Genul de muzica preferat

  • Autor subiect DeletedUser8851
  • Data de început

DeletedUser

Guest
hip hop romanesc ( nimeni altu , bitza , vescan etc.) putin rock si foarte putin house :)
block si ce ai tu cu cei care asculta hip hop?
decat rockerist satanist si anormal mai "hipster hopper" cu credinta in cel de sus si mai normal
 

DeletedUser1719

Guest
Spui pur si simplu ca nu-ti place, nu zici ca e boring sau e de cacao.
On:Metal, rock mostly.

am spus ca e boring deoarece ma plictisesc la unele melodii am spus adevarul da si cum ai spus tu pur si simplu nimi place. vreau sa modific ceva Rockul dupa timpuri e de calitate si merita ascultat ma refer la rockul pe care dansau parintii nostri nu........ala da rock nu ce a aparut acum numi place
 

DeletedUser

Guest
am spus ca e boring deoarece ma plictisesc la unele melodii am spus adevarul da si cum ai spus tu pur si simplu nimi place. vreau sa modific ceva Rockul dupa timpuri e de calitate si merita ascultat ma refer la rockul pe care dansau parintii nostri nu........ala da rock nu ce a aparut acum numi place

Formatiile clasice gen Queen,Beatles,AC/DC etc.?Tu acuma te referi la black metal,doom metal etc.
 

DeletedUser1719

Guest
nu cunosc acest gen de muzica si nu ma bag am auzit si eu niste melodii undeva si miau placut dar prea putine ca sa pot sa incep sa ascut genul asta de muzica asa ca nu am de unde sa stiu ce formatie canta etc. Fiecare cu genul lui eu din ce am spus ca ascult cel mai mult ascult Hip Hop nam nimic cu Rockeri doar ca numi place :D
 

DeletedUser

Guest
nu cunosc acest gen de muzica si nu ma bag am auzit si eu niste melodii undeva si miau placut dar prea putine ca sa pot sa incep sa ascut genul asta de muzica asa ca nu am de unde sa stiu ce formatie canta etc. Fiecare cu genul lui eu din ce am spus ca ascult cel mai mult ascult Hip Hop nam nimic cu Rockeri doar ca numi place :D

Daca vrei sa-ti placa rock-ul/metalul incepi cu formatii usoare,si cu melodii de genul pop-rock,classic rock etc.
Incearca Queen-Don't Stop Me Now,We Are The Champions,Another One Bites The Dust,Las Parablas De Amor,Under Pressure(cu David Bowie,fck yeah).
http://www.youtube.com/watch?v=HgzGwKwLmgM
 

DeletedUser33

Guest
Fals. Rapul si Hip-hop sunt total diferite. Cat despre Eminem.. ti-ai gasit idol. Ala descrie viata?! Ala e narcisist de nu-si mai vede capul.. in aproape fiecare melodie al lui isi pupa propriul dos.

Nu cred ca ai inteles vreo melodie de la Eminem

Hello gangster redus la tuci,rap-ul este o manea in engleza daca nu ti-ai dat seama pana acum,mai lasa-ma in pana mea cu jumate de dolar si cu acadelele masii si pune mana si asculta Pink Floyd,Led Zeppelin,Queen,Beatles,Bob Marley,The Ink Spots etc. ,dupaia formeaza-ti o parere despre ce e rocku si muzica ''veche''.

Rap-ul,manea in engleza? =)) ,atunci rap-ul romanesc ce mai este?gandeste inainte sa vorbesti,probabil ca unele melodii din rap-ul romanesc au subiecte asemanatoare cu ale unei manele,dar abordate total diferit,deci nu se pot compara.Atata timp cat nu te simti bine daca nu "suferi" putin dand-o pe engleza in fiecare post,mi s-ar parea corect sa nu ai tupeu sa critici.Un om INTELIGENT nu are cum sa spuna "nu exista muzica mai buna decat Pink Floyd,Led Zeppelin,Queen,Beatles,Bob Marley,The Ink Spots", ci poate da o sansa oricarei melodii,de orice gen muzical,pot sa spuna ca prefer rap-ul lui Eminem,de distractie cel mai bine sunt B.U.G si totusi daca ascult o melodie rock/pop ,ii dau sansa sa imi placa,indiferent de cine o canta.
 

DeletedUser

Guest
Nu cred ca ai inteles vreo melodie de la Eminem



Rap-ul,manea in engleza? =)) ,atunci rap-ul romanesc ce mai este?gandeste inainte sa vorbesti,probabil ca unele melodii din rap-ul romanesc au subiecte asemanatoare cu ale unei manele,dar abordate total diferit,deci nu se pot compara.Atata timp cat nu te simti bine daca nu "suferi" putin dand-o pe engleza in fiecare post,mi s-ar parea corect sa nu ai tupeu sa critici.Un om INTELIGENT nu are cum sa spuna "nu exista muzica mai buna decat Pink Floyd,Led Zeppelin,Queen,Beatles,Bob Marley,The Ink Spots", ci poate da o sansa oricarei melodii,de orice gen muzical,pot sa spuna ca prefer rap-ul lui Eminem,de distractie cel mai bine sunt B.U.G si totusi daca ascult o melodie rock/pop ,ii dau sansa sa imi placa,indiferent de cine o canta.

=))))))))))))))))))))))))))))))))
Sa inteleg ca asculti Justin Bieber si Hannah Montana.
Am zis in posturile mele ca rap-ul e deteriorat,daca stai sa ''rumegi'' mai bine rap-ul e manea pe o tonalitate diferita.
Eminem e singurul care are o sansa,se merita.
 

DeletedUser

Guest
=))))))))))))))))))))))))))))))))
Sa inteleg ca asculti Justin Bieber si Hannah Montana.
Am zis in posturile mele ca rap-ul e deteriorat,daca stai sa ''rumegi'' mai bine rap-ul e manea pe o tonalitate diferita.
Eminem e singurul care are o sansa,se merita.

Cam asa e ... Te uiti la un videoclip cu 50cent si sigur il vezi cu zgarda de aur la gat si multe femei si nu in ultimul rand masini bengoase si bani:cool:
 

DeletedUser

Guest
Cam asa e ... Te uiti la un videoclip cu 50cent si sigur il vezi cu zgarda de aur la gat si multe femei si nu in ultimul rand masini bengoase si bani:cool:

masini bengoase,femei,bani si lanturi de doua degete folosesc si "dragi nostri" manelisti deci tot pe acolo bate si maneau ca si rapu pentru ca mai nou vorbesc amandoua de acelasi fel(exceptie face eminem).
 

DeletedUser33

Guest
SO KEWL AND GANGSTUH LAWLZ!!!!!!!!!!!11111111

Chestia asta nu o suport.Caterinca ta este ca o gluma spusa de 2 ori.
Am spus ca dau o sansa oricarei melodii,nu inseamna ca imi si va placea.Desi 50 cent mi se pare un puya (de acum) din Romania
 

DeletedUser

Guest
Chestia asta nu o suport.Caterinca ta este ca o gluma spusa de 2 ori.
Am spus ca dau o sansa oricarei melodii,nu inseamna ca imi si va placea.Desi 50 cent mi se pare un puya (de acum) din Romania



Rap-ul,manea in engleza? =)) ,atunci rap-ul romanesc ce mai este?gandeste inainte sa vorbesti,probabil ca unele melodii din rap-ul romanesc au subiecte asemanatoare cu ale unei manele,dar abordate total diferit,deci nu se pot compara.Atata timp cat nu te simti bine daca nu "suferi" putin dand-o pe engleza in fiecare post,mi s-ar parea corect sa nu ai tupeu sa critici.Un om INTELIGENT nu are cum sa spuna "nu exista muzica mai buna decat Pink Floyd,Led Zeppelin,Queen,Beatles,Bob Marley,The Ink Spots", ci poate da o sansa oricarei melodii,de orice gen muzical,pot sa spuna ca prefer rap-ul lui Eminem,de distractie cel mai bine sunt B.U.G si totusi daca ascult o melodie rock/pop ,ii dau sansa sa imi placa,indiferent de cine o canta.



Contradictie.
Cel mai bun cantaret de pop a fost si va ramane mereu Michael Jackson.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Sa moara Domnia Voastra.
=))Esti penibil ;)
Hai ca n'am chef sa o dau pe off cu tine.
Sa fim sinceri,oare cati dintre cei care ascultati acuma MJ ,ati auzit de el,sau macar de vreo piesa de la el,inainte sa moara?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
=))Esti penibil ;)
Hai ca n'am chef sa o dau pe off cu tine.
Sa fim sinceri,oare cati dintre cei care ascultati acuma MJ ,ati auzit de el,sau macar de vreo piesa de la el,inainte sa moara?

Oare cati dintre voi ati auzit de Freddie Mercury,Brian May sau John Lennon?
 
Sus