Roadmap The West - discutii

DeletedUser200

Guest
,,Sansa de a gasi obiecte va fi redusa,, ----eu unul lucrez de vreo 3 zile la paznic la inchisoare sa fac rost de cele 3 catuse ptr o misiune care in momentul asta sunt sanse sa le gasesti de 1 %, dupa ce se va implementa noul update cat va fi sansa oare de a le gasi 0.1%
 

DeletedUser10292

Guest
ma ajuta si pe mn cineva

Nu mai posta aiurea in topicul asta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Sunt bune aproape toate ideile,dar unele din ele cum ar fi comert intre jucatori,inventar nu cred ca ar trebui implementate.<3W
 

p.alexandru23

Greenhorn
ce sa zic.. am fost surprins cand am citit noile idei de implementare.. sunt si bune si rele.. cele rele este ca va fi limitata ruxacul nus tiu daca cienva o sa fie de acord cu asta dar in fine. ce sa zic.. e super super super.. va face the-west cel mai tare joc posibil pana acum!!:)
 

DeletedUser

Guest
super idei...mai ales cu marirea bonusuui de caracter :P<3W

Incepe sa imi placa din ce in ce mai mult...:d<3W:)
 

DeletedUser

Guest
roadmap

toate ideile mi se par bune<3W
cu exceptia celor care ii avantajeaza pe duelisti pentru ca si asa duelistii fac probleme
AM 2 sugestii:
1.ar trebui ca cei cu clasa de caracter muncitor sa nu poata ataca sau sa fie atacati (asta sa se aleaga la lvl 10), pentru ca duelistii cauta numai constructori sa atace niciodata jucatori puternici
2.nivelul duelului sa nu mai fie public, pentru ca duelistii asa ii gasesc pe cei slabi in dueluri ii cauta dupa nivelul duelului
 

DeletedUser

Guest
Idei care mi se pare bune:
chatul - comunicare mai usoara
ambuscada - in momentul in care 2 jucatori lucreaza in acelasi loc si apare un atacator, mi se pare normal ca jucatorul atacat sa fie ajutat de colegul sau.
poker - modalitate de a interactiona cu playeri noi, faci 2 lucruri in acelasi timp. "Nu stiu sa joc" nu mi se pare un motiv intemeiat pentru a nu se implementa. Nu incurca cu nimic pe nimeni.
Ziarul - poti afla oricand noile lucruri

Idei care nu mi se par bune:
Utilizarea produselor - chiar daca nu este scris in Roadmap, vor fi si produse care vor creste anumite indemanari ceea ce nu mi se pare ok deloc.
Cumpararea de indemanari - nu mi se pare normal sa iti poti cumpara indemanari pana cand faci 999 pe fiecare indemanare in parte...
 

DeletedUser

Guest
Ce tare. Primele idei postate de noi şi sunt acceptate :eek:
Sunt bune ideele, sper că vor fi impletate. Şi aşa am cheltuit degeaba bani în seif, măcar vor avea un sens :D
 

DeletedUser

Guest
Alta idee foarte proasta este "extinderea" nivelului peste 99 .
Daca un jucator are acum 99 mai ajunge peste un an-doi la 999. Sa nu mai vorbesc de cei cu nivel 1 . Ar renunta imediat la joc.
 

DeletedUser

Guest
mda...

in primul rind toate aceste updateuri intradevar sunt propuse de niste pustani de 11-12 ani chiar si de 13 carora le place totul sa fie usor si ii trage la obiectele de lux... nu sunt total deacord cu ambuscada deoarece nu e o forma de protejare corecta... inchipuitiva ca sta un pici de nivelu 20 si ataca un pustan de nivelu 25-30 pe care doreste sa se razbune...si tot acolo in acel loc cu el sta unu de nivelu 50++ sau chiar 70++ si cind ii arde ma una la ceafa...ii sare si pistolul (sabia) si ochii din cap... nu vad nici un folos in asta. De muncitori carora li se mai zic si "jucatori slabi" acei muncitori care se socot acu slabi,peste 3-4 saptamini vin si te ataca de iti rup toate oasele... in primul rind motivatia pt duel la ei se ia cu 4% nu cu 5-6% la soldat,duelist si restul... deci pot spune ca mai usor capata experienta... in al 2-lea rind ei isi schimba pctele ca oricine caruia nui place ce a devenit...schimbind pctele dau dueluri foarte mishto asemeni caracterelor soldatilor si duelistilor,deci nu vad nimic bun in ambuscada... limitarea obictelor : nu cred ca e o idee buna din propria experienta iubesc sa colectionez pt suflet diferite seturi: sarlatan,mexican,indian si etc... limitarea obiectelor din rucsac nu imi va permite aceasta!!! deci sunt total contra ideii. cumpararea punctelor de indemanare e ceva interesant daca se va pune pt 1 punct de indemanare in jur de 500$ poate mai mult,astfel picii mici de levalu 10-30 nu vor putea beneficia atit de mult de aceasta solutie... ceea ce va face jocul sa fie echilibrat,fara pustani de levalu 10 care fac mina de argint(minim) si string banii pt alte cumparaturi... pokerul e ceva interesant... cautat-o idee la fel interesanta,imi place insa playerii sa fie pusi pe categorii de exemplu: 500$-2000$ caractere de levalu 20-30 si sa se poata ataca doar intre aceste clasamente...sa nu sa se gaseasca un nivel de 70 sa se bage la cei de 20 sai lesine si sa ia banii...ar fi inutila treaba pt ca asa poti face fast money... cu schimbul(cumpararea)obiectelor sunt deacord, de mult doream si eu o spada a lui Hernando :D e ok dar e si aiurea... jumate din playeri vor fi pe arma alba... adica si asa mai mult de jumate sunt pe arma alba dar atunci vor fi si mai multi doar pt aceasta spada,care si acu are o influenta foarte mare asupra alegerii tacticii de duel ma refer la alegerea "Impuscare sau Vigoare". Deci Think about this!!!
 

DeletedUser

Guest
foarte misto ideile, ar face jocul mai interesant odata implementate

desi reducerea castigurilor odata cu cresterea insemnatati/posibilitatilor de folosire ale banilor e cam dubioasa
 

DeletedUser

Guest
in primul rind toate aceste updateuri intradevar sunt propuse de niste pustani de 11-12 ani chiar si de 13 carora le place totul sa fie usor si ii trage la obiectele de lux... nu sunt total deacord cu ambuscada deoarece nu e o forma de protejare corecta... inchipuitiva ca sta un pici de nivelu 20 si ataca un pustan de nivelu 25-30 pe care doreste sa se razbune...si tot acolo in acel loc cu el sta unu de nivelu 50++ sau chiar 70++ si cind ii arde ma una la ceafa...ii sare si pistolul (sabia) si ochii din cap... nu vad nici un folos in asta. De muncitori carora li se mai zic si "jucatori slabi" acei muncitori care se socot acu slabi,peste 3-4 saptamini vin si te ataca de iti rup toate oasele... in primul rind motivatia pt duel la ei se ia cu 4% nu cu 5-6% la soldat,duelist si restul... deci pot spune ca mai usor capata experienta... in al 2-lea rind ei isi schimba pctele ca oricine caruia nui place ce a devenit...schimbind pctele dau dueluri foarte mishto asemeni caracterelor soldatilor si duelistilor,deci nu vad nimic bun in ambuscada... limitarea obictelor : nu cred ca e o idee buna din propria experienta iubesc sa colectionez pt suflet diferite seturi: sarlatan,mexican,indian si etc... limitarea obiectelor din rucsac nu imi va permite aceasta!!! deci sunt total contra ideii. cumpararea punctelor de indemanare e ceva interesant daca se va pune pt 1 punct de indemanare in jur de 500$ poate mai mult,astfel picii mici de levalu 10-30 nu vor putea beneficia atit de mult de aceasta solutie... ceea ce va face jocul sa fie echilibrat,fara pustani de levalu 10 care fac mina de argint(minim) si string banii pt alte cumparaturi... pokerul e ceva interesant... cautat-o idee la fel interesanta,imi place insa playerii sa fie pusi pe categorii de exemplu: 500$-2000$ caractere de levalu 20-30 si sa se poata ataca doar intre aceste clasamente...sa nu sa se gaseasca un nivel de 70 sa se bage la cei de 20 sai lesine si sa ia banii...ar fi inutila treaba pt ca asa poti face fast money... cu schimbul(cumpararea)obiectelor sunt deacord, de mult doream si eu o spada a lui Hernando :D e ok dar e si aiurea... jumate din playeri vor fi pe arma alba... adica si asa mai mult de jumate sunt pe arma alba dar atunci vor fi si mai multi doar pt aceasta spada,care si acu are o influenta foarte mare asupra alegerii tacticii de duel ma refer la alegerea "Impuscare sau Vigoare". Deci Think about this!!!

Deci , eu vad ca multa lume , la fel ca mine , nu e de acord cu multe update-uri.
Nici nu cred ca merita implementate in acest caz.
 

DeletedUser

Guest
Unele sunt bune, unele nu.

Ar aduce multe schimbari in joc, ar face jocul mai atractiv si mai populat.
 
Sus