Discutii legate de PC-uri

  • Autor subiect DeletedUser5629
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Daca ai o carcasa buna, ventilatie calumea.
O carcasa cu ventilatia facuta ca la carte>carcasa cu panoul lateral deschis.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10567

Guest
Daca vroiai un sistem silentions cu toate ventilatoarele pe fiecare cm patrat al carcasei trebuia sa specifici cand l-ai cumparat.
 

DeletedUser

Guest
Inca tot nu inteleg ce au mouse-urile Razer asa de special incat sa coste pana in 130$. DPI mare, mai multe butoane si design cool?? Astea ii maresc pretul asa de mult???
 

DeletedUser

Guest
Inca tot nu inteleg ce au mouse-urile Razer asa de special incat sa coste pana in 130$. DPI mare, mai multe butoane si design cool?? Astea ii maresc pretul asa de mult???

Incearca ceva de peste 6k DPI, nu rahatelu tau de 500 DPI. Da, butoanele alea speciale sunt foarte folositoare, si degeaba tii in mana cel mai performant mouse daca are forma de drujba.
 

DeletedUser20130

Guest
Incearca ceva de peste 6k DPI, nu rahatelu tau de 500 DPI. Da, butoanele alea speciale sunt foarte folositoare, si degeaba tii in mana cel mai performant mouse daca are forma de drujba.

Mda ... eu m-am obisnuit cu mousul meu de 50 lei si cu saracutii lui 1.000 DPI ... nu pot sa vad diferenta intre 2 mousuri. Eu m-am obisnuit cu el si nu il schimb. Singurul lucru pe care l-as schimba ar fi tastatura.
 

DeletedUser2041

Guest
Inca tot nu inteleg ce au mouse-urile Razer asa de special incat sa coste pana in 130$. DPI mare, mai multe butoane si design cool?? Astea ii maresc pretul asa de mult???

DPI-ul conteaza, incearca un mouse cu DPI selection si vei vedea diferenta.

Mda ... eu m-am obisnuit cu mousul meu de 50 lei si cu saracutii lui 1.000 DPI ... nu pot sa vad diferenta intre 2 mousuri. Eu m-am obisnuit cu el si nu il schimb. Singurul lucru pe care l-as schimba ar fi tastatura.

La browsing nici nu ai nevoie de mai mult, eu il tin in 1200 :)

In jocuri este alta discutie
 

DeletedUser20130

Guest
DPI-ul conteaza, incearca un mouse cu DPI selection si vei vedea diferenta.



La browsing nici nu ai nevoie de mai mult, eu il tin in 1200 :)

In jocuri este alta discutie

Asta e mousul meu de gaming si tin sa spun ca a cazut pe jos mai mult de 50 de ori si merge ca si nou. Singura problema este rotita care ramane blocata (asta se intampla cand mananci chipsuri si atinci mousul in acelasi moment, timp de cateva saptamani.
Also. E wireless, bateria tine 10 luni ... no fucks given.
 

DeletedUser

Guest
Asta e mousul meu de gaming si tin sa spun ca a cazut pe jos mai mult de 50 de ori si merge ca si nou. Singura problema este rotita care ramane blocata (asta se intampla cand mananci chipsuri si atinci mousul in acelasi moment, timp de cateva saptamani.
Also. E wireless, bateria tine 10 luni ... no fucks given.

Mi-ai descris si mouse-ul meu actual, numai ca rotita am deblocat-o dar putin cauciuc de pe ea lipseste.
 

DeletedUser

Guest
Razer isi permit sa faca produse overpriced din cauza produselor excelente care le-au avut in trecut.Produsele noi nu sunt grozave.Pentru mine singurele produse care merita a fi achizitionate sunt Razer Blackwidow si Deathadder.
Eu vreau sa vand Abyssus-ul si sa-mi cumpar un Steelseries Sensei RAW Rubber.
@Microtunes: Trebuie sa incerci un mouse calumea ca sa-ti dai seama care e diferenta:).
Mie de exemplu nu-mi sunt de ajuns 3500 DPI, din cauza dimensiuni ecranului.
 

DeletedUser

Guest
Razer isi permit sa faca produse overpriced din cauza produselor excelente care le-au avut in trecut.Produsele noi nu sunt grozave.Pentru mine singurele produse care merita a fi achizitionate sunt Razer Blackwidow si Deathadder.
Eu vreau sa vand Abyssus-ul si sa-mi cumpar un Steelseries Sensei RAW Rubber.
@Microtunes: Trebuie sa incerci un mouse calumea ca sa-ti dai seama care e diferenta:).
Mie de exemplu nu-mi sunt de ajuns 3500 DPI, din cauza dimensiuni ecranului.

Nu ca nu imi permit dar inca nu am simtit nevoia de un mouse asa de bun. Oricum, DeathAdder ar fi alegerea mea sau vreun Steelseries.
 

DeletedUser

Guest
N-ai cum s-o simti decat daca esti dependent de k/d sau alte rahaturi de score ale jocurilor, sau daca joci la nivel profesional.
 

DeletedUser10567

Guest
Razer isi permit sa faca produse overpriced din cauza produselor excelente care le-au avut in trecut.Produsele noi nu sunt grozave.Pentru mine singurele produse care merita a fi achizitionate sunt Razer Blackwidow si Deathadder.
Eu vreau sa vand Abyssus-ul si sa-mi cumpar un Steelseries Sensei RAW Rubber.
@Microtunes: Trebuie sa incerci un mouse calumea ca sa-ti dai seama care e diferenta:).
Mie de exemplu nu-mi sunt de ajuns 3500 DPI, din cauza dimensiuni ecranului.

O intrebare. Cand te-ai referit la dimensiunea ecranului, te-ai referit la rezolutie sau la diagonala ?
 

DeletedUser10567

Guest
Eu imi iau zilele astea unul de 22 inchi la 1080P. Crezi ca face fata mouse-ul meu Microsoft Wireless 1025 ?
 

DeletedUser10567

Guest
Zi-mi un mouse decent pana in 50 de lei care sa fie ok la rezolutia aia pentru MMO-uri.
 

DeletedUser19397

Guest
Beri ma ajuti cu ceva? Iesi de pe busy pe skype, vreau sa te intreb ceva.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus