Roadmap The West - discutii

DeletedUser4939

Guest
Chat - Bun nu ar fi rau, dar asta va face probleme in care sens, un chat trebuie sa incarce continuu informatiile, deci va face site-ul sa mearga mai greu.

Puncte de viata si sanse de lesin-Naspa, deci pot lesina la munca.Nu

Limita bancii - De acord, sa pot depunde din alt oras banii dar conditia sa nu fie taxa mare, sa fie 6-12 $.

Magazinele vand itemele noi inclusiv jucatorilor din afara orasului - Si ce fac itemurile astea?ziceti sa vedem daca merita, ca daca vrei sa zici ca item nou sa vinzi mobila?sau ce?nou nu sunt deja cam multe?eventual sa vinda produse, ca am vazut ca produsele scrie ca au si un pret de cumparare deci ala, asta va face mai usor de trecut misiuni de acord.

Duelurile pe harta, NU sunt de acord, pai adica tu trebuie sa alergi dupa player ca sa il duelezi, acuma e mai bine de ex, orasul lui e la 2 min, iar el e la 1 h dinstanta ce faci?cum ti se pare mai simplu la oras sau sa te duci dupa el, normal oras.

Duelurile cu NPC- Nu inteleg ce vrea sa zica cu asta..

Ambuscada - Nu merita, nu sunt bataliile in fort?nu ajung si alea sunt ca o ambuscada.

Nivele ale cladirilor nelimitate- Bani bagati degeabea, muncitorii trebuie sa munceasca continuu si sunt dejavantaje pt ei, ei sa participe si la ambuscade si duelati, si de construit prea mult, aici bag si chestia aia ca se pot strica cladirile si trebuie reparate. Prea mult pt un muncitor!

Banii si norocul- Da dar deja iar devine o repetitie ca daca se implementeaza cu produse la magazine mai bine le cumperi.

Cautat- ce e si asta?

Nivelul 100 si munci noi - Mi se pare normal.

Utilizarea produselor- Nu, daca bagati si asa ceva mai bine se va juca pe siteul ala cu gladiatori jocu ala e cu produse care dau putere cateva ore etc.

Cumpararea de indemanari- daca ar fi mai ieftin ca asa este la Saman.

Limita de capacitate a rucsacului- Nu merita e o prostie.

Comertul cu obiecte- da dar asta nu inseamna ca produsul in magazin costa 100 si tu il vinzi cu 1000 ce rost?

Nou sistem de duel- Nu, m-am obisnuit cu asta daca schimbati indemanarile inseamna ca am extins degeaba?si trebuie luat de la capat

Resurse pentru constructia cladirilor- am mentionat mai sus aiurea

Bonusuri marite pentru caractere- de ce nu?

Deteriorarea orasului/cladirilor- Aiurea, bietii muncitori.

Pariuri- pt ce dueluri?poker?castigatori fort? n-ar fi rau

Magazinele vor oferi la vanzare obiecte "surpriza"- Nu merita, prea multi bani degeaba dati pana acuma un player obisnuit n-are cum sa faca atatia bani la cate surprize.Nu

O noua pagina de start pentru The West- E faina si asta care este dar de ce nu..

Ziar-Da ar fi faina treaba dar nu inseamna ca pt articol trebuie sa dai tu o avere, si fain ar fi daca un player ar putea sa isi faca propriul sau ziar in schimbul unui pret mai mare, de ce nu cu angajati,

Pantaloni si curele- Da bine stan si bran, pantalonii ce indemanare sa mai dea si aia, sa te misti mai usor sau ce?nu

Mie sincer sunt lucruri bune dar si lucruri aiurea care da vor duce la pierderea playerilor.

Alte idei traznite?Stiti voi Nu tot ce zboara se mananca.

Eu zic sa fie implementate dar asta e puncul meu de vedere..
 

DeletedUser

Guest
Un Lucru bun

Dar ar fi bine de stiut care va fi datapunerii in aplicare a acestor upgrade-uri. <3W
 

DeletedUser

Guest
In acest thread puteti discuta pe marginea roadmap-ului afisat in sectiunea Western Star. Mentineti discutiile la nivel normal, fara a derapa in atitudini tendentioase sau orice alte forme nepermise pe acest forum. De asemenea, luati in calcul faptul ca nu exista informatii suplimentare privind modificarile intentionate, luati informatiile prezentate in acel roadmap "as is".

Nu se poate schimba target-ul la linkul catre pagina asta, astfel incat sa fie deschisa intr-o pagina noua, nu in cea cu jocul?

Ma refer la link-ul din fraza asta: Pentru discutii pe marginea acestui roadmap puteti folosi acest thread, respectand cerintele afisate.
 

DeletedUser

Guest
mda

mi-ar fi placut mai mult daca puneati in oras si functia de seriffffff<3W<3W<3W<3
 

DeletedUser8723

Guest
Destule idei bune

Ar fi buna o schimbare , jocul e prea simplu momentan , banal.
Toate ideile incearca sa faca jocul mai realist .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4243

Guest
Ar fi buna o schimbare , jocul e prea simplu momentan , banal.
Toate ideile incearca sa faca jocul mai realist . Ar fi bine primita o schiimbare

Lasa-te frate de joc!!!

luptele pentru fort sunt banale?ai idee cat de complexe sunt?

multi isi dau cu parerea dar nici nu stiu despre ce e vorba...:|
 

DeletedUser

Guest
mie imi plac ideile astea...de la un timp jocul devine monoton daca sunt aceleasi chestii...
 

DeletedUser

Guest
Ideile bune sunt : limita bancii , obiecte noi , utilizarea produselor, pagina noua The West.
In rest mi se par numai idei proaste.
De chat nu ai nevoie deoarece ai forum.
Totusi unora le plac, deci ar trebui aplicate pe o singura lume ( cand se va deschide o lume ) si sa se vada ce parere au jucatorii dupa cateva luni.
In resc , in lumiile vechi nu ar trebui implementate . Cu aceste modificari pe lumile existente te transformi din profesionist in incepator si jocul ar fi prea complex.
In plus , multi jucatori se vor lasa de joc, deci singurele idei care ar trebui aplicate pe lumiile vechi sunt : limita bancii si obiectele noi ( pagina The West nu tine de lumi , dar ar trebui si aceasta idee implementata ).
 

DeletedUser

Guest
sunt bune ideiile acestea .
numai cea " cumpara indemanari " e nefolositoare jocului!
cei care fac munci banoase ar sa avanseze rapid!!
 

DeletedUser8723

Guest
Lasa-te frate de joc!!!

luptele pentru fort sunt banale?ai idee cat de complexe sunt?

multi isi dau cu parerea dar nici nu stiu despre ce e vorba...:|

Ori joci de curand ori te bagi in seama aiurea . Dupa un anumit nivel devin interesante doar luptele pt fort . Altceva nimik orasul terminat , bani destui sa iti iei itemele ,raman doar lvl-le si fortul
 
Sus