Liceu---Intrebari pentru liceeni!

  • Autor subiect FILANTROPIUS
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Hmmm... la media 9.85 la ce liceu bun din Bucuresti pot intra si la ce profil?

Eu as vrea ceva legat de psihologie, sau chestii de genul.

Trebuie sa mergi pe stiinte sociale.acolo se face serios romana,logica(a9-a),psihologie(a10-a),etc...
 

DeletedUser33

Guest
eu sunt inca a 7 a si ma gandesc sa dau tot la mate info la lmv din ploiesti,cred ca la liceu sunt si parti rele si parti bune (ma refer cand treci din generala in liceu),ar fi rau ca iti pierzi colegii cu care ai stat 8 ani,da in rest mai scapi si de unii nesuferiti si dai de altii:),
la mine clasa a 6 a a fost prea tare,am avut pe sem al doilea 25 de absente si totusi am avut media 9,80(si e o scoala printre cele mai bune),dar anu asta s-a schimbat treaba nu prea mai chiulim..am decat 4-5 absente NEmotivate
 

DeletedUser

Guest
ma mai intai daca intri la liceu vezi cu cine poti face caternika daca nai cu cine :))) vai de cei 4 ani de liceu:))

eu sunt spaima profesorilor(nu la toti)=))
 

DeletedUser

Guest
eu sunt inca a 7 a si ma gandesc sa dau tot la mate info la lmv din ploiesti,cred ca la liceu sunt si parti rele si parti bune (ma refer cand treci din generala in liceu),ar fi rau ca iti pierzi colegii cu care ai stat 8 ani,da in rest mai scapi si de unii nesuferiti si dai de altii:),
la mine clasa a 6 a a fost prea tare,am avut pe sem al doilea 25 de absente si totusi am avut media 9,80(si e o scoala printre cele mai bune),dar anu asta s-a schimbat treaba nu prea mai chiulim..am decat 4-5 absente NEmotivate

Eu ma bucur ca n-o sa-mi mai vad colegii vreodata. Sper ca la liceu sa gasesc niste persoane cu preocupari comune.
 

DeletedUser

Guest
am si eu o intrebare pentru unu din cl 8
Cum se face acum admiterea la liceu k am auzit k nu se mai da teza uinica cum se dedea anu trecut
 

DeletedUser

Guest
eu sunt inca a 7 a si ma gandesc sa dau tot la mate info la lmv din ploiesti,cred ca la liceu sunt si parti rele si parti bune (ma refer cand treci din generala in liceu),ar fi rau ca iti pierzi colegii cu care ai stat 8 ani,da in rest mai scapi si de unii nesuferiti si dai de altii:),
la mine clasa a 6 a a fost prea tare,am avut pe sem al doilea 25 de absente si totusi am avut media 9,80(si e o scoala printre cele mai bune),dar anu asta s-a schimbat treaba nu prea mai chiulim..am decat 4-5 absente NEmotivate

frate nu iti bate capu cu mate-info decat daca iti place muuuuuult matematica...si mai ales la LMV...e greu rau...
 

DeletedUser

Guest
am si eu o intrebare pentru unu din cl 8
Cum se face acum admiterea la liceu k am auzit k nu se mai da teza uinica cum se dedea anu trecut

se face inn felul urmator : media din cls V-VIII + tezele unice din cls 7 + o testare nationala la sfarsit de an la mate /romana impartit la 4 si ti se face o medie si cu aia intri ( asa mior zis profi )
 

DeletedUser4649

Guest
se face inn felul urmator : media din cls V-VIII + tezele unice din cls 7 + o testare nationala la sfarsit de an la mate /romana impartit la 4 si ti se face o medie si cu aia intri ( asa mior zis profi )

Fie M media claselor 5-8
T media tezelor unice din clasa a 7-a
C media notelor din testarea de la sfarsitul anului
A media de admitere.
A = 2 x M + T + C / 4
 

DeletedUser

Guest
Hmmm... la media 9.85 la ce liceu bun din Bucuresti pot intra si la ce profil?

Eu as vrea ceva legat de psihologie, sau chestii de genul.

Crede-ma,dupa ce ajungi la Stinte Sociale,o sa te saturi de cata psihologie,logica,economie si sociologie(si filozofie da la asta n-am ajuns eu inca) o sa faci!Cine stie,poate o sa-ti placa.Eu sunt la Stiinte Sociale si imi place ca ma axez pe istorie,romana,engleza...Este cel mai tare profil din punctul de vedere al materiilor,ignorand cateva.(exceptand sociologia in primul rand!nasoala materie).Daca nu-ti place matematica,du-te la Stinte Sociale!
 

DeletedUser4649

Guest


Crede-ma,dupa ce ajungi la Stinte Sociale,o sa te saturi de cata psihologie,logica,economie si sociologie(si filozofie da la asta n-am ajuns eu inca) o sa faci!Cine stie,poate o sa-ti placa.Eu sunt la Stiinte Sociale si imi place ca ma axez pe istorie,romana,engleza...Este cel mai tare profil din punctul de vedere al materiilor,ignorand cateva.(exceptand sociologia in primul rand!nasoala materie).Daca nu-ti place matematica,du-te la Stinte Sociale!

De ce zici sa sociologia e nasoala? Eu cel putin, ii gasesc destule aplicatii in viata de zi cu zi, dar daca dau acolo pierd informatica, care la randul ei este materia mea favorita : - /
 

DeletedUser

Guest
Fie M media claselor 5-8
T media tezelor unice din clasa a 7-a
C media notelor din testarea de la sfarsitul anului
A media de admitere.
A = 2 x M + T + C / 4

am fost pe aproape
revenind la intrebarea mea daca intr-un viitor indepartat eu doresc sa devin farmacist trebuie sa intru la un liceeu cu profil : biologie -chimie , adica oricare liceu dar sa fie cu acest profil ?
 

DeletedUser

Guest
Voi vorbiti despre femei in topicul de liceeni=))?Deci la filo sunt bune:))?
 
Sus