Genul de muzica preferat

  • Autor subiect DeletedUser8851
  • Data de început

DeletedUser8851

Guest
Ce vizitat e topicul=))
L-am facut de distractie da a devenit general=))
 

DeletedUser11192

Guest
Hip-hop and rap,same sh*t,different as*holes.
Singurul rapper care descrie viata perfect este Eminem,in rest toti sunt niste failuri care fac rahaturi comerciale de 2 bani destinate copiilor,care cred ii considera ''idoli'',exemple de urmat in viata.
Rapul si Hip-Hopul au distrus generatia din ziua de azi,mai toti fraierii se cred ''niggas'' sau ''gangstuh'' si fac ce vor dupa cum ii taie capu'.

Fals. Rapul si Hip-hop sunt total diferite. Cat despre Eminem.. ti-ai gasit idol. Ala descrie viata?! Ala e narcisist de nu-si mai vede capul.. in aproape fiecare melodie al lui isi pupa propriul dos... Eu ti-am zis... asculta tu ce am specificat mai sus si apoi vei gasi diferenta. Cat despre asa zisii fraieri care fac dupa cum ii taie capul.. mi se pare mie sau esti un pic cam ipocrit? Bine ca faci tu asa cum este scris la carte. Ciocu mic ca nici tu nu esti mai breaz. Daca te referi la faptul ca astea fura, te-ai gandit ca multi o fac din necesitatea de a manca? E adevarat ca unii exagereaza si ca ar putea sa munceasca in loc sa faca asta... dar asta nu mai tine de muzica.. tine de probleme de comportament.
 

DeletedUser

Guest
Fals. Rapul si Hip-hop sunt total diferite. Cat despre Eminem.. ti-ai gasit idol. Ala descrie viata?! Ala e narcisist de nu-si mai vede capul.. in aproape fiecare melodie al lui isi pupa propriul dos... Eu ti-am zis... asculta tu ce am specificat mai sus si apoi vei gasi diferenta. Cat despre asa zisii fraieri care fac dupa cum ii taie capul.. mi se pare mie sau esti un pic cam ipocrit? Bine ca faci tu asa cum este scris la carte. Ciocu mic ca nici tu nu esti mai breaz. Daca te referi la faptul ca astea fura, te-ai gandit ca multi o fac din necesitatea de a manca? E adevarat ca unii exagereaza si ca ar putea sa munceasca in loc sa faca asta... dar asta nu mai tine de muzica.. tine de probleme de comportament.

Oh really?Tu ai auzit de cacaturile care le fac cioroii aia din America pt a-si ''proteja'' teritoriul?Daca bataia si omorul a sute de oameni ti se pare firesc,eu nu mai ma bag.
 

DeletedUser11192

Guest
Oh really?Tu ai auzit de cacaturile care le fac cioroii aia din America pt a-si ''proteja'' teritoriul?Daca bataia si omorul a sute de oameni ti se pare firesc,eu nu mai ma bag.

DE CATE ORI SA REPET... AIA SUNT RAPPERI NESPALATI! UN FEL DE MANELISTI TIGANI! Eu vorbesc STRICT de hip-hop. Hip-hoperii sunt PASNICI! Nu e aceiasi mancare de peste..
 

DeletedUser

Guest
Nu prea am preferinte,dar in general ascult Rapperi necunoscuti (Cumicu,JerryCo,Loyal,etc).
 

DeletedUser1354

Guest
ori ce e metal este ok.
formatie preferata: Slipknot (condoleante pentru Paul Gray)
cantaretul preferat:Alexi Laiho(de la Children of Bodom) si nu pot sa uit de Joey Jordison (tobosarul de la Slipknot)
 

DeletedUser

Guest
Rock on \m/ Rock si eu mai am putin si se fac 6 ani de rockaiala
 

DeletedUser

Guest
ori ce e metal este ok.
formatie preferata: Slipknot (condoleante pentru Paul Gray)
cantaretul preferat:Alexi Laiho(de la Children of Bodom) si nu pot sa uit de Joey Jordison (tobosarul de la Slipknot)

Off: Alexi e bun , pacat ca e gay:))


Formatie Favorita :Avenged Sevenfold [merita sa ascultati macar Afterlife(Locul 3 la "Cele mai bune 50 riffuri ale deceniului") si Almost Easy]

Si chitaristul favorit Syn :)


http://www.musicradar.com/totalguitar/the-50-greatest-riffs-of-the-decade-277092/48
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ori ce e metal este ok.
formatie preferata: Slipknot (condoleante pentru Paul Gray)
cantaretul preferat:Alexi Laiho(de la Children of Bodom) si nu pot sa uit de Joey Jordison (tobosarul de la Slipknot)

E cam grea Splipknot :S
 

DeletedUser1354

Guest
Off: Alexi e bun , pacat ca e gay:))


Formatie Favorita :Avenged Sevenfold [merita sa ascultati macar Afterlife(Locul 3 la "Cele mai bune 50 riffuri ale deceniului") si Almost Easy]

Si chitaristul favorit Syn :)


http://www.musicradar.com/totalguitar/the-50-greatest-riffs-of-the-decade-277092/48
nu stiu de unde tia venit tie aceasta idee dar mai facut sa rad :))

la Avenged Sevenfold doar chitarile imi plac cum suna, in rest nu prea este pe placut meu.
dar daca vreau sa aud niste chitari tot la Slayer raman.


Left4Dead fiecare cu gusturile lui, dar iti zic ca ascult formatii mult mai grele decat Slipknot ( nu ma refer la renume ), de exemplu The Black Dahlia Murder, care are un riff extraordinar de greu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
hip-hop romanesc (doar Parazitii si B.U.G. Mafia) si rock doar mettalica.cateodata mici exceptii, insa niciodata manele
 

DeletedUser

Guest
Fals. Rapul si Hip-hop sunt total diferite. Cat despre Eminem.. ti-ai gasit idol. Ala descrie viata?! Ala e narcisist de nu-si mai vede capul.. in aproape fiecare melodie al lui isi pupa propriul dos... Eu ti-am zis... asculta tu ce am specificat mai sus si apoi vei gasi diferenta. Cat despre asa zisii fraieri care fac dupa cum ii taie capul.. mi se pare mie sau esti un pic cam ipocrit? Bine ca faci tu asa cum este scris la carte. Ciocu mic ca nici tu nu esti mai breaz. Daca te referi la faptul ca astea fura, te-ai gandit ca multi o fac din necesitatea de a manca? E adevarat ca unii exagereaza si ca ar putea sa munceasca in loc sa faca asta... dar asta nu mai tine de muzica.. tine de probleme de comportament.

dupa melodia asta tia-i gasit numele? :rolleyes:
http://www.youtube.com/watch?v=tLW7wJvdFSI
 

DeletedUser

Guest
nu stiu de unde tia venit tie aceasta idee dar mai facut sa rad :))

la Avenged Sevenfold doar chitarile imi plac cum suna, in rest nu prea este pe placut meu.
dar daca vreau sa aud niste chitari tot la Slayer raman.


Left4Dead fiecare cu gusturile lui, dar iti zic ca ascult formatii mult mai grele decat Slipknot ( nu ma refer la renume ), de exemplu The Black Dahlia Murder, care are un riff extraordinar de greu.

Formatia asta suna a black metal,extraordinar de greu.
Eu raman la clasice :D
 

DeletedUser

Guest
Hip hop / Rap / Pop / Rock

_|_ manele _|_ guta _|_ manele

Din moment ce nu`ti place un gen de muzica nu trebe sa faci ca Avionu pe tema asta , nu`ti place nu asculta ;) ...
Oricum nu cred ca exista un Roman care la o petrecere sa nu asculte macar 1 singura manea ;)
Mie imi plac si Manelele , bine nu le ascult ca disperatul dar la petreceri da .
 

DeletedUser3941

Guest
Hip-hop and rap,same sh*t,different as*holes.

Citeste citatul de mai jos si iti vei da seama de diferenta dintre hip hop si rap.


We are advocating that hip-hop is not, just a music, it is an attitude, it is an awareness, it is a way to view the world. So rap music, is something we do, but HIP-HOP, is something we live. And we look at hip-hop, in it's 9 elements which is breaking, emceeing, graffiti art, deejaying, beatboxing, street fashion, street language, street knowledge, and street entrepenurialism - trade and business. And, that's where you know that's the hip-hop that we're about. We come from the the root of, of Kool DJ Herc, who originated hip-hop in the early 70's and then Afrika Bambaata and Zulu Nation who instigated something called The Infinity Lessons and added conciousness to hip-hop, and then Grandmaster Flash with the invention of the mixer, on to Run-D.M.C. and then myself (KRS-One). And, we created the "Stop the Violence" movement, you may recall a song, "Self Destruction" and and and so on. All of this, goes to,the idea of LIVING this culture out and taking responsibility for how it looks and and acts in society.
 

DeletedUser

Guest


Din moment ce nu`ti place un gen de muzica nu trebe sa faci ca Avionu pe tema asta , nu`ti place nu asculta ;) ...
Oricum nu cred ca exista un Roman care la o petrecere sa nu asculte macar 1 singura manea ;)
Mie imi plac si Manelele , bine nu le ascult ca disperatul dar la petreceri da .
insemana ca esti in manelist de 2 bani care ii pupa in c*r pe guta pu*a de maimuta si alti cretinopati ...
eu la nunta lu varumiu cum mam putut distra si fara manele de ca*at ?


cretinist 2 si tigan imputit
 
Sus