Roadmap The West - discutii

DeletedUser

Guest
Ideea cu poker este cea mai buna :)
Nu cred ca era cineva in west care sa nu fi stiut poker :)
Si nici pe forumul asta nu cred ca e cineva peste 15 ani care sa nu stie :)
 

DeletedUser

Guest
DUPA INCA 1,2 UPDATE-uri PROBABIL SE VOR REDUCE NUMARUL DE JUCATORI CU MINIM 25%
Imi place chestia cu pantaloni
Dar nu sunt deloc de acord cu comertul intre jucatori.

1.Incurajeaza multi-account-ul
2.Cei care au lucrat o gramada pentru un obiect,acum o sa-l cumpere un incepator
3.Ar strica palcerea de a juca The-West
-----------------------------------------------
1.prin comert intre jucatori voi intelegeti ca daca cineva are nu stiu ce arme rare le poate da gratis , nu e asa ,sunt destule jocuri care permit schimburi de iteme pt suma de vanzare a produsului/itemului
2. se poate baga pe lumile noi
3. nu ar strica deloc placerea de a juca, pt ca unii gasesc iteme la fiecare 2,3 ore muncite si eu am sta cu cp pe salariu 1 luna de zile fara sa gesesc obsolut NIMIK
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11597

Guest
Ideea cu poker este cea mai buna :)
Nu cred ca era cineva in west care sa nu fi stiut poker :)
Si nici pe forumul asta nu cred ca e cineva peste 15 ani care sa nu stie :)

nu are cum daca nu le are iseamna ca e ............
 

DeletedUser8674

Guest
DUPA INCA 1,2 UPDATE-uri PROBABIL SE VOR REDUCE NUMARUL DE JUCATORI CU MINIM 25%

-----------------------------------------------
1.prin comert intre jucatori voi intelegeti ca daca cineva are nu stiu ce arme rare le poate da gratis , nu e asa ,sunt destule jocuri care permit schimburi de iteme pt suma de vanzare a produsului/itemului
2. se poate baga pe lumile noi
3. nu ar strica deloc placerea de a juca, pt ca unii gasesc iteme la fiecare 2,3 ore muncite si eu am sta cu cp pe salariu 1 luna de zile fara sa gesesc obsolut NIMIK

pai rau faci daca iti consumi salariul pe premium
eu nu am premium si am aproape pe toate lumile biletel 1 pe care l-am gasit la comert cu indienii si incendiu
si pe lumea2 am gasit bastonul tot la comert cu indienii

deci nu cred ca ai avea nevoie de premium
 

DeletedUser

Guest
Sunt de acord cu toate mai putin cu rucsacul si tot ce tine de modificat indemanari.Poate unii vor sa colectioneze toate produsele,hainele,armele,etc.
Ar fi urat ca pe unele lumi de joc anterioare sa ramana actualul sistem de duel iar pe viitoarele lumi de joc sa apara alt sistem de duel.Daca presupunem ca se implementeaza pe toate lumile de joc va trebui sa dai reskill total sau sa se dea din sistem? oricum e cam complicat.
Cumparatul indemanarilor si/sau a atributelor va dezechilibra duelurile,clasele de caracter si extinderea oraselor.La fel si obiectele scumpe care vor aparea.
De ce sa apara 10 chestii slabe,cand poate sa apara 3-5 bune ;)
 

DeletedUser

Guest
Intrebare pt Amin: cand se va deschide lumea 10?
ideile sunt foarte bune...mai putin cea cu limitarea rucsacului
 

DeletedUser

Guest
Ce ar fi ca la urmatorul update ca locuitorii din orase sa nu poata pleca ei ci sa fie dati afara de primari sau consilieri...si daca nu vb urat sau nu vin la un raid sau la un fort sa poata sa ii bage in inchisoare cate zile vrea primarul sau consilierul(maxim 3 zile) dar in aceste zile sa nu poata face absolut nimic
 

DeletedUser

Guest
Ideile sunt mai mult decat geniale dar singura care nu imi place este cea cu limitarea rucsacului.

Ce nu inteleg este de ce ziceti ca nu va fi frumos cu comertul cineva a spus nu retin cine, ca vor avea multi sabia lui hernandos pei cum sa o aiba daca ei o sa o vanda+ca nu o sa o dea la un pret de nimic.
Tot nu inteleg de ce sunteti asa pesimisti (ideea cu pokerul este geniala cine nu stie invata si s-a rezolvat ,nici eu nu stiu)(cea cu ziarul nu vad cu ce strica jocul il face mai interesant si aflam mai multe despre ce se intampla pe lumea noastra ) (pantalonii mi se pare o idee buna daca muncile vor deveni catusi de putin mai grele) (lvl 100+ o idee buna niste pasi in plus pentru cei de 99) (duel nou cu animatii noi nu inteleg ce va fi asa de "naspa") sunt idei excelente acum cele din road map.

Jocul se schimba complet , pare a fi cel mai interesant joc de la InnoGames.
 

DeletedUser10287

Guest
Ideile sunt mai mult decat geniale dar singura care nu imi place este cea cu limitarea rucsacului.

Ce nu inteleg este de ce ziceti ca nu va fi frumos cu comertul cineva a spus nu retin cine, ca vor avea multi sabia lui hernandos pei cum sa o aiba daca ei o sa o vanda+ca nu o sa o dea la un pret de nimic.
Tot nu inteleg de ce sunteti asa pesimisti (ideea cu pokerul este geniala cine nu stie invata si s-a rezolvat ,nici eu nu stiu)(cea cu ziarul nu vad cu ce strica jocul il face mai interesant si aflam mai multe despre ce se intampla pe lumea noastra ) (pantalonii mi se pare o idee buna daca muncile vor deveni catusi de putin mai grele) (lvl 100+ o idee buna niste pasi in plus pentru cei de 99) (duel nou cu animatii noi nu inteleg ce va fi asa de "naspa") sunt idei excelente acum cele din road map.

Jocul se schimba complet , pare a fi cel mai interesant joc de la InnoGames.

icon14.gif
 

DeletedUser

Guest
am si eu o nelamurire: cand pun banii in seif imi tot ia din ei? cine stie de ce ? si cat ?
 

DeletedUser

Guest
am si eu o nelamurire: cand pun banii in seif imi tot ia din ei? cine stie de ce ? si cat ?

Uita-te la banca, trebuie sa scrie Taxa: X%

Daca depui 100$ si taxa e de 20% sa zicem, iti ia 20 de dolari si ii baga la seiful orasului, iar restul de 80 ii baga in seiful tau.

P.S. Nu ai intrebat unde trebuie ... ;)
 

DeletedUser

Guest
pana la urma care sunt noile chestii pe care le va aduce updateul?
 

DeletedUser

Guest
pana la urma care sunt noile chestii pe care le va aduce updateul?

Daca te referi la versiunea 1,29 iata:

Here is the changelog for version 1.29


Version 1.29 - Allied forces in progress


New stuff
Alliances enabled. Look into the town administration window.
Alliances allow you to sleep in forts if one town of your alliance is member of that fort.
Duelling members of your alliance will give you a warning.
Maneuvers: Fort owners can start maneuvers for training purpose.
Sheriff: You can now put bounties on player heads or hunt players down as a business.
Market: Towns can build markets that allow you to trade items with fellow people.
Soldiers fortbattle bonus: Raising their own and of their 4 neighbor's leadership in fortbattles by 25% (50%) of their own leadership.

Improvements
Officers can allow lower ranks to chat as well. Use '/help rights' in the chat input bar to find out more.
Chatlogon and logoff improved: Closing the chat or logging out will instantly inform other players that are online.
Battle logs contains player's character class and character level.
Displaying current hit and dodge bonuses in fortbattles for yourself and your teammates.
Different symbols in fortbattles for different character classes.
Displaying the support that is granted by nearby soldiers.

Changes
Decreased worker's fortbattle bonus from 40% to 30%.
The worker bonus is no longer affecting the character's tower bonus.

Bugfixes
Duelsettings are saved before NPC duels are executed (there's a 3 second delay to improve server's performance).
Corrected bugfix that was supposed to fix the lack of starting position information in the battle logs. It should now be fixed.
 
Sus