nu fie considerata reclama).
@mesi7: Pentru ce ai nevoie de laptop in primul rand, si nu, acel Mac nu-si merita pretul...
@SayYourPray: Treci pe Windows 7, much better:).

E mai bun 7 simplu?
 

DeletedUser17892

Guest
Nu ai vrea sa imi iau unu de 700 lei sa joc mario pe el?

ar fi cel mai indicat
@berindea:am avut windows 7 vreo 1 an dar imi facea numa fite si mergea netu greu(nu ca nu merge si acu la fel dar cu windows 7 mergea de 2 ori mai greu)
 

DeletedUser

Guest
Beri stiu ca esti cel mai priceput de pe forum, merita sa dau bani pe asta?SI nu il las cu mac pe el, imi pun windows 7

1 nu da bani pe apple e o porcarie+1 ...iati un dell e mai bun.....cu 40 de milioane iti iei un dell cu 1 gb placa video si cu 4 gb rami
 

DeletedUser19019

Guest
ar fi cel mai indicat
@berindea:am avut windows 7 vreo 1 an dar imi facea numa fite si mergea netu greu(nu ca nu merge si acu la fel dar cu windows 7 mergea de 2 ori mai greu)


Asa stiam si eu,am colegi pe care ia prins genuinul din prima saptamana cu Windows7,eu cu Vista stau bine mersi
 
Sus