Nevoie de rapoarte pentru testare formule

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Oki deci va rog sa postati rapoarte de la munci ,incerc sa calculez probabilitatea factorului aleator,dar DOAR cei care indeplinesc conditiile de mai jos.


1.Sa aiba PREMIUM "Salariu mai mare"
2.Munca pentru care postati raportul sa aiba MINIM 20% $
3.Munca sa fie executata pentru 2 ore
4. Motivatia muncii sa fi fost in momentul executarii de 100%
5.Castigul in urma celor 2 ore de munca sa fie MINIM dupa formula urmatoare:

Presupunand ca jobul are 20% $ dupa 2 ore castigul minim pentru care am nevoie de rapoarte este:
1,5 *20%*(durata muncii=2)*1,3=78$

Ca sa va simplific calculele trebuie ca banii primiti in urma jobului impartit la castigul de bani afisat in descrierea jobului sa fie mai mare ca:3,9

Exemplu: 78/20=3,9


Multumesc pentru ajutor si astept rapoartele voastre
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
nu te`ai gandit ca la o munca pt $ se ia in considerare si cate puncte de munca are fiecare ?
mina de argint = 76 % dolari

f_minadearginm_3be784d.jpg


f_minadearginm_31fc67c.jpg


f_minadearginm_a773ea4.jpg


f_minadearginm_ebbac28.jpg
 

DeletedUser

Guest
Ba da m-am gandit dar am plecat de la premisa ca punctele de munca nu influenteaza foarte mult
 

DeletedUser

Guest
f_yem_55139b1.png

f_yem_831011a.png



In primul raport cu 23 de puncte in plus si in al 2-lea cu 1 punct in plus.
 

DeletedUser

Guest
Ba da m-am gandit dar am plecat de la premisa ca punctele de munca nu influenteaza foarte mult

din pacate pentru calculul tau si din fericire pt cei cu skill-uri mari punctele de munca au o influenta destul de mare asupra salariului.

cu vreo 7 puncte de munca (atat avem prima oara cand m-am apucat) am scos intre 240-350 la mina de argint.
acum cu 111 puncte de munca scot intre 360-530
ambele cu motivatie 100%
 

DeletedUser

Guest
din pacate pentru calculul tau si din fericire pt cei cu skill-uri mari punctele de munca au o influenta destul de mare asupra salariului.

cu vreo 7 puncte de munca (atat avem prima oara cand m-am apucat) am scos intre 240-350 la mina de argint.
acum cu 111 puncte de munca scot intre 360-530
ambele cu motivatie 100%

Deci cu cat am mai multe puncte de munca cu atat am sanse sa primesc un salariu mai mare? Pana acum am lucrat la mina de argint si am castigat maxim 250$ cu doar 4 puncte de munca in plus, acum am 23 de puncte de munca in plus (astept sa se refaca motivatia). M-am uitat la pozele postate de juninio si am ramas masca.
 

DeletedUser

Guest
Deci cu cat am mai multe puncte de munca cu atat am sanse sa primesc un salariu mai mare?


Daca dadeai Click la orice Job pe Salariu observai citatul:"Cu cat ai mai multe puncte de munca, cu atat este mai ridicat salariul."


Toate cele bune..
 

DeletedUser

Guest
lemnht5.png

lemnwv1.png


Am muncit 4h,2h+2h,consecutiv.


45 pct. de munca!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Fara off-topic sau spam ca veti lua warn.


Eu am 223 de puncte de munca la vanatoare de castori si nu prea se cunoaste deloc.Iau cati bani luam cand doar incepusem munca.Anyway,mai postati rapoarte eventual cu mentiunea punctelor de munca.Mai testez si eu in paralel.
 

DeletedUser2097

Guest
Fara off-topic sau spam ca veti lua warn.


Eu am 223 de puncte de munca la vanatoare de castori si nu prea se cunoaste deloc.Iau cati bani luam cand doar incepusem munca.Anyway,mai postati rapoarte eventual cu mentiunea punctelor de munca.Mai testez si eu in paralel.

apropo,pe L1 am si eu vreo 200 pct de munca la castori,insa daca iau 50-60$ e f bine.nu stiu ce are.iar pe L3 am mai putine pct de munca si iau mai mult.cine stie ce mai este la mijloc:(
 

DeletedUser

Guest
Ia sa va vad aici explicatia .. am lucrat 6 ore consecutiv .. si este un raport mai vechi! Daca ar fi sa ne luam .. cu motivatia mai mica am luat mai multi bani , dar per total cu produsele gasite am luat mai multi bani la primele 4 ore ! Din pacate am sters unele rapoarte si mai vechi unde chiar la 8 ore am primit si 3 bucati de argint !

f_minadearginm_6d591f8.jpg


f_minadearginm_c7f2a59.jpg


f_minadearginm_b6c1cb6.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ceva mai nou ! Se pare ca nu are nimeni de adaugat nici un cuvant ? Astept adminii !

f_minadearginm_905888c.jpg
 

DeletedUser

Guest
Lol,cu peste 60 pct de munca,cu CP de salar,motivatia peste 90% si totusi...

lolw.png
 

DeletedUser

Guest
imi cer scuze daca nu am postat bine..
Se pare ca trebuie sa nu ai nici prea multe nici prea putine puncte de munca..
Ati vazut droggzor.. cu 45 de puncte a luat peste 300 in fiecare raport (asta daca punem si norocul) si cu peste 60 a luat 154 (cu tot cu produsele)

Si dupa cum ziceati cu 223 puncte de munca la castori va da.. mai nimic
 

DeletedUser

Guest
Se ia in calcul si dificultatea muncii prestate. Daca ai un nivel mare de dezvoltare, adica esti pe la level 50 si prestezi o munca usoara gen pentru level 10 e clar sa primesti mai putini bani decat daca ai presta o munca pentru level 50. Aici e toata cheia. De asta la munca pentru castori primesti bani putini.
 

DeletedUser

Guest
Ce vorbesti , mai ?
Dificultatea muncii e una , iar ce explici tu acolo , e alta...
Daca tot veni vorba de castori:
A fost una dintre cele mai muncite de catre mine si produceam di vanatoare de castori o groaza de banet si imi picau 2capcane si o blana sau 2 blanuri si o capcana , la fiecare 2 ore si aveam in jur de 20-25 puncte de munca...
Am zis ...sa ma doxez si eu cu echipament bogat in bonus la capcane si mi-am mai luat niste iteme...rezultatul...productivitatea a scazut..

Am observat si eu , la multe munci , ca odata ce ai multe puncte de munca , parca scade productivitatea....

La fel patesc la comert cu indienii...cu 25-30 puncte de munca , obtineam si iteme , dar acum , cu peste 100 puncte , fac doar provizii de tigari...:mad:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus