Pentru cine face fitness sau culturism, la sală sau acasă...

  • Autor subiect ImHuntingRabbits
  • Data de început

DeletedUser2097

Guest
cautati si voi ce e cu astfel de substante.

on:daca ai 12-13 ani mai bine faci acasa niste exercitii(flotari,genoflexiuni,abdominale,si mai era una parca).faceti cateva seriide 10-15 repetari(macar) din fiecare.si daca faci asta in fiecare zi,nu credca a iti trebuia mai mult de atat:P.insa trebuie sa ai vointa
 

DeletedUser

Guest
Nu trebuie neaparat sa iei in exces , exista persoane care sunt mai sensibili la ficat si vor fi afectati chiar daca nu iau multa creatina

Atunci faci analiză la ficat şi la rinichi şi consulţi şi medicu` dacă simţi că nu`i în regulă..
deci care-i treaba cu creatina asta? e o substanta de energizant sau ?
Mare`i lenea, altminteri suntem curioşi cică : Creatina este alcatuita din 3 aminoacizi (glicina, arginina, metionina) cu rol in cresterea fortei si masei musculare..cam aşa GEN :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
eu am 15 ani si pot sa spun ca am ceva muschi pe mine(nu is multi da is destui pt varsta mea). am acasa o gantera cam de vreo 13Kg....nu prea trag doar cand imi amintesc de ea....ii bine sa ma pun la varsta asta sa trag serios?adica nu aduce ceva "efecte secundare" pe viitor. am auzit de la alti ca raman mic daca ma pun deacu:(
 

DeletedUser8160

Guest
Atunci faci analiză la ficat şi la rinichi şi consulţi şi medicu` dacă simţi că nu`i în regulă..

Mare`i lenea, altminteri suntem curioşi cică : Creatina este alcatuita din 3 aminoacizi (glicina, arginina, metionina) cu rol in cresterea fortei si masei musculare..cam aşa GEN :))

Mersi de raspuns dupa 30 minute.M-am informat de pe net care ii treaba cu crementina.
 

DeletedUser2948

Guest
eu am 15 ani si pot sa spun ca am ceva muschi pe mine(nu is multi da is destui pt varsta mea). am acasa o gantera cam de vreo 13Kg....nu prea trag doar cand imi amintesc de ea....ii bine sa ma pun la varsta asta sa trag serios?adica nu aduce ceva "efecte secundare" pe viitor. am auzit de la alti ca raman mic daca ma pun deacu:(

da la 15 ani ce inaltime ai?
 

DeletedUser

Guest
Mersi de raspuns dupa 30 minute.M-am informat de pe net care ii treaba cu crementina.
Uite promit că o să iau CREATINĂ special ca să stau să ţi răspund ţie la întrebările despre CREATINĂ...aşa se scrie în română...deja s`a penibilizat cuvântu` şi semnificaţia, în timp ce mai sunt alte suplimente cel puţin la fel de bune.Apoi topicu` e pus pt. a împărtăşi anumite "realizări" nu de a spulbera mituri şi prejudecăţi stătute.
 

DeletedUser

Guest
Eu fac abodomene,dar nu reusesc sa ma tin mai mult de 2-3 saptamani.


Am 13 ani, 1,65 ,50kg.
 

DeletedUser6748

Guest
Fac si eu in fiecare seara 50 de abdomene (cu pauza 1 minut la 25) , vreo 20 de flotari (mai multe nu duc:))) si ceva genoflexiuni (cam 30-40)

Din care vad eu pe langa voi sunt unul din cei 7 pitici :)) Eu la 13 ani nu cred ca am mai mult de 1.60 - 1.62 si am vreo 45 kg :)) Daca sufli mai tare pe mine am si zburat...ce-i drept mananc o data de 2 ori pe zi dar mananc multe fructe si...dulciuri evident :))
 

DeletedUser

Guest
Fac si eu in fiecare seara 50 de abdomene (cu pauza 1 minut la 25) , vreo 20 de flotari (mai multe nu duc:))) si ceva genoflexiuni (cam 30-40)

Din care vad eu pe langa voi sunt unul din cei 7 pitici :)) Eu la 13 ani nu cred ca am mai mult de 1.60 - 1.62 si am vreo 45 kg :)) Daca sufli mai tare pe mine am si zburat...ce-i drept mananc o data de 2 ori pe zi dar mananc multe fructe si...dulciuri evident :))
Păi tre` să mănânci nu glumă! Dulciurile îţi taie pofta deci...mai târziu puate o să vezi că e mai important decât crezi să faci sport, orice sport...
 

DeletedUser

Guest
eu sunt un lenes cum nu s-a mai vazut...numa ma gandesc la flotari si abdomene...desi sunt dat la un curs de inot,odata m-am dus la 3.50 sa fac scufundari si m-a prins,200 genoflexiuni fara oprire,primele 50 au mers ,de la 80 imi tremurau picioarele,la 120 faceam una si cadeam in cur,la 150 ma oprisem,dar era antrenoarea langa mine cu "biciu`" si am facut pana la 190 si ceva,dupa care ma lasat sa inot,dar ce sa mai inot..nu imi mai simteam picioarele,a 2-a zi a fost incredibil de dureros,cand m-am trezit,am sarit din pat si poc,cu nasu de podea...nu puteam sa merg..m-am tarat toata casa...dar se sa zic..am facut niste ciolane =))...
si durerea asta a durat cam 5 zile...
 

DeletedUser

Guest
Si eu am patit-o,si eu sunt lenes ca tine,dar mai fac cateodata,cand imi amintesc cate 10 flotari,50 genoflexiuni si 50 abdomene fara oprire,cand imi amintesc,mai joc fotbal,baschet desi sunt cam mic la varsta mea(14 ani si jumatate 1,66),odata am fost la sala,si erau niste femei ce ridicau mai mult ca mine si de atunci m-am lasat,aveau alea niste muschii de il bateau si pe Rocky :D
 

DeletedUser

Guest
Eu am ajuns sa fac si 300 de abdomene pe zii,dar nu am facut o perioada foarte lunga.
 
Sus