Discutii legate de PC-uri

  • Autor subiect DeletedUser5629
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser21978

Guest
Deci,cand vreau sa dezarhivez ceva care are mai mult de 1 gb sau sa instalez ceva mai mare instalarea\dezarhivarea esueaza si se "buleste" tot pc,da erori la orice fac,daca intru in foldere,daca vreau sa sterg ceva si totul se vede foarte aiurea,dispari colturile,culorile etc...
Trebuie sa dau rr daca vreau sa dispara alea.....
De ce?
 

DeletedUser593

Guest
Am vreo sansa sa gasesc carduri Micro SD de 8-16 gb? S-au facut atat de mari? Imi e lene sa caut pe gogu :ras:
 

DeletedUser2948

Guest
Ma eu doar acum vad titlul la topic... PC/laptop? Nu serios? :)) Dar "laptopul" nu e tot PC?
 

DeletedUser

Guest
Dude, e termen general, si eu zic din reflex PC si laptop.
Ca n-o sa zic.
"Scuza-ma, tocmai mi-am mutat pozele de pe PC-ul care este menit sa-mi stea in poala catre cel care este menit sa stea pe birou".
 

DeletedUser

Guest
imi da cnv un meesaj privat please cu un site de unde pot sa descarc masterhd?

am tot cautat pe net, dar nam gasit...:tumble::Ph34r::confused:
 

DeletedUser

Guest
Beri nu mai e AMDfag...:(
Intel Core i5 3570K+Asus Maximus V Gene.
Urmeaza un Corsair H100+2x Corsair SP120 la iarna, sau un kit custom de watercooling, vad cu bugetu.
 

DeletedUser

Guest
@lord ion: Vandute.
@Browen: 4.5ghz daily, nu strica niciodata temperaturi sub 60 de grade in full load.
 

DeletedUser10567

Guest
4.5GHz, full load sub 60 de grade ? Si pe caldurile astea ?
Eu imi tin vechitura la 3.2GHz stock (pentru ca nu poate mai mult) cu racire pe aer si in load 80-90% ajungle la 70-75 lejer. Si cam cat costa un sistem de watercooling ?

Ah, am uitat, ti-a venit i5-ul cu k in coada. Cam asta explica tot. :)) Sa-l stapanesti sanatos. Ce voltaj i-ai dat ?
 

DeletedUser

Guest
4.5ghz e cumva benchmark-ul mediu pentru i5 3570K.De acolo se substrage calitatea.Acum sunt curios ce voltaje vrea pentru frecventa respectiva.Procesorul in sine, impreuna cu i5 2500K sunt capabile de peste 5.2ghz in conditii foarte bune, dar nu pentru daily use.Maximul care l-am vazut a fost 5ghz in daily use pe un exemplar foarte bun.
Nu i-am dat inca nimic la OC, am racirea stock(rahat), plus, are el "turbo" pana la 3.9ghz, cand are nevoie de juice.
 

DeletedUser10567

Guest
Beat that !

Nu e mare chestie. E un sistem asamblat intr-un jeg de carcasa si o placa de baza cu un cooler pe aceasta. Am scos alimentarile din sistemul asamblat si le-am pus pe placa de baza respectiva, am facut scurt intre pinii POWER SW cu o surubelnita si a plecat coolerul si ventilatorul sursei. :)
rszdavasfaebnaetg.jpg
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus