Probleme de functionare Lumea 5

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
sa intamplat ceva cu munca imblanzeste cai salbatici inainte puteam lucra la el acuma nu stiu de ce nu mai vrea
Bug.jpg
de ce
 

DeletedUser

Guest
Batalia de la fortul Athos inceputa la ora 20:04 s-a incheiat in fapt (toti atacatorii morti in runda 44) insa este blocata. Nu primesc mesajul de incheiere impreuna cu rezultatul si asa mai departe. As dori daca se poate sa rezolvati problema rapid dat fiind ca plecarea din fort (chiar si dormitul in fort daca nu ma insel) m-ar cataloga ca dezertor. Este numai un joc dar ar fi ora jumatate din viata mea pierduta pe bug-uri de joc. Asa ca, va rog, rezolvati problema urgent.
 

DeletedUser

Guest
Aceasi problema!Fortul Athos....Batalia a luat sfarsit dar serverul este blocat.Dati-o naibii de treaba!E a doua oara consecutiv cand se intampla asta la fortul acesta.
 

DeletedUser7994

Guest
stiu cum e asa s-a intamplat si pe .net si am pierdut o noapte si dimineata aveam energia 30
 

DeletedUser8846

Guest
problema este ca nu e prima data
eu am patit-o de 3 ori
chiar nu se poate face ceva
pe langa faptul ca atacatorii isi pierd banii , pierd si batalia
nu este ceva prea frumos
 

DeletedUser

Guest
Nu e serverul, daca era nu mai intram in joc.
Bataliile pentru fort au in spate un server de streaming. si cred ca este RED5.

Notiunea de server in IT nu se refera obligatoriu la un calculator performant.
Ci la o masina (calculator) care ofera servicii clientilor.
exemplu: serverul de mail (softul de mail) poate fi instalat si pe un 486. nu mai exista calculatoare asa de vechi.


A cazut RED5.......lalalala!
si eu sunt lesinat, dar am rabdare.
 

DeletedUser8846

Guest
bun dar problema este ca am patit de mai multe ori
o data pe lumea 4 si eram in postura de atacator
in banca orasului erau circa 5000$ am zis sa nu mai solicit pe ceilalti sa isi stranga bani si am bagat eu 5000$ sa grabesc atacul
la ora bataliei noi eram 128 ei vreo 70
s-a remediat problema in jurul orei 24
playeri au putut pleca de la fort dar si asa cand a inceput eram cu vreo` 20 si ceva peste ei
dar nu eram decat 11 ON iti dai seama ca am luat bataie
am primit zeci de telegrame de la diferit playeri care ma intrebau cum am putut lua bataie daca am fost cu mult peste numar ca ei
Concluzia : bani pierduti degeaba,timp si nu in ultimul rand m-am simtit putin.......nu stiu cum sa spun (aiurea)
acum patesc la fel
de accea intreb: de ce apar astfel de probleme?
chiar nu se pot remedia?
 

DeletedUser

Guest
in plus, eu cred ca degeaba sunteti suparati si reprosati pe forum adminilor.

Adminii din west au doar o interfata de admin web si din aceasta nu au posibilitatea sa restarteze serverele din germania.
Acestia trimit mail la randul lor. si inno da restart si semnaleaza problema la dezvoltatorii sofware, care dupa multe luni de munca ofera un nou update.
 

DeletedUser

Guest
in plus, eu cred ca degeaba sunteti suparati si reprosati pe forum adminilor.

Adminii din west au doar o interfata de admin web si din aceasta nu au posibilitatea sa restarteze serverele din germania.
Acestia trimit mail la randul lor. si inno da restart si semnaleaza problema la dezvoltatorii sofware, care dupa multe luni de munca ofera un nou update.

Eu te-am inteles perfect pe tine.Dar cei de la Inno de ce nu rezolva odata problemele acestea?!Sunt atatia bani bagati in jocul asta,de timp nu mai zic...
 

DeletedUser8846

Guest
Rovin dar de ce imi spui asta :)
chiar nu ne poate lamuri nici un admin si sa incerce sa remedieze problema
dati-o naiba de treaba sa stiu daca mai stau sau nu pt. ca pierd timpul degeaba
 

DeletedUser6863

Guest
Cred ca baietii de romania au idei proaspete. Cum sa se faca remarcati in fata celor din .de cu ingeniozitatea lor de a trage teapa fraierilor din .ro. IMHO.
 

DeletedUser

Guest
Nu sunt in masura sa vorbesc in locul adminilor.
Dar trebuie sa privim asa:
1. cine face un joc bun si il ofera gratuit? trebuie sa manance si cei care au muncit la joc + echipa care a avut ideea. corect?
2. cate reclame aveti in joc? niciuna. corect?
3. va obliga cineva sa cumparati cont premium? corect?
4. se poate castiga si fara cont premium? eu zic ca da. corect?
5. blocajele astea sunt dese? nu. corect?
6. apar update-uri si imbunatatiri? da. corect?
7. va folosit cineva adresa de e-mail in scopuri de publicitate? nu. corect?
8. cati din romania joaca cu cont premium? putini. corect?

mai sunt o gramada.

fiti siguri ca se va rezolva problema.

apropo nu veniti in orasul LearnBrother din lumea 5, as face putina instructie cu voi astia nemultumitii. cred ca am cuceri lumea. ce ziceti?

am primit si raportul intre timp. rapizi oamenii astia.......
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8846

Guest
Sunt un N00b
dati-mi un pistol sa ma impusc

voi lua warn dar asta e
esti jalnic
faci off topic . te bagi aiurea in seama
habar ai despre bataliile de fort
nu te bagi in seama cu mine
eu am cerut un raspuns din partea adminilor
nu vorbesti tu in numlele lor
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Pai ati primit deja raspunsul. V-a explicat "jalnicul" Rovin cum sta treaba exact. Multumim Rovin :)

Si Callin, multumeste-i si tu frumos pt ca te-a scapat de warn ;)
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Nu sunt in masura sa vorbesc in locul adminilor.
Dar trebuie sa privim asa:
1. cine face un joc bun si il ofera gratuit? trebuie sa manance si cei care au muncit la joc + echipa care a avut ideea. corect?
2. cate reclame aveti in joc? niciuna. corect?
3. va obliga cineva sa cumparati cont premium? corect?
4. se poate castiga si fara cont premium? eu zic ca da. corect?
5. blocajele astea sunt dese? nu. corect?
6. apar update-uri si imbunatatiri? da. corect?
7. va folosit cineva adresa de e-mail in scopuri de publicitate? nu. corect?
8. cati din romania joaca cu cont premium? putini. corect?

mai sunt o gramada.

fiti siguri ca se va rezolva problema.

apropo nu veniti in orasul LearnBrother din lumea 5, as face putina instructie cu voi astia nemultumitii. cred ca am cuceri lumea. ce ziceti?

am primit si raportul intre timp. rapizi oamenii astia.......

Raspunsurile la intrebarile tale despre premium sunt "incorect,fals si pe langa subiect" in ceea ce ma priveste. Jocul nu e beta. E gold. Nu cumpar premium in ideea ca "s-ar putea sa mearga". Cumpar premium bazandu-ma pe faptul ca jocul merge asa cum spun ei. Eu sincer fata de astia care va dati rotunzi ca jucati fara premium, repet fata de astia care va dati rotunzi nu fata cei care jucati si va vedeti de treaba, nu am un dram de respect.

Te intreb eu acum, cine arata mai mult suport fata de Inno si de joc : cineva care plateste sau cineva care nu plateste nimic si isi mai si transforma in virtute chestia asta ?

Daca jocul e inca beta macar puneti mare pe frontispiciu chestia asta sa stiu si eu si sa nu-mi mai pierd vremea. Daca nu e beta atunci rezolvati-va problemele.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu doresc sa mai extind subiectul asta, dar am sa fac cateva remarci.
si eu am cont premium in lumea 4.
in domeniul IT este urmatoarea practica:
Nimeni nu iti va garanta un produs software 100%. iti garanteaza ca va rezolva problema ta intr-un timp scurt.
Daca as fi asa de suparat, ar trebui sa-l termin cu procesele pe Bill Gates. de cate ori nu vi s-a blocat sistemul de operare Windows. si au aparut update-uri.
Mai ales, in jocurile online, unde sunt multi utilizatori, apar astfel de probleme.
Problema principala este sa nu fie dese aceste bug-uri. Odata semnalate, ele sunt luate in calcul. ASTA E IMPORTANT.
de cate ori nu ati semnalat nereguli in viata de zi cu zi si nu v-a luat nimeni in seama. aici totusi precum se vede, se rezolva problemele.

Te rog, sa nu fii asa suparat pe mine ca si eu vreau sa joc la fel ca tine.

Este foarte bine ca aceste bug-uri sunt semnalate si suntem nemultumiti, dar multe raspunsuri la aceste topicuri sunt copilarii.
Si m-am bagat in seama ca sa fiu sincer din motivul ca am vazut persoane care nu mai au timp.....si rabdare.
Putin.... timp ne putem face daca suntem binevoitori si toti suntem importanti in aceiasi masura pentru inno chiar daca unii se cred "mai speciali".
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus