Roadmap The West - discutii

DeletedUser

Guest
mai evolueaza..dar spre partea la cei cu banuti...degeaba jocuri online gratuite daca pun atatea beneficii la cei care cumpara bani
inafara de inventar limitat si reducerea la bani,mi se apre bun celelalte propuneri(nu situ cum altfel sa le zic)
 

DeletedUser6410

Guest
In mare o parte din aceste ‘’ imbunatatiri ‘’ sunt pentru cei care baga bani in joc

Chat – ideia cu chat-ul mi se poare chiar buna

Limita bancii - asta chair m-ar ajuta deoarece de multe ori am bani si nu am nunde sa ii depun

Magazinele vand itemele noi inclusiv jucatorilor din afara orasului (nou) - nu cred ca ar fi multi care ar cumpara iteme din afar orasului – cred ca ar prefera sa itre in oras sa le ia

Duelurile pe harta – sunt de accord cu ele

Duelurile cu NPC - ne-au ajuta san e dezvoltam mai repede

Ambuscade – cu aceasta ideie sunt total CONTRA deoarece eu obisnuiesc sa muncesc la alte munci decat o fac cei cu care ma aflu eu prin orase prin acest cred ca am sa am cel mai mult de pierdut

Nivele ale cladirilor nelimitate – pai daca is nelimitate o sa fie si itemele nelimitate sau de la un anumit nivel nu se vor maid a iteme ?

Banii si norocul – Asta cu sansa de a avea bani mao puti la munci nu prea imi place da ii bine macar ca au marit norocul

Cautat – aceasta chiar imi place cum suna deoarece ar fi un avantaj pentru jucatorii specializati pe dueluri

Nivelul 100 si munci noi (nou) – deci muncile astea noi o sa apara numai dupa nivel 100 ? sau apar si mai devreme ?

Utilizarea produselor – cel mei bines a se la produsele asa cum sunt ele sis a fie utilizate numai la misiuni , nu pentru a ne da bonusuri

Cumpararea de indemanari
– nu sunt deloc de acord cu aceasta ideie deoarece cei care baga bani in joc pot cumpara indemanari de la lvl mic si poate sa faca munci foarte bune care dau exp si o sa avanseze prea repede

Limita de capacitate a rucsacului - poate un jucator vrea sa stranga tot ce se gaseste la munci si prin magazine daca i se limiteaza rucsacul i se va spulbera visul

Comertul cu obiecte – nu prea ma tenteaza asemenea lucruri daca vrei un obiect il iei din magazine

Poker – nu stiu sa joc deci degeaba il vor baga din punctual meu de vedere

Nou sistem de duel - mie imi place mai mult sistemul actual de dueluri

Resurse pentru constructia cladirilor
– la oras nu ar trebuie resurse pentru construire , sa se lase cu resurse numai la fort

Bonusuri marite pentru caractere – ideia aceasta chiar imi place

Pariuri – si iadeia aceasta chiar ii buna

O noua pagina de start pentru The West - imi este indiferent cum arata pagina de start singurul lucru care ma intereseaza este sa imi mearga jocul

Ziar – ar fie o ideie buna dar nu stiu cati jucatori se vor ingramadi sa scrie in ele

Pantaloni si curele - intr-un fel imi palce ideia dar cred ca avem destule bonusuri deja
 

DeletedUser9930

Guest
Dupa parerea mea toate acestea ar trebui facute pe o lume noua pt a sti fiecare jucator cum sa se acseze. Pe lumile existente ar trebuie sa se faca mici modificari
 

DeletedUser

Guest
40% din idei chiar strica jocu,dar asta e ne vom obisnuii daca chair terbuie implementate,ma bag pe lv sa fac 99 :))
 

DeletedUser

Guest
nu imi place

ideea cu chatul este cea mai buna restul sper sa nu fie freodata implementate pt ca va deveni un joc in care trebuie sa investesti mult timp si majoritatea nu au timp sa citeasca ziarul si ce sa mai faca pe acolo
mai ales sa schimbe duelu,asta e cea mai mare prostie pe care ar faceo,asa e cel mai bine cum e
 

DeletedUser2948

Guest
Sincer sa fiu tot ce este acolo sunt in mare parte ideile noobilor. Idei gandite pe WC si vad ca la Inno le place aceste idei. Un tembelo, un razvanutzz sau altii care au imaginatia creatoare extrem de dezvoltata in momentul in care sunt pe WC sunt ideali pt. Inno la capitolul "dezvoltare".

Prin ce am zis mai sus am zis tot ce se poate spune despre tampeniile acelea.;)
 

DeletedUser6410

Guest
Sincer sa fiu tot ce este acolo sunt in mare parte ideile noobilor. Idei gandite pe WC si vad ca la Inno le place aceste idei. Un tembelo, un razvanutzz sau altii care au imaginatia creatoare extrem de dezvoltata in momentul in care sunt pe WC sunt ideali pt. Inno la capitolul "dezvoltare".

Prin ce am zis mai sus am zis tot ce se poate spune despre tampeniile acelea.;)

aici iti dau perfecta dreptate dacau faci o cautare pe acest forum mai mult din 60 % din ideiile de la Roadmap le gasesti la sectiunea Propuneri si idei West
 

DeletedUser

Guest
mai evolueaza..dar spre partea la cei cu banuti...degeaba jocuri online gratuite daca pun atatea beneficii la cei care cumpara bani
inafara de inventar limitat si reducerea la bani,mi se apre bun celelalte propuneri(nu situ cum altfel sa le zic)

Se pare ca multi au probleme din a intelege o fraza simpla. Am sa o repet, boldand ce trebuie inteles.

Cumpararea de indemanari

Va fi posibila cumpararea de indemanari contra unei sume de bani. Costul indemanarilor se va ridica progresiv (ex 50, 100, 200, etc).
Motive:
* Utilizeaza banii din joc
* Muncitorii care lucreaza pentru bani le pot da o utilizare

Banii din joc sunt accesibili oricui, nu exista nici o diferenta decat in functie de abilitatile fiecaruia.
Banii reali (care apar sub forma de pepite) nu au tangente cu cumpararea de indemanari.

Sper ca este destul de clar!
 

DeletedUser7319

Guest
sigurul lucru bun din toata chestia asta sunt duelurile in care multi nu vor mai fi asa de tari...din cauza norocului iar chestia cu comertul este o prostie...daca trimit mesaj la suport pentru un jucator care cred ca are multiaccount o sa fie banat tot orasul ...asta influentaza mai mult multiaccountul
 

DeletedUser

Guest
de acord in proportie de 99 % cu toate schimbarile. acest joc nu va mai putea sa fie plictisitor petru nimeni. super idei. bvo developeri si admini !
 

DeletedUser1252

Guest
ador acest nou stil

imi place aceste reguli mai putin ca trebui sa platim sistemului daca pierdem intrun duel pentru recompensa si altele uitati ce stiluri noi nu imi plac

Ambuscade

Jucatorii sunt protejati de ceilalti membri ai orasului aflati in acelasi camp. Daca un jucator este atacat intr-o locatie in care se afla prezenti alti membri ai orasului, fiecare jucator trimite o lovitura catre atacator. Acest lucru se intampla doar pentru aparatori, nu pentru atacatori.

Motive:

* Orasele se pot apara de atacuri, jucatorii protejandu-se intre ei.

* Constructorii se pot apara unul pe altul.

* Jucatorii puternici pot proteja jucatorii slabi.
______________________________________________
Cautat

Este posibila punerea unei recompense pe un jucator. In momentul in care jucatorul este invins in duel, atacatorul primeste recompensa. Pentru fiecare tip de recompensa, va fi platita si o taxa catre sistem (invins 25%, lesinat 50%)

Motive:

* Mai multe dueluri

* Noi provocari

* Muncitorii se pot apara de atacatori

acest stil imi place dar nu imi convine ca daca pierdem trebui sa platim taxa catre sistem imi pare rau dar asta e parerea mea


in rest toate aceste noi idei imi place si sper sa fie folosite cat mai repede cu putinta deasemenea ca aceste noi idei foarte bune as spori numarul de jucatori pe toate lumile cea ce inseamna ca vor fi mai multi care cumpara pepito deci mai multi bani pentru ino games asta e parerea mea si sincer vas sugera folosirea cat mai repede a acestor idei noi
 

DeletedUser

Guest
pantaloni si curele ma ?:| dc nu bagati si chiloti cu shosete =))

Folosesti "ma" acasa sau cu prietenii, nu pe West!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
sigurul lucru bun din toata chestia asta sunt duelurile in care multi nu vor mai fi asa de tari...din cauza norocului iar chestia cu comertul este o prostie...daca trimit mesaj la suport pentru un jucator care cred ca are multiaccount o sa fie banat tot orasul ...asta influentaza mai mult multiaccountul

daca te referi ca din cauza ca va fi "comertul" va fi si un val de multi-account te inseli.Acest update nu va fi bun pentru nimeni.Gandeste-te: multi vor reclama jucatori de multi-account asa ca va fi "o vanatoare de trisori".Partea proasta(a doua) este pt admini.Vor fi mii de reclamatii de multi-account

Nimeni nu sper la update-ul acesta....nimeni NU-L VREA!



scuze...aproape nimeni
 

DeletedUser

Guest
can

cand voi intra in practica noile reguli?
In acest thread puteti discuta pe marginea roadmap-ului afisat in sectiunea Western Star. Mentineti discutiile la nivel normal, fara a derapa in atitudini tendentioase sau orice alte forme nepermise pe acest forum. De asemenea, luati in calcul faptul ca nu exista informatii suplimentare privind modificarile intentionate, luati informatiile prezentate in acel roadmap "as is".
 

DeletedUser

Guest
eu as vrea un ceas cu setare alarme, sa nu mai ratez batalii :))
 

DeletedUser4243

Guest
aici iti dau perfecta dreptate dacau faci o cautare pe acest forum mai mult din 60 % din ideiile de la Roadmap le gasesti la sectiunea Propuneri si idei West

nu cred ca sunt numai de la noi....dar totusi ma mira faptul ca nu doar in ROMANIA sunt astfel de useri....

ON:sper sa se mai modifice aceste "idei"......unele ni se ofera pomana...dar altel sunt chiar bune...;)
 
Sus