Pentru cine face fitness sau culturism, la sală sau acasă...

  • Autor subiect ImHuntingRabbits
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Dupa mine cele mai bune sunt tractiunile , dar si cele mai grele.Te ajuta sa te inalti si faci bicepsi si sptae
 

DeletedUser

Guest
Dupa mine cele mai bune sunt tractiunile , dar si cele mai grele.Te ajuta sa te inalti si faci bicepsi si sptae
Nu`s neapărat cele mai grele sau cele mai bune, dacă le combini şi cu alte exerciţii pot fi şi mai eficiente.
 

DeletedUser

Guest
Eu n-am slabit mult de cand m-am apucat de "sala", 3-4kg :) fac acasa exercitii.
Dupa program fac cam asa :P :
- Cand ma trezesc abdomene (Cautati pe net, 8 minute necesare zilnic pentru un abdomen perfect, e un mic filmulet care m-am chinuit 2 saptamani sa-l pot face perfect, si inca alte 2 saptamani sa-l pot face de 4 ori pe zi)
Dupa filmuletu ala fac 3 seri de flotari a cate 15.
- Dupa aceea pe durata zilei :P cand am timp liber si ma plictisesc repet cele spuse mai sus :P si tot asa de vreo 4 ori pe zi :D

P.S : Plus antrenamentul de tehnica + alergare (pentru Box :">)
 

DeletedUser2097

Guest
incearca sa maresti nr de exercitii per serie;).in fiecare zi cu macar 1-2 in plus
 

DeletedUser

Guest
eu am facut la 10 ani vreo 2-3 luni doar de abdominale la 12 am facut 3 saptamnai de exercitii pt muschii picioarelor iam zis lu' unchimiu sami faca o haltera am facut cu ea o saptamna si mam oprit rezultate doar la abdomen si picioare la maini nici un pic
 

DeletedUser

Guest
Dominate ai 55 in brat :confused: mai mare decat al lui oncescu ,cati ani ai
eu la 13 ani am 28-30 :D
 

DeletedUser

Guest
da se vede ca nu ia vrajeli d`alea...uitete la bratul lui,este mult si mult mai mic si mai putin aratos decat unul a unui culturist (ala se indoapa de steroizi si alte prostii).
Foarte rar un culturist riscă să`şi administreze steroizi, e riscant pt. viaţa lui...
Steroizii sunt una ( acţionează direct asupra hormonilor ), suplimentele alta ( sunt exact cum le spune şi numele)...iar Oncescu poate da` câţiva culturişti la
skandenberg da` majoritatea îl vor învinge...eventual rupe mâna :))
 

DeletedUser

Guest
Foarte rar un culturist riscă să`şi administreze steroizi, e riscant pt. viaţa lui...
Steroizii sunt una ( acţionează direct asupra hormonilor ), suplimentele alta ( sunt exact cum le spune şi numele)...iar Oncescu poate da` câţiva culturişti la
skandenberg da` majoritatea îl vor învinge...eventual rupe mâna :))

lol..si atunci dece culturisti nu se baga si la skanderberg ? (este o intrebare,fara capcane :|)

aia ca steroizi afecteaza hormonii si toate alea stiu si eu,devi impotent,iti cresc sfarcuri ca la femei (mari si lungi !),si inca cateva chestii ingrozitor de urate de nemaipomenite :)))=)))....
 

DeletedUser

Guest
lol..si atunci dece culturisti nu se baga si la skanderberg ? (este o intrebare,fara capcane :|)

aia ca steroizi afecteaza hormonii si toate alea stiu si eu,devi impotent,iti cresc sfarcuri ca la femei (mari si lungi !),si inca cateva chestii ingrozitor de urate de nemaipomenite :)))=)))....
Steroizii n`au treabă cu suplimentarea... Păi de asta`s culturişti..pt că nu`s skandenberg`ări :))
 

DeletedUser

Guest
la culturisti muschii is pe dinafara nu pe din dinautrul si la skaderberg drebuie sa ai tehnica mai muti muschi
 

DeletedUser

Guest
Steroizii n`au treabă cu suplimentarea... Păi de asta`s culturişti..pt că nu`s skandenberg`ări :))

numa eu vad non-sens ?ai zis ca un d`ala ii poate rupe mana campionului mondial de skanderberg,dar in acelasi timp nu e skanderberg`ist ?:|...si ce ,nu exista culturisti skanderberg`isti ?:))
 

DeletedUser

Guest
Sa dat skander intre un culturism si unu ce face skander si normal ca la dus cel care face skander.Ei se antreneaza doar pentru asa ceva si au tehnici , culturistii pun muschi pe ei mai mult.Nustiu care zicea cum am 55.Simplu 4 ani de sal + suplimente nutritive si multa mancare in special piept de pui ca are multe proteine.Poti sa te faci mare si fara steroizi care dupa parerea mea sunt o prostie.Nu ma iti distrugi viata luand steroizi
 

DeletedUser

Guest
unu zice ca un culturist rupe mana lu` oncescu,unu zice ca nu are sanse...deci ?
 

DeletedUser

Guest
Ma uit de foarte mult timp la skander si iti spun 100% ca unu ce face skander il duce pe un culturism.Scrie pe google : valahu vs. iana si te lamuresti singur
 
Sus