Greșeli în text

DeletedUser

Guest
Archebuza ruginita
Pusca
Archebuza precisa

Toate 3 sunt aceleasi arme dar in stare diferita.....nu ar trebui sa fie Archebuza in loc de Pusca ???
 

DeletedUser

Guest
Banda Dalton (Unelte)Şeriful John Fitzburn : Iară tu? Ce cauţi aşa de des în saloon? Haha, glumeam, şi mie îmi place aici. Henry are un whisky excelent! Hai aşează-te. Trebuie să vorbim despre ceva serios.

Nu trebuia Iarăsi ?
 

DeletedUser

Guest
Banda Dalton (Unelte)Şeriful John Fitzburn : Iară tu? Ce cauţi aşa de des în saloon? Haha, glumeam, şi mie îmi place aici. Henry are un whisky excelent! Hai aşează-te. Trebuie să vorbim despre ceva serios.

Nu trebuia Iarăsi ?

nu...
IÁRĂ adv., conj. v. iar.
e un cuvant mai ...taranesc dar merge :D
 

DeletedUser2948

Guest
la fort...la Lista de jucatori cand dai click pe un aventurier scrie "adventurer/worker/solider de la orasul x"...

defapt sunt 2 greseli...prima ii adventurer si a 2-a ii ca la orice clasa scrie de la...corect este din ... ex: aventurier/muncitor/duelist/soldat din orasul x
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4649

Guest
la fort...la Lista de jucatori cand dai click pe un aventurier scrie "adventurer/worker/solider din orasul x"...

defapt sunt 2 greseli...prima ii adventurer si a 2-a ii ca la orice clasa scrie de la...corect este din ... ex: aventurier/muncitor/duelist/soldat din orasul x

Pai si tu n-ai scris "din" la amblele? :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Bătălia pentru fortul TROY II a început. Din păcate, s-au ocupat deja toate locurile.
Ai fost selectat din dorin albu moise şi eşti considerat bun pentru misiune.

Ai fost selectat de si lipseste un "nu", din moment ce nu esti selectat pentru batalia din fort e clar ca nu esti considerat bun
 

DeletedUser

Guest
La munca "Construieste mori de vant" este pus punct dupa :) cred ca mai corect ar fi fara punct... avand in vedere ca celelalte munci nu au
 

DeletedUser

Guest
Munţii negri (Să înceapă aventura)
Mugridge: Eşti bun... dar nu mai avem mult timp. Şi e drum lung.
Indicaţie: Secvenţa de misiuni continuă după ce ai atins nivelul 30.

am nivel 34 si astept sa apara misiunea ,este vreo greseala cand spune de nivel? pe atunci aveam totusi nivel 31 ! muridge lumea 5

de fapt il cheama Mugridge -ce nume ciudat

MAI ASTEPT ,POATE DACA POT FACE COMERT CU INDIENII?!!!......
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3941

Guest
Ce vrei sa zici? Poate nu ai gasit tu impartitorul de misiuni.

Cip@ nu trebuie sa faci lvl 35 ca sa poti munci la comert cu indieni...trebuie ssa ai multe puncte pe aspect/comert. Approx la lvl 20 poti face deja daca ai toate punctele pe aspect.
 

DeletedUser

Guest
stiu asta ,cu comertul cu indienii ,dar parca nu trebuia sa scrie alt nivel? si am cautat toate patratelele de trei ori ma crezi ? si atunci cand m-am hotarat sa scriu! oricum mai astept ,si mai am misiuni de facut=nu ma grabesc
 

DeletedUser4192

Guest
2q09b0g.jpg


Nivelul unui jucator e orasul ?

si la mine tot asa apare
 

DeletedUser

Guest
cioclu

la statistica din Cioclul orasului este scris "Membrii lesinati", cu doi de "i". deoarece se specifica numarul de lesinuri suferite de membrii orasului si nu se da lista celor lesinati din oras, varianta corecta este "Membri lesinati", cu un singur "i".
 

DeletedUser2948

Guest
Indicaţie: Ziare poţi găsi la munca "Împarte ziare".

cred ca Imparte ziare era in versiunile de inceput:))...deci trebe Vanzator de ziare
 
Sus