Religie, paranormal, societati secrete, ufologie, teoria conspiratiei, etc

DeletedUser2948

Guest
Si nu o sa ne ciocnim de soare, soarele o sa explodeze.Sunt lucruri inevitabile si chiar si in Biblie scrie de "Apocalizma".

Nu zau? Hai ca-ti explic cum sta treaba cu Soarele nostru. In 5-10 miliarde de ani o sa se consume tot hidrogenul din el si o sa se extinda, cam pana pe la Terra o sa ii fie extremitatile. Dupa care o sa intre intr-un proces de stabilizare si de autoprabusire, devenind o pitica alba. Nu o sa bubuie niciodata...
 

DeletedUser20997

Guest
Nu zau? Hai ca-ti explic cum sta treaba cu Soarele nostru. In 5-10 miliarde de ani o sa se consume tot hidrogenul din el si o sa se extinda, cam pana pe la Terra o sa ii fie extremitatile. Dupa care o sa intre intr-un proces de stabilizare si de autoprabusire, devenind o pitica alba. Nu o sa bubuie niciodata...

Mă provoci...
 

DeletedUser

Guest
Apropo de soare...nu pot sa inteleg urmatorul lucru: UNDE are depozitat atata hidrogen incat sa mentina temperaturi de 4 milioane grade celsius timp de miliarde de ani?..
 

DeletedUser

Guest
Apropo de soare...nu pot sa inteleg urmatorul lucru: UNDE are depozitat atata hidrogen incat sa mentina temperaturi de 4 milioane grade celsius timp de miliarde de ani?..

NU cred ca trebuie sa intelegi tu asta.daca soarele are hazna mare...
 

DeletedUser

Guest
Sa'ti vad argumentele ;) Si iti zic, eu nu intr-un intr-un joc pe care sa nu-l castig. Asa ca degeaba incerci sa intri in joc cu mine, ca o sa pierzi. :)

Dupa ce o stea devine pitica alba,sau explodeaza si devine supernova sau face implozie si devine gaura neagra.Din cate stiu,soarele o sa explodeze.
 

DeletedUser

Guest
Despre ce se vorbeste aici?
ILLUMINATI? Vatican? Cei 13? Rotschild? Teoriile conspiratiei? Comitetul celor 6?
Hai repede cu intrebarile...
 
Sus