Discutii despre obligatiunile Union Pacific (OUP))

DeletedUser13447

Guest
Momentan e varza sistemul de distriburie a punctelor la fort.
La un fort la care am stat la incasat si am facut si 6k daune am luat 2 puncte in conditiile in care am castigat fortul iar un punct se da pentru participare si inca unul pentru victorie.

Da asa e, sper sa se reuseasca punerea la punct a distributiei de OUP-uri la bataliile de fort asa cum trebuie.

:indian::indian::boone::boone:
 

DeletedUser13517

Guest
oup sunt la fel ca pepitele ,valabile pe toate lumile,sau ca banii doar pe lumea unde i-ai castigat?
 

DeletedUser17275

Guest
Ideea este buna, dar nu este mai bine sa luam un numar de OUP pe fiecare task terminat?
De exemplu:
-NPC duels - Terminat, luam un numar de OUP pe taskul respectiv.

Este mult mai convenabil asa, deoacere la jucatorii de lvl mare misiunile sunt grele si cu craftul este aceasi situatie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6410

Guest
Ideea este buna, dar nu este mai bine sa luam un numar de OUP pe fiecare task terminat?
De exemplu:
-NPC duels - Terminat, luam un numar de OUP pe taskul respectiv.

Este mult mai convenabil asa, deoacere la jucatorii de lvl mare misiunile sunt grele si cu craftul este aceasi situatie.

Am impresia ca se da OUP-uri la sfarsitul zile pentru taskurile pe care le termini :)

De exemplu eu ieri am terminat doar duelurile cu NPC-uri :) si la sfarsitul zilei am primit un punct
 

DeletedUser19531

Guest
Am impresia ca se da OUP-uri la sfarsitul zile pentru taskurile pe care le termini :)

De exemplu eu ieri am terminat doar duelurile cu NPC-uri :) si la sfarsitul zilei am primit un punct

Ai dreptate patrat [SPOILER="]
images
[/SPOILER], punctele zilnice se obtin in functie de numarul de sarcini pe care le termini, dar daca faci 3 sarcini se bifeaza si la 5 zile bifate primesti un bonus de actiuni.
 

DeletedUser22031

Guest
Deci fratilor , sa va zic eu cum e ...

Fiecare jucator primeste la update 100 puncte OUP . Maximul fiind de 2000 , si trebuie sa faceti puncte OUP ca sa va puteti cumpara de la magazinul OUP (care se va afla in stanga jos cu titlui "Shop" sau ceva de gen` )

O sa puteti sa va cumparati : Curea de ROman , bulgar , etc.... Dar si chestiii (nu produse , nu iteme(inafara de curele) , nu animale)

Primiti la ora 24:00 punctele OUP facute in ziua aceea .

Sincer.... Voi nu va mai uitati si pe The West "Beta"

Si app cand o sa se implementeze 1.35 ?
 

DeletedUser19531

Guest
Deci fratilor , sa va zic eu cum e ...

Fiecare jucator primeste la update 100 puncte OUP . Maximul fiind de 2000 , si trebuie sa faceti puncte OUP ca sa va puteti cumpara de la magazinul OUP (care se va afla in stanga jos cu titlui "Shop" sau ceva de gen` )

O sa puteti sa va cumparati : Curea de ROman , bulgar , etc.... Dar si chestiii (nu produse , nu iteme(inafara de curele) , nu animale)

Primiti la ora 24:00 punctele OUP facute in ziua aceea .

Sincer.... Voi nu va mai uitati si pe The West "Beta"

Si app cand o sa se implementeze 1.35 ?


Noua versiune o sa apara atunci cand este implementata toata pe beta si este considerata sigura pentru a rula pe lumile normale, adica bug-urile sa nu fie prezente, pentru asta necesita timp ca jucatorii sa testeze si sa raporteze bug-urile.

Nu se primesc obligatiuni in momentul aparitiei pe lumile normale!!! Cele 100 de obligatiuni au fost oferite pentru ca jucatorii sa testeze magazinul: http://forum.westbeta.innogames.de/showpost.php?p=17982&postcount=1
 

DeletedUser17158

Guest
am si eu o intrebare in locul cuferelor care se iau in misiunile circul calator, speranta moare ultima etc. se vor acorda oup sau asa si va ramine acordinduse acele cufere?
 

DeletedUser

Guest
Ar trebui bagata pe lista zilnica si o batalie de fort . Fortistii ce fac , in special tancurile ? 2 Dueluri nu pot... Dueluri cu NPC nu pot ( ma rog...pierd multa viata degeaba )... Deci ar fi bine sa apara pe lista si o batalie de fort <3W

Si pt nestiutori : Otelul costa 175 OP
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6410

Guest
Ar trebui bagata pe lista zilnica si o batalie de fort . Fortistii ce fac , in special tancurile ? 2 Dueluri nu pot... Dueluri cu NPC nu pot ( ma rog...pierd multa viata degeaba )... Deci ar fi bine sa apara pe lista si o batalie de fort <3W

Si pt nestiutori : Otelul costa 175 OP

Nu cred ca e necesa pe acea lista si o batalie , deoarece la batalii deja se castiga OUP-uri
 

DeletedUser

Guest
Dueluri iar sunt lasate la oparte.. Ar trebui sa se castige si la dueluri 0,1,2... 5000 OPU d'alea pe duel. Iar limita aia ar putea fi marita macar la 3.000, am vazut ca un cufar poate ajunge la 1.000$. In rest, cel mai fain lucru din ultimile updateuri. :up:
 

DeletedUser

Guest
Forturile o sa fie cea mai mare teapa. In loc sa se mai anime lumea cu noul sistem sunt sanse mai mari ca jucatorii sa renunte de tot la forturi.
Punctele se primesc astfel:
-1 punct pentru participare
-1 punct pentru victorie
-3 puncte daca ai fi luat cufar de lemn
-6 puncte daca ai fi luat cufar de fier
-9 puncte daca ai fi luat cufar de otel
In conditiile date majoritatea jucatorilor primesc 1 sau 2 puncte OUP.
 

DeletedUser

Guest
Forturile o sa fie cea mai mare teapa. In loc sa se mai anime lumea cu noul sistem sunt sanse mai mari ca jucatorii sa renunte de tot la forturi.
Punctele se primesc astfel:
-1 punct pentru participare
-1 punct pentru victorie
-3 puncte daca ai fi luat cufar de lemn
-6 puncte daca ai fi luat cufar de fier
-9 puncte daca ai fi luat cufar de otel
In conditiile date majoritatea jucatorilor primesc 1 sau 2 puncte OUP.
aici ai facut un simplu enunt. pentru enuntul facut ai o argumentatie logica?? primele doua subpuncte sunt clare dar pentru urmatoarele de unde ai scos acele valori ?:whistle:

din forturile de pe beta.
epic raspunsul tau. :) ma asteptam la ceva de genul :d de exemplu inainte de update am dat xyz damage si am luat un cufar..... acum dupa up date cu aceleas performante am luat xy oup. imi pare rau mon ami esti neconvingator si foarte superficial.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20390

Guest
pepite

poate sami spuna cineva cum ati cumperi pepite tocmai din moldova ?
 

DeletedUser

Guest
Asa o sa scada si pretul de la itemele rare...numai prostii cu update-ul asta.Si nu mai are nici un farmec daca le gasesti cumparandu-le de la magazin.

ce prostie...oamenii normali o sa munceasca o luna ca sa primeasca atata cat un pepitar in 10 minute.Pff,groaznic.

Inainte erau iteme rare,acum o sa fie iteme de pepitari.Inainte puteai face batalii de fort organizate,puteai sa primesti apoi cufere,acum primesti niste chestii pe care pepitarii le iau mult prea usor.

Ce prostie cu chestia asta.Inno s-a lacomit deja.
 

DeletedUser

Guest
Forturile o sa fie cea mai mare teapa. In loc sa se mai anime lumea cu noul sistem sunt sanse mai mari ca jucatorii sa renunte de tot la forturi.
Punctele se primesc astfel:
-1 punct pentru participare
-1 punct pentru victorie
-3 puncte daca ai fi luat cufar de lemn
-6 puncte daca ai fi luat cufar de fier
-9 puncte daca ai fi luat cufar de otel
In conditiile date majoritatea jucatorilor primesc 1 sau 2 puncte OUP.

eu zic ca rewardurile sunt satisfacatoare .

dar totusi , ar trebui sa conteze si marimea fortului . la fort mic 1 pt participare , 1 pt victorie; la mediu 1 participare , 2 victorie ; la mare 1 participare 3 victorie .

stiu , la fort mare o sa vi se pare destul de mare rewardul, dar avand in vedere ca o batalie serioasa dureaza 1:30-2 ore , iar 1 punct OP se ia cu 3 dueluri NPC care dureaza 3-4 sec , eu zic ca s-ar merita <3W
 
Sus