Recomanda un Joc de PC

  • Autor subiect DeletedUser6566
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Nu era si in Cod 1 o misiune cu un tanc rusesc? nu mai tin bine minte, nu am mai jucat demult Call of duty 1 :))

Eu stiu ca primul meu joc din seria call of duty a fost cod2.Trebuia sa incep cu cod1,dar atunci eram mic si mi l-a daruit cineva.Acum am terminat call of duty black ops 2.
 

DeletedUser

Guest
Eu stiu ca primul meu joc din seria call of duty a fost cod2.Trebuia sa incep cu cod1,dar atunci eram mic si mi l-a daruit cineva.Acum am terminat call of duty black ops 2.

ok :D eu le-am jucat aproape pe toate si am invatat ceva: Call of duty 1 si Call of duty 2 sunt mai bune ca Modern Warfare si Black ops :)) Daca nu ai jucat inca Call of duty 1 il recomand, are story mai bun ca 2 insa are grafica mai proasta :((
 

DeletedUser

Guest
ok :D eu le-am jucat aproape pe toate si am invatat ceva: Call of duty 1 si Call of duty 2 sunt mai bune ca Modern Warfare si Black ops :)) Daca nu ai jucat inca Call of duty 1 il recomand, are story mai bun ca 2 insa are grafica mai proasta :((

Sunt mai naspa dupa mine.Mai ales la grafica si au niste arme antice.In modern si black ops sunt mai multe arme.
 

DeletedUser593

Guest
ok :D eu le-am jucat aproape pe toate si am invatat ceva: Call of duty 1 si Call of duty 2 sunt mai bune ca Modern Warfare si Black ops :)) Daca nu ai jucat inca Call of duty 1 il recomand, are story mai bun ca 2 insa are grafica mai proasta :((
In ce sens sunt mai bune?
 

DeletedUser

Guest
In ce sens sunt mai bune?

Mi se pare ca au o poveste mai consistenta (totusi, black ops a avut un story destul de bun). Gameplay-ul e mai interesant. Desigur, grafica Mw si Black ops 2 e mult mai buna, insa e normal tinand cont ca au aparut cu ani buni dupa cod 1 si 2. In cod 1 si 2 varietatea de arme nu e aceeasi ca in Mw si Black ops 2 dar la un anumit stadiu al jocului arma folosita influenteaza masiv gameplay-ul. Cel putin eu asa cred, poate unora le plac mai mult Call of duty-urile noi aparute,fiecare cu parerea lu :D
 

DeletedUser

Guest
Sunt mai naspa dupa mine.Mai ales la grafica si au niste arme antice.In modern si black ops sunt mai multe arme.

Mie cel mai mult armele imi plac :D Fiind atat de putine ajungi sa le cunosti pe fiecare, stiind in ce situatii trebuie sa le folosesti :D
 

DeletedUser

Guest
Incercati Cthulhu Saves the World, nu e foarte scump, trebuie sa faci ceva grind ca sa progresezi prin nivel (e ca Pokemon), dar dialogurile merita, sunt cele mai amuzante auzite vreodata intr-un joc video. O sa razi cu dureri de burta inca de la inceputul jocului.

Mai recomand The Walking Dead pentru cine nu l-a incercat.

Anachronox, e mai vechi, dar are o poveste foarte buna, amuzanta, dar si foarte dramatica uneori.
 

DeletedUser20130

Guest
Scribblenauts Unlimited RPG kinda thingy
Left 4 Dead 1 si 2 FPS ZOMBIE
Counter Strike Global Offensive FPS
Team Fortress 2 FPS
Half Life 2 + ep RPG/FPS
Chivalry: Medieval Warfare FPS
Planetside 2 FPS
The Binding of Isaac Dungeon Crawler
Just Cause 2 TPS
Portal 2 FPS/PUZZLE
Dungeons of Dredmor Dungeon Crawler
Shank 1/2 Hack and Slash platformer
Magicka Top Down Wizard Massacre
Metro 2033 FPS
Metro: Last Light FPS
GTA IV sau San Andreas (still good) TPS
Arma 3 FPS Simulation
BFBC2 sau BF3 FPS
Deadpool TPS
RIFT MMORPG
TERA Online MMORPG
 

DeletedUser24939

Guest
Eu va propun ceva din antologia Total War.

Cel mai super joc e Total War: Rome 2 :up::d:up:
 
Sus