La taclale

DeletedUser

Guest
"Imbunatatirea itemelor

De ce este nevoie să pastrezi trei perechi de pantofi, când poți avea o singură super pereche? Și aceasta este ideea pentru urmatoarea îmbunătățire: upgradarea itemelor. Se va putea creea din trei iteme identice un singur item cu nivel mai mare și toate itemele astfel create pot fi upgradate pentru a deveni intr-o bună zi SUPER iteme. Ca și în viața reală, acestea vor costa bani și succesul nu va fi garantat. Pentru upgradarea itemelor, va trebui să plătești cu dolari, iar upgradarea poate eșua. Când acest lucru se întâmplă, vei păstra itemele, dar vei pierde banii."

NU NU NU!Va rog eu nu!Asta va fi cea mai proasta mutare facuta vreodata in istoria The-West-ului.Nu vreau ca acest joc sa se transforme in Metin2 sau orice alt joc MMORPG unde toate itemele crapa cand se upgradeaza desi sansele sunt mari iar cei care dau bani reali sa fie dintr-o cu totul alta lume.Daca se va implementa acest lucru nu va fi deloc bine, cred ca vor fi extrem de multi nemultumiti sau veterani care vor abandona total jocul...

Asta e o opinie personala dar sunt total impotriva acestui lucru.Restul ideilor din Road Map 2015 sunt ok, numai nu asta!Isi va pierde total farmecul jocului daca se va implementa acest lucru...:hmf:
 

DeletedUser10117

Guest
"Imbunatatirea itemelor

De ce este nevoie să pastrezi trei perechi de pantofi, când poți avea o singură super pereche? Și aceasta este ideea pentru urmatoarea îmbunătățire: upgradarea itemelor. Se va putea creea din trei iteme identice un singur item cu nivel mai mare și toate itemele astfel create pot fi upgradate pentru a deveni intr-o bună zi SUPER iteme. Ca și în viața reală, acestea vor costa bani și succesul nu va fi garantat. Pentru upgradarea itemelor, va trebui să plătești cu dolari, iar upgradarea poate eșua. Când acest lucru se întâmplă, vei păstra itemele, dar vei pierde banii."

NU NU NU!Va rog eu nu!Asta va fi cea mai proasta mutare facuta vreodata in istoria The-West-ului.Nu vreau ca acest joc sa se transforme in Metin2 sau orice alt joc MMORPG unde toate itemele crapa cand se upgradeaza desi sansele sunt mari iar cei care dau bani reali sa fie dintr-o cu totul alta lume.Daca se va implementa acest lucru nu va fi deloc bine, cred ca vor fi extrem de multi nemultumiti sau veterani care vor abandona total jocul...

Asta e o opinie personala dar sunt total impotriva acestui lucru.Restul ideilor din Road Map 2015 sunt ok, numai nu asta!Isi va pierde total farmecul jocului daca se va implementa acest lucru...:hmf:

Mare dreptate ai...sunt complet deacord cu colegu NU vreau sa se implementeze asa ceva...nu suntem pe Metin2 sau wow sau lol sau MUU sau alt joc de genul acesta...e o mare tampenie si prostie..deja jocul s-a stricat cu atatea seturi dar NU implementati asta ca veti pierde jucatori de valoare,veterani.
Daca se implementeaza asta de pe jocul acesta vor disparea cei batrani..cei care intra pe joc sa se relaxeze nu sa vada ca pe Hawai sau indiana copii care se injura intre ei se jignesc si fac matrimoniale.
 

DeletedUser12588

Guest
Rusine Inno! Deja va bateti joc de noi, n-am ce spune mai mult, ca oricum nu va conta parerea mea/noastra, daca ei vor sa faca un profit, vor face orice este necesar pentru asta. Rusine! Sa le fie. :razz:
 

DeletedUser25100

Guest
"Imbunatatirea itemelor

De ce este nevoie să pastrezi trei perechi de pantofi, când poți avea o singură super pereche? Și aceasta este ideea pentru urmatoarea îmbunătățire: upgradarea itemelor. Se va putea creea din trei iteme identice un singur item cu nivel mai mare și toate itemele astfel create pot fi upgradate pentru a deveni intr-o bună zi SUPER iteme. Ca și în viața reală, acestea vor costa bani și succesul nu va fi garantat. Pentru upgradarea itemelor, va trebui să plătești cu dolari, iar upgradarea poate eșua. Când acest lucru se întâmplă, vei păstra itemele, dar vei pierde banii."

NU NU NU!Va rog eu nu!Asta va fi cea mai proasta mutare facuta vreodata in istoria The-West-ului.Nu vreau ca acest joc sa se transforme in Metin2 sau orice alt joc MMORPG unde toate itemele crapa cand se upgradeaza desi sansele sunt mari iar cei care dau bani reali sa fie dintr-o cu totul alta lume.Daca se va implementa acest lucru nu va fi deloc bine, cred ca vor fi extrem de multi nemultumiti sau veterani care vor abandona total jocul...

Asta e o opinie personala dar sunt total impotriva acestui lucru.Restul ideilor din Road Map 2015 sunt ok, numai nu asta!Isi va pierde total farmecul jocului daca se va implementa acest lucru...:hmf:

De acord cu tine. Insa eu am intrebare: Care este limita upgrade-ului? Adica vor fi jucatori cu iteme cu 100 de indemanari? de ex: Haina lui Deadwood cu 100 ferire, 100 perseverenta, 100 ascundere si 100 puncte de viata?.. asa vom putea trece de 2.000 de puncte la o singura indemanare, ex: 2.000 de puncte puse pe hp, 2.000x10= 20.000. In cazul soldatilor 2.000x20= 40.000 hp. WTF..?! O sa ajunga si the westul ceva mmorpg privat in care nu exista limite. Sincer jocul se duce de pe o zi pe alta..jocul nu mai e ce-a fost si peste 2-3 ani nici nu-l vom mai recunoaste. IN fiecare am se baga tot felul de chestii...da tampenia asta cu upgrade-ul e cea mai mare porcarie ever:mad:
 

DeletedUser12588

Guest
Din RoadMap 2014, n-au realizat decat jumate din cele propuse, erau idei chiar bune acolo, dar acum, la RoadMap 2015, parca vad ce le fac pe toate, pentru ca majoritatea vor avea la baza banii, banii reali. Rusine!
 

DeletedUser12588

Guest
De acord cu tine. Insa eu am intrebare: Care este limita upgrade-ului? Adica vor fi jucatori cu iteme cu 100 de indemanari? de ex: Haina lui Deadwood cu 100 ferire, 100 perseverenta, 100 ascundere si 100 puncte de viata?.. asa vom putea trece de 2.000 de puncte la o singura indemanare, ex: 2.000 de puncte puse pe hp, 2.000x10= 20.000. In cazul soldatilor 2.000x20= 40.000 hp. WTF..?! O sa ajunga si the westul ceva mmorpg privat in care nu exista limite. Sincer jocul se duce de pe o zi pe alta..jocul nu mai e ce-a fost si peste 2-3 ani nici nu-l vom mai recunoaste. IN fiecare am se baga tot felul de chestii...da tampenia asta cu upgrade-ul e cea mai mare porcarie ever:mad:

Vom ajunge sa dam critice de 10-20k la forturi.
 

DeletedUser10117

Guest
ce?..o sa ajungem ca pe WOW sa avem HP de 100k+ si daune destul de mari...duelistii se vor numi DPS...
dar binenteles subiectul acesta trebuie dezbatut pe BETA...acolo este baza.
 

DeletedUser

Guest
ce?..o sa ajungem ca pe WOW sa avem HP de 100k+ si daune destul de mari...duelistii se vor numi DPS...
dar binenteles subiectul acesta trebuie dezbatut pe BETA...acolo este baza.

As vrea serios sa imi propun ideea pe BETA si anume de a nu implementa niciodata imbunatatirea itemelor dar dintr-un motiv sau altul contul pe care il am eu pe forum acolo e inutil, in sensul ca orice as face nu imi apare absolut nici o postare si nici un topic pe care il deschid, e ca si cum postarile mele le vad doar pentru mine iar pentru toti ceilalti sunt invizibile, dar daca imi accesez profilul apare efectiv faptul ca am postat acel lucru, asa ca stau aici si sper ca cineva sa-mi transmita nemultumirea mai departe altfel jocul asta o sa cada intr-o groapa foarte mare, probabil va mai fi o vreme cat timp il voi juca dupa ce se vor implementa imbunatatirile la iteme dar dupa sigur ma voi lasa...
 

DeletedUser14746

Guest
upgradarea itemelor e doar 1 din marile prostii !!!!
a doua ar fi pauza la duel de 72 ore ... WHAT :O
posibilitatea de a anula dupa primele 24 ore...dar...daca PLATESTI logic :/

Mi se pare mie sau jocul o sa ajunga in curand unul in totalitate "cu plata" ?
 

odm

Cowboy
De-a lungul anilor ne-am adaptat la schimbarile propuse de inno. Dar de aceasta data, prin ceea ce vor sa faca vor pierde multi jucatori. Nu inteleg de ce ne mai cer parerea daca tot nu conteaza. De ce mai sunt 4 tipuri de caractere daca vom ajunge toti duelisti? sau fara oras? (inclusiv luptele de fort vor suferi prin depopularea oraselor). Cu ce vom cumpara iteme noi sau upgrada daca nu putem munci in "liniste"? Va fi transformat intr-un joc al celor superactivi (24/24) sau plini de bani.
De ce nu declara direct ca e un joc pe bani si gata? :sad:
 

DeletedUser2041

Guest
De acord cu tine. Insa eu am intrebare: Care este limita upgrade-ului? Adica vor fi jucatori cu iteme cu 100 de indemanari? de ex: Haina lui Deadwood cu 100 ferire, 100 perseverenta, 100 ascundere si 100 puncte de viata?.. asa vom putea trece de 2.000 de puncte la o singura indemanare, ex: 2.000 de puncte puse pe hp, 2.000x10= 20.000. In cazul soldatilor 2.000x20= 40.000 hp. WTF..?! O sa ajunga si the westul ceva mmorpg privat in care nu exista limite. Sincer jocul se duce de pe o zi pe alta..jocul nu mai e ce-a fost si peste 2-3 ani nici nu-l vom mai recunoaste. IN fiecare am se baga tot felul de chestii...da tampenia asta cu upgrade-ul e cea mai mare porcarie ever:mad:

Scrie undeva ca daca ai 100 de obiecte cu 10 putere se va calcula 100*10 pentru noul obiect? Nu scrie iti spun eu.
Vei cumula obiectele similare si vei primi unul mai bun, asta nu inseamna ca de 100 de ori mai bun.
Ca deobicei exagerati inainte de a vedea in ce constau in mod real acele modificari.

Cat despre protectia la duel v-as da dreptate cat timp nu ar exista jucatori care dau dueluri din ora in ora cu 2-3 jucatori ( uneori muncitori) dar pentru ca au ceva personal cu acel jucator si asta zile intregi. Merita si acei jucatori un timp de respiro.
Un Roadmap este un plan de viitor, nimic concret. Lucrurile sunt propuse si se pot modifica, adapta sau elimina.
 

DeletedUser16010

Guest
Eu nu stiu ce aveti, dar faza cu imbunatatirea obiectelor ii geniala :)
 

DeletedUser

Guest
As vrea serios sa imi propun ideea pe BETA si anume de a nu implementa niciodata imbunatatirea itemelor dar dintr-un motiv sau altul contul pe care il am eu pe forum acolo e inutil, in sensul ca orice as face nu imi apare absolut nici o postare si nici un topic pe care il deschid, e ca si cum postarile mele le vad doar pentru mine iar pentru toti ceilalti sunt invizibile, dar daca imi accesez profilul apare efectiv faptul ca am postat acel lucru, asa ca stau aici si sper ca cineva sa-mi transmita nemultumirea mai departe altfel jocul asta o sa cada intr-o groapa foarte mare, probabil va mai fi o vreme cat timp il voi juca dupa ce se vor implementa imbunatatirile la iteme dar dupa sigur ma voi lasa...
Degeaba propui dacă nu va fi nimeni de acord. Oricum, voua va place cam mult sa va plangeti, si v-ati cam obisnuit cu asta. Nu vad unu' sa vina cu ceva critici constructive.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Degeaba propui dacă nu va fi nimeni de acord. Oricum, voua va place cam mult sa va plangeti, si v-ati cam obisnuit cu asta. Nu vad unu' sa vina cu ceva critici constructive.

Ah da ai dreptate, oricum Inno nu ia in considerare nici o idee de-a noastra si face lucrurile dupa capul lor, atunci cand le vine cheful.Ce critici constructive?Cu ce as putea sa fiu de acord la imbunatatirea itemelor cand stiu sigur ca se va transforma intr-un joc MMORPG iar prapastia dintre pepitari si non-pepitari va fi de neimaginat?

Ne-am obisnuit sa ne plangem?Fii serios, esti chiar amuzant sa stii.Imi plac desteptii ca tine.;)Daca tot ceea ce s-ar implementa ar multumi lumea crede-ma ca nu ar mai fi asa de multi nemultumiti.:shoot:
 

DeletedUser12588

Guest
Scrie undeva ca daca ai 100 de obiecte cu 10 putere se va calcula 100*10 pentru noul obiect? Nu scrie iti spun eu.
Vei cumula obiectele similare si vei primi unul mai bun, asta nu inseamna ca de 100 de ori mai bun.
Ca deobicei exagerati inainte de a vedea in ce constau in mod real acele modificari.

Cat despre protectia la duel v-as da dreptate cat timp nu ar exista jucatori care dau dueluri din ora in ora cu 2-3 jucatori ( uneori muncitori) dar pentru ca au ceva personal cu acel jucator si asta zile intregi. Merita si acei jucatori un timp de respiro.
Un Roadmap este un plan de viitor, nimic concret. Lucrurile sunt propuse si se pot modifica, adapta sau elimina.

Cat despre duel si imbunatatierea itemelor, cel mai corect este sa se faca un pol, la nivel de lumi, nimic mai mult. Fara vorbarie multa si aiurea, ca de abureli suntem satuli.
 

DeletedUser

Guest
upgradarea itemelor e doar 1 din marile prostii !!!!
a doua ar fi pauza la duel de 72 ore ... WHAT :O
posibilitatea de a anula dupa primele 24 ore...dar...daca PLATESTI logic :/

Mi se pare mie sau jocul o sa ajunga in curand unul in totalitate "cu plata" ?
"Protecția la duel va fi extinsă la 72 de ore și va putea fi anulată după 24 de ore prin provocarea altui jucătorat la un cost redus", adica un punct de energie, daca tin bine minte. Ti se pare mult?
Ah da ai dreptate, oricum Inno nu ia in considerare nici o idee de-a noastra si face lucrurile dupa capul lor, atunci cand le vine cheful.Ce critici constructive?Cu ce as putea sa fiu de acord la imbunatatirea itemelor cand stiu sigur ca se va transforma intr-un joc MMORPG iar prapastia dintre pepitari si non-pepitari va fi de neimaginat?

Ne-am obisnuit sa ne plangem?Fii serios, esti chiar amuzant sa stii.Imi plac desteptii ca tine.;)Daca tot ceea ce s-ar implementa ar multumi lumea crede-ma ca nu ar mai fi asa de multi nemultumiti.:shoot:

Ce idee vrei sa se bage? Ai vazut ce idei de toata jalea se propun pe forumul asta? Nici macar nu ai vazut in ce consta acel feature ca tu deja nu esti multumit. Vin-o tu cu o idee mai buna, sau spune cum poate fi ambunatatit acel feature in asa fel incat sa-ti placa si tie.

Normal ca ar fi mai multi multumiti, cand veniti cu propuneri de genul: http://forum.the-west.ro/showthread.php?t=47767. Este practic imposibil sa-i multumesti pe toti
 

DeletedUser10117

Guest
Eu nu stiu ce aveti, dar faza cu imbunatatirea obiectelor ii geniala :)

Deja pe BETA se discuta asta,iar multi sunt de acord cu asta.

DAr sincer este o mare prostie,chiar daca itemele obisnuite vor fi vandute la piata cu preturi relativ variate(nu 50$)..dar totusi acest joc este pacat sa se transforme in MMORPG...poate INNO doreste sa ajunga la o performanta cu aceste jocuri..dar cum se spune se va ajunge la un dezechilibru total o sa se faca diferenta din ce in ce mai mult a celor care folosesc pepite.

Daca tot suntem la subiectul de ce se va intampla in viitor...nu am vazut nicaieri sa se vorbeasca de CENZURAREA limbajului la aventuri,daca doriti sa ajungeti ca jocurile Metin2,WOW etc..ar fi bine sa faceti ceva cu injuraturile si jignirile.
Poate pe chat se ia BAN,avertisment...dar pe AVENTURI nu se ia nimic si se vorbeste ca la usa cortului...se poate implementa un sistem cum s-a bagat OITA la add me..asa banuiesc ca puteti face si la cuvintele jignitoare.
 
Sus