La taclale

DeletedUser25161

Guest
Faptul ca te "obliga" sa duelezi la 45 de zile pentru a nu pierde 3% XP sau ca iti vor manca cainii din traista daca esti pe altceva inafara de duel si intr-un oras mi se pare un dezavantaj enorm pentru celelalte ocupatii. Treaba asta nu cred ca va face bine la forturi, si asa sunt probleme cam pe fiecare lume mai veche cu privire la prezenta ...
 

DeletedUser10117

Guest
Faptul ca te "obliga" sa duelezi la 45 de zile pentru a nu pierde 3% XP sau ca iti vor manca cainii din traista daca esti pe altceva inafara de duel si intr-un oras mi se pare un dezavantaj enorm pentru celelalte ocupatii. Treaba asta nu cred ca va face bine la forturi, si asa sunt probleme cam pe fiecare lume mai veche cu privire la prezenta ...

Faza asta imi convine....daca lesini stai linistit 72 de ore..in plus un singur duelist nu poate lesina un tank de 20k HP...daca esti inscris la fort nici un duelist nu te poate ataca deoarece ai protectia inceperii bataliei sau ceva de genu.

Daca vrei sa muncesti sa ai bani,poti foarte usor sa nu ai oras,si mai bn pt aventurieri ca pot dormi gratis in orice hotel.

Faza cu atacatul o data la 45 de zile o poate face oricine chiar daca eeste el pe munca sau fort indemanarile de la putere in cazul fortistilor etc echipat cu haine..poti sa duelezi si tu pe cineva slab si aia e...asta nu este o problema.
 

DeletedUser25625

Guest
mie imi place updateul dar vreau tren!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8499

Guest
Sincer treaba cu 3% mi se pare una buna la fel si cu pantofii doar ce naiba iti repari pantofii le pui un toc nou sirete limba... si grafica lasa de dorit dc seturile pt fortisti nu arata ca o uniforma militara! ar fi foarte frumos si di nsetul confederat sa fie la fort pt ceva. si inca unul unionist pt alceva (hp ferire etc.) sau al duelisti dc nu ar fii o vesta neagra cum e cea care o primesti la misunile clasei si curea cu 2 tocuri pt pistol si armele sa fie mai clare sa ai un Colt Navy la fort si o sabie de cavalerie la munca un ciocan , topor... sincer imi place mai mult acum sa port itemele vechi acelea demodate dar cu un aspect extrem de frumos(in opinia mea), iar pentru fiecare meserie sa fie ca si misuneile actuale de 600+ puncte sa dea si arme si haine care sa dea puncte la craft, cum arata setul acela nou de la tombola ar trebui sa fie toate ,frumoase realiste cu culori specifice (maro ,gri ,verde ,negru,galben... Nu roz!) dar eu vreau sa vad acea "calatorie in timp,, specificata in Roadmap-ul din 2014 ,ar fi foarte frumos sa ne construim trenuri (dar sa nu faci vagonu in 1 zi..) si sa primim si OUP pt. asta. Asta este tot ce cred eu ,sincer ma astept la comentarii cu tona dar eu mi-am exprimat opinia!
Succes la joc! (scuze de greseli )


In primul rand ai foarte multe greseli.Iar in al doilea zici niste chestii care nu au ce cauta in the west <3W
 

DeletedUser

Guest
Cat despre duel si imbunatatierea itemelor, cel mai corect este sa se faca un pol, la nivel de lumi, nimic mai mult. Fara vorbarie multa si aiurea, ca de abureli suntem satuli.

Corect, mi se pare corect si nici nu cred ca ar fi greu de realizat.Pe fiecare forum sau cumva pe fiecare server in joc sa se faca un poll daca suntem de acord cu aceste idei sau nu, datele sa fie preluate de la toate forumurile si de pe toate serverele si treaba e simpla: >50% au zis da inseamna ca ideea poate merge mai departe, in caz contrar nu...

Dar evident nu se va face niciodata asa ceva si vom vedea Jacheta lui Allan Quatermain la +9 cu piatra bonusului de noroc 15% si piatra bonusului de salariu 15% echipate(cred ca stiti la ce am facut aluzie)...
 

DeletedUser14746

Guest
chestial cu poll-urile e = 0 ... stiti de ce ? jucatorii vor intotdeauna ce e mai bine pentru ei si clar o sa voteze ceva ce e gratis sau usor de realizat(pentru ei)

legat de treaba cu upgrade-ul itemelor ... voi inca nu v-ati dat seama ca inno face in asa fel incat sa se bage bani (LA GREU) in joc??
Ce inseamna acest upgrade?
Vine un event cu seturi noi....pepitarii LOGIC ca vor iteme tari...o sa rupa eventul si mai tare ca si pana acm doar ca sa isi poata upgrada itemele :))
Imaginati-va un pepitar pentru un event cu o pusca echivalenta lui cullen ... o sa rupa pepitele pentru 4-8 pusti din alea doar ca sa le upgradeze sa fie "the best" :))

AIUREA !!!!

O noua metoda de manipulare a pepitarilor :D
 

DeletedUser23483

Guest
chestial cu poll-urile e = 0 ... stiti de ce ? jucatorii vor intotdeauna ce e mai bine pentru ei si clar o sa voteze ceva ce e gratis sau usor de realizat(pentru ei)

legat de treaba cu upgrade-ul itemelor ... voi inca nu v-ati dat seama ca inno face in asa fel incat sa se bage bani (LA GREU) in joc??
Ce inseamna acest upgrade?
Vine un event cu seturi noi....pepitarii LOGIC ca vor iteme tari...o sa rupa eventul si mai tare ca si pana acm doar ca sa isi poata upgrada itemele :))
Imaginati-va un pepitar pentru un event cu o pusca echivalenta lui cullen ... o sa rupa pepitele pentru 4-8 pusti din alea doar ca sa le upgradeze sa fie "the best" :))

AIUREA !!!!

O noua metoda de manipulare a pepitarilor :D


chiar si asa.pai da no?
 

DeletedUser25910

Guest
chestial cu poll-urile e = 0 ... stiti de ce ? jucatorii vor intotdeauna ce e mai bine pentru ei si clar o sa voteze ceva ce e gratis sau usor de realizat(pentru ei)

legat de treaba cu upgrade-ul itemelor ... voi inca nu v-ati dat seama ca inno face in asa fel incat sa se bage bani (LA GREU) in joc??
Ce inseamna acest upgrade?
Vine un event cu seturi noi....pepitarii LOGIC ca vor iteme tari...o sa rupa eventul si mai tare ca si pana acm doar ca sa isi poata upgrada itemele :))
Imaginati-va un pepitar pentru un event cu o pusca echivalenta lui cullen ... o sa rupa pepitele pentru 4-8 pusti din alea doar ca sa le upgradeze sa fie "the best" :))

AIUREA !!!!

O noua metoda de manipulare a pepitarilor :D
Mie imi convin aceste update-uri. Ar fi foarte frumos sa se bage mai ales cea cu upgrade.
<3W
 

DeletedUser12588

Guest
Corect, mi se pare corect si nici nu cred ca ar fi greu de realizat.Pe fiecare forum sau cumva pe fiecare server in joc sa se faca un poll daca suntem de acord cu aceste idei sau nu, datele sa fie preluate de la toate forumurile si de pe toate serverele si treaba e simpla: >50% au zis da inseamna ca ideea poate merge mai departe, in caz contrar nu...

Dar evident nu se va face niciodata asa ceva si vom vedea Jacheta lui Allan Quatermain la +9 cu piatra bonusului de noroc 15% si piatra bonusului de salariu 15% echipate(cred ca stiti la ce am facut aluzie)...

Normal acel poll sa fie pe server, nu pe forum.

Cum a fost si cu migrarea.
 

DeletedUser

Guest
Corect, mi se pare corect si nici nu cred ca ar fi greu de realizat.Pe fiecare forum sau cumva pe fiecare server in joc sa se faca un poll daca suntem de acord cu aceste idei sau nu, datele sa fie preluate de la toate forumurile si de pe toate serverele si treaba e simpla: >50% au zis da inseamna ca ideea poate merge mai departe, in caz contrar nu...

Update-ul se face pentru toti, nu numai pentru o lume.

Dar evident nu se va face niciodata asa ceva si vom vedea Jacheta lui Allan Quatermain la +9 cu piatra bonusului de noroc 15% si piatra bonusului de salariu 15% echipate(cred ca stiti la ce am facut aluzie)...
Aberatii... nici macar nu stii daca va functiona asa sau nu.
 

DeletedUser

Guest
Update-ul se face pentru toti, nu numai pentru o lume.


Aberatii... nici macar nu stii daca va functiona asa sau nu.


Ce legatura are asta cu ce am zis eu sau nu?Ma refer la fraza "Update-ul se face pentru toti, nu numai pentru o lume."

Cred ca am fost destul de explicit in comentariul anterior dar daca nu ai inteles explic mai pe larg neintelegatorilor.
 

DeletedUser12588

Guest
Se vede ca nu intelegi ideea acelui server. Multi dintre voi jucati pe beta ca pe un server normal, si nu contribuiti cu nimic la comunitate, ceea ce e complet gresit.

O lume de test, inteleg prea bine, doar ca zic ca nu pot cei de pe beta sa decida pentru toti anumite lucruri.
 

DeletedUser14746

Guest
scuza-ma....in 2020 nu stiu daca o sa fie cineva cu pc rau =)) la ce "standarde" s-au ridicat in momentul de fata ... orice pc cumparat il poti numi "BUN" !
 
Sus