Migrarea! Ultima "frontiera"! - tema de discutii

DeletedUser8674

Guest
am dat stergere cont acum 5 zile pe l1 si azi imi scrie: Caracterul tău în Lumea 1 este şters Astăzi la ora 16:20.
Din cate stiu e ora 17:57.Marja de eroare era o ora nu?...
 

DeletedUser10698

Guest
Ce inseamna SEARA la unii oameni?

Pentru că aveți inițiat un transfer de caracter, nu vă mai puteți loga pe cont. Transferul va fi finalizat în această seară.


Ce inseamna in aceasta seara???
O ora nu se poate spune... e enervant sa tot intru si nimic...
La mine de exemplu seara incepe dupa ora 6, eu asa stiu din viata reala...
Astept si eu o lamurire.
Multumesc.
 

DeletedUser2041

Guest
Pentru că aveți inițiat un transfer de caracter, nu vă mai puteți loga pe cont. Transferul va fi finalizat în această seară.


Ce inseamna in aceasta seara???
O ora nu se poate spune... e enervant sa tot intru si nimic...
La mine de exemplu seara incepe dupa ora 6, eu asa stiu din viata reala...
Astept si eu o lamurire.
Multumesc.

S-a spus in urma ca migrarea dureaza destul de mult. Se recomanda lansarea comenzii seara si pana dimineata caracterul va fi mutat.
 

DeletedUser

Guest
90 de zile trebuie sa astepti pentru o greseala ? :blink: Cam mult ... sa zicem 15/20 zile dar nu 90 :mad: mi-am dat si eu cu parerea .
 

DeletedUser

Guest
Am citit aici pe forum ceva cu 90 zile dar nu era postul tau :whistle: mea culpa .
 

DeletedUser10698

Guest
S-a spus in urma ca migrarea dureaza destul de mult. Se recomanda lansarea comenzii seara si pana dimineata caracterul va fi mutat.

Bun si eu am dat comanda pe la 14. Este 21.
Intrebam si eu doar ce inseamna termenul de seara.... de obicei se apreciaza in ore jocul asta, se opersete la ora cutare, incepe la ora cutare, dureaza atatea ore, dar nu termeni vagi.
Incercam sa vad dc stie cineva ceva concret, asa de diplomatie sunt satul din politica.
Multumesc de recomandare si de raspunsul la subiect.

Poate ca daca dadeam niste pepite ma migrau mai repede... ca doar acolo se va ajunge... la orice miscare ... puff cu banii...
Scuze iulianp.... n-am nimic personal cu tine dar jocul asta e enervant... mi-a facut vreo 2 probleme care mi-au lasat un gust amar iar acum nu mai suport prea usor unele chesty....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2041

Guest
Bun si eu am dat comanda pe la 14. Este 21.
Intrebam si eu doar ce inseamna termenul de seara.... de obicei se apreciaza in ore jocul asta, se opersete la ora cutare, incepe la ora cutare, dureaza atatea ore, dar nu termeni vagi.
Incercam sa vad dc stie cineva ceva concret, asa de diplomatie sunt satul din politica.
Multumesc de recomandare si de raspunsul la subiect.

Conturile se migreaza automat in momentul in care serverul este mai liber. Deci pana maine dimineata vei avea contul migrat.
Am spus si in urma si repet. Se recomanda lansarea comenzii de migrare seara( ce inseamna seara 21-23) si pana dimineata contul va fi migrat.

Tu ai dat comanda la 14, momentan nu au fost migrare nici macar conturile de la ora 10.00 deci pana dimineata vei avea contul migrat.
Dimineata inseamna 7-8.


Nu se migreaza dupa preferinte si ochi dulci.
 

DeletedUser10698

Guest
Conturile se migreaza automat in momentul in care serverul este mai liber. Deci pana maine dimineata vei avea contul migrat.
Am spus si in urma si repet. Se recomanda lansarea comenzii de migrare seara( ce inseamna seara 21-23) si pana dimineata contul va fi migrat.

Tu ai dat comanda la 14, momentan nu au fost migrare nici macar conturile de la ora 10.00 deci pana dimineata vei avea contul migrat.
Dimineata inseamna 7-8.

Ok. Multumesc. O seara buna.
 

DeletedUser10698

Guest
Conturile se migreaza automat in momentul in care serverul este mai liber. Deci pana maine dimineata vei avea contul migrat.
Am spus si in urma si repet. Se recomanda lansarea comenzii de migrare seara( ce inseamna seara 21-23) si pana dimineata contul va fi migrat.

Tu ai dat comanda la 14, momentan nu au fost migrare nici macar conturile de la ora 10.00 deci pana dimineata vei avea contul migrat.
Dimineata inseamna 7-8.


Nu se migreaza dupa preferinte si ochi dulci.


Apropo de ochi dulci... daca tot le iei apararea, ar trebui sa iti dai seama ca daca tot va faceti praf ca faceti un mare rahat, pai faceti-l la timp, din moment ce noi trebuie sa avem cuvant, pai si voi ar trebui. Daca tot o ardem corect.
Ne-ati anuntat ce o sa fie luni pe 13 si vad ca aveti un cuvant de ma doare mintea... e luni dar o sa fie marti si or sa mai apara niste chestii... mai lasa frazele cu ochi dulci si cu preferinte... chiar nu am chef sa fiu luat la misto.
Frumos raspuns de admin.
 

DeletedUser2041

Guest
Apropo de ochi dulci... daca tot le iei apararea, ar trebui sa iti dai seama ca daca tot va faceti praf ca faceti un mare rahat, pai faceti-l la timp, din moment ce noi trebuie sa avem cuvant, pai si voi ar trebui. Daca tot o ardem corect.
Ne-ati anuntat ce o sa fie luni pe 13 si vad ca aveti un cuvant de ma doare mintea... e luni dar o sa fie marti si or sa mai apara niste chestii... mai lasa frazele cu ochi dulci si cu preferinte... chiar nu am chef sa fiu luat la misto.
Frumos raspuns de admin.

Daca nu stii de gluma, pune mana si citeste in urma inainte de a vorbii, eu am spus clar ieri:

Migrarea se va activa maine pe zi, nu la ora 00.00. Deci teoretic prima tura de conturi migrate va fi intre luni si marti.

De asemenea s-a tot spus de cand a fost anuntata migrarea in urma cu 1 an, ca migrarea dureaza si se face deobicei noaptea. Eu cred ca ti-am oferit toate raspunsurile pe care le-ai cerut, daca nu esti capabil sa intelegi, sau ai "nervii nevosi" nu este vina mea.


Migrarea implica migrarea unor baze de date, contul tau nu este doar o poza cu scris in el - in spatele lui exista niste baze de date, acele secvente de baza de date trebuie migrate pe serverul celalalt. Aceasta migrarea consuma resurse - si nu poate fi efectuata decat in perioada de solicitare minima - adica noaptea cand activitatea pe servere este mai mica.
 

DeletedUser2041

Guest
Grasule (daca stii de gluma,daca nu) Draga iulianp,

Ne zici o ora mai exacta ? 00.00 , 01.00 ,02.00 ? sau dimineata?
:shoot:

Am spus pana dimineata. NU migrez manual conturile, sa iti pot spune fix la ce ora se vor intampla. In cursul noptii vor migra toate conturile care au fost adaugate in lista de asteptare.
 
Sus