Modificari de joc (scripturi, stiluri)

DeletedUser5629

Guest
am chrome si nu merge...doar merge scriptul cu multe optiuni si rotitele alea deasupra..dar cand caut o munca ca sa-mi aleaga itemele se incarca f greu si se blokeaza

Ai prea multe iteme in inventar, eu l-am dezinstalat, m-am saturat sa tot astept sa mi se incarce muncile...
 

DeletedUser

Guest
eu nu joc de ieri..si inainte mergea perfect si f repede si aveam si mai multe iteme..e de la update-uri..si daia merge f greu scriptul si se blokeaza
 

lord ion

West Marshal
eu nu joc de ieri..si inainte mergea perfect si f repede si aveam si mai multe iteme..e de la update-uri..si daia merge f greu scriptul si se blokeaza

dupa cum a spus si shtefyx... se blocheaza cind ai incarcat inventarul
nu e vina noastra! ia-l de urechi pe creatorul scriptului!
si eu am renuntat la el...
acum folosesc asta
 

DeletedUser5629

Guest
eu nu joc de ieri..si inainte mergea perfect si f repede si aveam si mai multe iteme..e de la update-uri..si daia merge f greu scriptul si se blokeaza
Nu ne pasa de cand joci, nu e de la nici un update. Este un javascript cat o casa de lung, e normal sa iti mearga greu.
dupa cum a spus si shtefyx... se blocheaza cind ai incarcat inventarul
nu e vina noastra! ia-l de urechi pe creatorul scriptului!
si eu am renuntat la el...
acum folosesc asta

Mdea ala e cam singurul care il folosesc si eu :razz:
 

DeletedUser

Guest
eu nu joc de ieri..si inainte mergea perfect si f repede si aveam si mai multe iteme..e de la update-uri..si daia merge f greu scriptul si se blokeaza

e din cauza inventarului prea mare....

pe Dorado am inventar mare si merge greu....

pe Florida...am inventar mic si merge foarte repede :ras:


El Buscador.....este TW PRO+.....cauta pe "goagal":cooln:
 

lord ion

West Marshal
Pentru cei care vor alegerea itemelor pentru munca,m-am folosit de informatiile urmatoare:
lord ion ... pag.86
incearca-l pe asta: http://userscripts.org/scripts/show/92414
__________________
Silenko ... pag.89
http://userscripts.org/scripts/show/104485 care daca il instalati, va ajuta sa va schimbati in mod automat itemele cele mai potrivite pe care le aveti in inventar pentru o anumita munca aleasa.

Am mozilla si greasemonkey instalate(sper sa mearga in continuare).
Pentru cei care au nelamuriri,ii rog sa-i intrebe pe cei care se pricep(eu sunt un novice in domeniu).....Bafta

puteai sa te uiti si pe pagina anterioara...
e un script pus de mine acolo care e mai bun decit TW Pro+ (for v1.32+) [SOM]....
asta nu-l mai folosesc demult, pentru ca merge foarte greu mai ales cind ai inventarul cit china si rusia la un loc...
 

lord ion

West Marshal
....am incercat si nu mergea....scuze. Daca e nevoie sterg postarea respectiva.
Mie numai asa mi-a mers si nu am curaj sa o iau de la capat ca sa nu raman fara..

nu trebuie sa stergi nimic [am inchis ochii si la dublu post...].
doar ca iti spuneam ca exista variante... daca vrei sau nu sa le folosesti asta e numai si numai treaba ta.
o sa te lamuresti repede cind vei avea un inventar urias [pe L3/4/6 astept si cite 10 minute sa se incarce script-ul] si sa nu uitam ca se va implementa v. 1.34...
cine stie cum o mai fi ....
 

DeletedUser10521

Guest
nu trebuie sa stergi nimic [am inchis ochii si la dublu post...].
doar ca iti spuneam ca exista variante... daca vrei sau nu sa le folosesti asta e numai si numai treaba ta.
o sa te lamuresti repede cind vei avea un inventar urias [pe L3/4/6 astept si cite 10 minute sa se incarce script-ul] si sa nu uitam ca se va implementa v. 1.34...
cine stie cum o mai fi ....

Inca nu s-a updatat TW Pro pentru 1.34 si nici nu cred ca se va intampla. In curand o sa treaca toti pe calculatorul de pe TW-DB, e mult mai rapid si mai complex.
 

DeletedUser8667

Guest
era un script care cand apasai pe carcater iti aprea cat timp mai este pana energia creste la 100 de puncte,merge si pe 1.33?
EDIT:dupa lungi cautari am gasit ceva.
javascript: var lf_energy = Character.energy; var lf_energy_max = Character.max_energy; var lf_energy_left = lf_energy_max - lf_energy; var lf_energy_regen = Character.energyRegen * 100; var lf_time = lf_energy_left / lf_energy_regen; var lf_hour = Math.floor(lf_time); var lf_minute = Math.floor((lf_time - lf_hour) * 60); new HumanMessage("Plnou energii budeš mít za " + lf_hour + " hodin a " + lf_minute + " minut.",{type:'success'}); end();

Care apoi l-am modificat in romana
javascript: var lf_energy = Character.energy; var lf_energy_max = Character.max_energy; var lf_energy_left = lf_energy_max - lf_energy; var lf_energy_regen = Character.energyRegen * 100; var lf_time = lf_energy_left / lf_energy_regen; var lf_hour = Math.floor(lf_time); var lf_minute = Math.floor((lf_time - lf_hour) * 60); new HumanMessage("Timp ramas " + lf_hour + ":" + lf_minute + " minut.",{type:'success'}); end();

Si apoi am aflat ca daca vreau sa schimb valoare energiei care o doresc eu trebuie sa schimb cuvantul ingrosat si scris cu rosu cu nr de puncte de energie la care ne calculeaza programul cat timp mai avem de asteptat pana cand vom ajunge la energia respectiva
javascript: var lf_energy = Character.energy; var lf_energy_max = Character.max_energy; var lf_energy_left = lf_energy_max - lf_energy; var lf_energy_regen = Character.energyRegen * 100; var lf_time = lf_energy_left / lf_energy_regen; var lf_hour = Math.floor(lf_time); var lf_minute = Math.floor((lf_time - lf_hour) * 60); new HumanMessage("Timp ramas " + lf_hour + ":" + lf_minute,{type:'success'}); end();


deci de exemplu eu vreu sa vad in cat tip ajung la 89 puncte de energie si in loc de Character.max_energy scriu
javascript: var lf_energy = Character.energy; var lf_energy_max = 89; var lf_energy_left = lf_energy_max - lf_energy; var lf_energy_regen = Character.energyRegen * 100; var lf_time = lf_energy_left / lf_energy_regen; var lf_hour = Math.floor(lf_time); var lf_minute = Math.floor((lf_time - lf_hour) * 60); new HumanMessage("Timp ramas " + lf_hour + ":" + lf_minute,{type:'success'}); end();

Acum as ruga pe cineva daca se poate folosindu-se de aceasta formula sa faca un script care sa aibe un camp liber unde sa scriem cate puncte de energie vrem si sa apara durata ca in printul de mai jos de exemplu
frtitlug.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
la scriptul twdb mai era un cerc gri..verzui..de unde il iau?..stiu ca e doar pt vers ultima si numai pe beta merge
 
Sus