Roadmap The West - discutii

DeletedUser

Guest
Eu acu ma chinui sa mai gasesc ceva din setul de indian sa fac "Comert cu indienii". Dupa ce-l gasesc il vand ca sa fac loc? Si daca dupa o ora imi trebuie iar? N-o sa mai ajunga nimeni la noile introduse level-uri peste 99 . Nu se compara cu un RPG offline, unde de obicei e limitare, dar la nevoie gassti obiectul destul de usor, in sensul ca nu dureaza zile intregi.
 

maximus002

Greenhorn
sper ca faceti acest upgrade incepind cu o lume noua ... sper sa lasati asa lumile vechi pt un motiv destul de simplu ... eu am platit acele pepite pt ca imi placea jocul in formula veche si nu vreau schimbari in timp ce joc ...
puteti face experiente si schimbari radicale pe lumile noi si cine vrea sa o ia de la zero acolo nu are decit sa o faca ...
repet : eu am platit pt sistemul actual de joc ... daca stiam ca o sa faceti un asemenea upgrade aiuritor nu mai bagam bani in joc de la inceput ... sper sa aveti un pic de respect pt bani pe care i-am cotizat pina in momentul asta si sa lasati lumile vechi cum sunt ... puteti face experiente cate vreti pe lumile noi care le deschideti dupa upgrade ... si cine vrea joaca acolo cine nu ramane la vechiul sistem ...
nu repetati greselile altora ... va dau decat 2 exemple :
ogame ... am jucat 3 ani pe un sistem si apoi a venit o schimbare de interfatza care a omorat jocul... din 7 universe cu cate 2000 de jucatori pe univers au mai ramas acum decat 50 sau 60 de jucatori activi pe univers ...
apoi ikariam ... acum 2 ani avea un sistem de lupta scurt in care orce batalie dura maxim 4 sau 5 ore si jocul era atractiv dupa care a venit un upgrade in care au schimbat sistemul de lupta si s-au ajuns la batalii care durau si 2 saptamanii treaba care a omorat dorinta de joc si au ramas doar cu jucatori pasivi ...
---------------
deci nu omorati jocul exact acum ... faceti schimbarile majore doar la lumile noi si lasati lumile vechi asa cum au fost la deschiderea lor ...
treaba asta cu schimbarea majora a jocului este ca si cand m-as duce la magazin sa cumpar un telefon dau banii pe el il folosesc o luna de zile dupa care se transforma in vibrator finca asa considera cineva ca este mai bine pt mine ... daca am platit un telefon vreau sa fie telefon pina la capat ... daca vroiam vibrator nu mai cumparam telefon ... sper ca intelegeti ideea ???
daca era un joc total gratuit fara sa existe pepitele alea puteati sa faceti si 2 upgrade' uri pe zi ca nu deranja pe nimeni ...
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Re

Jocul vechi e cel stiut de toti si cei care vin cu "idei" nu au alta treaba sau ar trebui sa se apuce de cs 1.6 daca nu joaca deja...si ce vede acolo vrea si aici; iar in acel moment madria isi face toata treaba. E frumos asa cum e el vechi, cel putin eu de asta m-am reapucat dupa o pauza de studii.
thefbiman zice foarte bine aici in rest nimic nu mai ramane de spus. :)

CONTRA in general...

P.S. Nici nu am ajuns la pagina 15 si imi dau seama ca multi nu stiu sa scrie in limba romana, la pagina 40 deja incepe chat de messenger/mirc/msn/etc, macar cea de clasa a IV-a daca ar sti-o(ma refer la limba romana daca nu intelegi). INCREDIBIL ! ! ! Plus ca multi nu stiu despre ce e vorba, ori pentru ca sunt prea prosti ori ca nu au citit totul pana la postul lor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
...

in general sunt idei bune, dar unele chiar ar face jocul prea lung, greu si plictisitor, pentru ca nu toti au toata ziua la dispozitie sa stea la calculator. De exemplu eu: sunt in clasa a 8-a si la un liceu de muzica, deci facem cultura generala PLUS materii de specialitate. E foarte greu si nu pot intra pe the west decat vreo 30 de minute pe zi maxim intr-o zi de scoala.
Deci acum sa spun care sunt bune si care nu. Sigur, argumentez:
Chatul- foarte buna idee. E mult mai usor asa.
PV si lesin- mi se pare o idee proasta pentru ca oricum la unele munci exista sanse mari sa lesini sau sa-ti scada oricum foarte mult din viata(va dati seama, dai sa faca 3 ore si cand te intorci la calculator esti lesinat). Deci oricum exista astea, si asta ar face jocul mult mai greu, plictisitor etc. Update-urile nu trebuie sa ingreuneze jocul, eventual daca adauga ceva nou, macar sa nu fie foarte important. Si in ceea ce priveste lesinul mai usor la dueluri: alooo! ganditi-va la muncitori! si asa jucatorii au o boala pe ei, acum ii lesina mai usor?! in plus, asta ar creea o diferenta foarte mare intre jucatori: cine si-a luat repede arma buna, super, cine nu, asta e. Sigur, se implementeaza potiuni si mancare, dar cu ce bani? asta zic daca te-a atacat cineva si a castigat, iti ia din bani. cu ce bani cumperi? si oricum poate sa te lesine usor, deci nu o sa ai ce face cu mancarea.
A, dar asa, mancarea care sa-ti dea anumite bonusuri timpurii, asa ceva ar fi bun.
Limita bancii- Super. Este foarte binevenita.
magazinele vand itemele noi..- nu prea cred ca cineva o sa cumpere cu atatia bani ceva. o sa ceara invitatie de cumparaturi sau iau din piata, in niciun caz nu dau de 3 ori mai multi bani. Asa ca nu e o idee buna.
Duelurile pe harta- cea mai mare prostie si deja a fost implementata. super. sigur, sa poti sa ataci un jucator uitandu-te pe harta. Oricum puteai sa faci asta, nu neaaparat te uitai la orase. Deci daca un jucator e la cucurigu, de ex. la orasul fantoma, eu am orasul in est de tot si nu vad cand dau comanda cat dureaza, ma trezesc la orasul fantoma 10 ore mai tarziu.
Duelurile cu NPC- super! in sfarsit altceva in afara de munci, misiuni si alte tampenii. Poti sa te distrezi cu asta!
Ambuscada- Doamne Fereste!!!!!!!! Ce, cand te duelezi cu un jucator, te duelezi cu tot orasul sau ce? Inteleg o notificare printr-un raport sau un mesaj din partea sistemului care sa spuna ca jucatorul x a fost atacat de jucatorul y si sa existe un buton de duel ca sa-l poti ataca. dar e stupid, saracul atacator sigur nu mai castiga.
nivelele cladirilor nelimitate- bun, dar ce facem cu asta? care ar fi bonusurile MINIME? si biserica, acum pe bune, de ce naibii ai vrea sa faci biserica mai mare?!!!! inteleg armurier, croitor, magazin, ca poate dupa vreo 2 levele mai apare un item sau ceva, dar BISERICA?!!! cica motive: activitate in plus pt constructori. motiv 2(al meu): ca sa pierdem si mai multi bani, nu numai la faza cu mai putini bani si mai greu gasim chestii la munci, sau ca mai usor castiga cineva duelul si ne lesina, mai trebuie sa mai si bagam bani in trezorerie. Sigur, inteleg sa poti creste cateva cladiri mai mult, poate chiar nelimitat pentru a creste punctele orasului, dar asta nu inseamna ca TOATE trebuie! Asta e cu dus si-ntors.
banii si norocul- ca si cea de mai sus si cea de dinaintea ei: tampenie! Deci aproape toate aceste update-uri au ca scop sa ne stoarca de bani! Ma bucuram si eu cand am fost o data constructor ca aveam si eu o munca la care sa castig mai multi bani. Iar ma gandesc la constructori: de obicei ei fondeaza orasul si au nevoie de bani pt a construi. Pai de unde naibii faci rost de banii aia daca nici duelistii, soldatii si aventurierii nu pot sa faca rost de ei?(aventurierii macar mai faceau munci, ceva, dar cu asta, cucu! duelistii, soldatii, acolo, niste dueluri, acum nexam)
Cautat-bun si implementat
Lvl 100 si munci noi- bun. macar aia care ajung atat de sus nu se vor mai plictisi.
Utilizarea produselor- dupa cum ziceam, e un update bun daca vor avea si alte bonusuri IN AFARA de puncte de viata. of, si mai zice iar ca motiv: utilizarea banilor. Deci chiar am dreptate: nu vom mai avea bani din cauza chestiilor astora! Inteleg, alea care iti dau bonusuri mari da, sa coste mult. dar alea care iti dau putin, sa poata sa le ia omu'.
cumpararea de indemanari- chiar daca si asta iti mananca banii, macar e un lucru bun. nu mai trebuie sa ma chinui cu un muncitor sa ii tot pun pe constructie si tot asa, pot sa imi cumpar puncte de constructie, dar pot sa imi pun si pe altceva. Unii zic ca e rau, ca cine are bani multi n-are treaba, dar eu zic asa: ati vazut toate astea? sunt facute sa ne ia banii. chiar daca unele sunt bune(ex. pantaloni, produse de mancat, ziar), tot ne mai ia din bani. asa ca fiti fara griji, nu vor fi cu foarte multi bani.
limita rucsacului- of! inca o tampenie! si-asa ajung greu la orasul fantoma si alte locuri indepartate, acum vreti sa faceti asta si mai greu? in plus, poate facem rost de seturi si ne trebuie, si apoi ne trebuie alt set si tot asa. si nu ai cum sa vinzi un set, pt ca iar o sa iti trebuiasca la un moment dat.
comert cu obiecte- foarte bun, mai ales schimbul de obiecte intre jucatori. aia e genial!
Poker- super tare!(nu prea stiu sa joc poker dar presupun ca iti zice cum!)
noul sistem de duel- iar ceva complicat! si noua nu prea ne pasa de cum arata cand ne duelam, eu cel putin dau pe mai repede inainte sa vad doar ce am facut si cat am castigat(daca am castigat). ar ingreuna si pagina, pt ca nu toti avem cea mai buna conexiune. in plus, toate loviturile alea intortocheate ciudate, prea mult, ingreuneaza jocul.
resurse pt cladiri(in oras!????)- groaznica idee! cica la lvl 3 cladirea e la lvl inalt. auzi la ei! nu, pe bune, asta e o idee foarte proasta! In plus, ar putea la inceput sa fie 2-3 jucatori in oras care sa nu poata sa faca nu stiu ce munci pt a construi nu stiu ce cladire. si toata lumea stie: daca nu ai lvle mari la cladiri nu intra oamenii in oras.
bonusuri de caracter-foarte bine!
deteriorarea cladirilor- foarte realistic, dar, nu stiu, cam greu sa trebuiasca sa le repari tot timpul. Nu uitati ca asta e un joc, un joc pe net, nu atat de realist, si nu avem nevoie de chestii care sa ne ia din bani. Si asa acum ca a aparut seriful si piata o sa dam bani in plus ca sa le crestem si pe alea, mai vreti sa se mai si strice ce facem? nu, eu zic ca asta iarasi ingreuneaza jocul. nu are rost sa faceti asa ceva.
pariuri- Super!
noua pagina de start- nu am de ce sa zic nu.
ziar- daca va fi o data pe sapt. e o idee buna. si ar fi misto sa se faca anumite anunturi in ziar de catre NPC-uri care vor nu stiu ce chestii, asta ca un fel de misiuni!(si sa trebuiasca sa le rezolvi in saptamana aia.) Asa da, ideea e buna.
Pantaloni si curele- in sfarsit nu mai umblam in "fundu'" gol!!! YAAAAAY!!!!!!!
cam atat am de zis. dupa cum ziceam, unele sunt chiar bune, altele chiar proaste, dar toate iti mananca banii!!!
 

DeletedUser

Guest
Nu! nu! si iar ... nu!

Nou sistem de duel

Sistemul actual de duel va fi inlocuit de un nou sistem mai complex. Fiecare runda va consta intr-o miscare si o lovitura. Cu cat nivelul duelului este mai mare, cu atat vor creste numarul de runde intr-un duel (3-12 runde).

Atacul: Actiunea de atac va fi definita implicit drept un foc/lovitura. Impreuna cu alte indemanari, pot fi dezvoltate diverse tipuri de actiuni.

* Lovitura in plin: +50% damage, 20 vigoare

* Dublu foc: Doua focuri, sansa redusa de a lovi, 20 reflex, 15 impuscare.

* Foc de acoperire: Adversarul va fi tinut la distanta, damage redus, 40 impuscare.

* Asalt: Fara penalizare pentru distanta gresita, 40 perseverenta

* Lovitura naucitoare: Adversarul are 50% sansa de a rata urmatoarea lovitura, vigoare 50

* Sut: Scade sansele de a primi o lovitura cu 50%, eficienta in duelurile de aproape.




asta nu avantajaza aproape deloc caracterele axate pe arme de foc , mai ales ca soldatii pe vigoare sunt unii din cei mai buni duelisti :| si este o chestie total aiurea cu acele miscari...eu zic ca asa cum este e cel mai bine :D
 

DeletedUser

Guest
!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ii bun rucsacul limitat...toate ideile sunt geniale...in diablo 2 rucsacul era limitat ....facea jocul mai activ...ce nu va convine acum...
 

DeletedUser

Guest
!!!!!!!!!!!!

frica de noutati este mare..dar si distractia va fi pe masura din moment ce va aparea update-ul
 

DeletedUser

Guest
NU pt ca se complica jocul.
nu inteleg pt ce sa cresti biserica!?! daca te rogi intro biserica mare Dumnezeul the west-ului iti va da mai multa sanatate ,noroc si bani???:eek:
 

DeletedUser

Guest
ii bun rucsacul limitat...toate ideile sunt geniale...in diablo 2 rucsacul era limitat ....facea jocul mai activ...ce nu va convine acum...

In Diablo te teleportai la vanzatori, si misiunile nu durau ore intregi, la fel si mersul pe harta. Nici nu ti se prea conditiona executarea misiunilor de artefacte. Tu chiar vrei sa lasi nepotilor mostenire contul de West sa-l termine ei? Ti-ai gasit tu sa compari Diablo cu West.:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Nu sunt de acord in primul rand cu, cumpararea indemarilor iar in al II-lea cu Biserica.Daca tot vreti nivel nelimitat la biserca spuneti-ne secretul fratilor!!!!!!!
Pentru ce sa construiesc o cladire care mie mi se pare inutila?In rest sunt destul de bune toate.Vor avea avantaj cei cu muti $$$$$$$$$.Am mai jucat eu dark orbit unde cine avea bani era tare cine nu ramanea cu buza umflata.......Speram ca westul sa nu "avanseze" la fel.Multi vor lasa jocul.Dar vor veni altii cu bani......Ar fi misto un server unde astia cu bani sa se bata cap in cap.:D;):rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
ideei

pai unele idei se potrivesc destul de bine ce vestul salbatic dar sunt si unele idei destul de inutile
 

DeletedUser

Guest
limitarea rucsacului mi se pare naspha rau in rest snt oki ideeile
 

DeletedUser

Guest
niste idei geniale :D

nu va mai zbateti degeaba, aceste idei au fost deja aprobate iar in curand vom juca cu aceste reguli. (asta pt. cei care nu le convine)

mie unul mi se par niste idei bune care sunt si in vestul salbatic.....dar nu imi place partea cu limirarea rucsacului


:)
 

DeletedUser11216

Guest
limita rucsacului nu e cam bine, si multe cite au scris numi cam plac!
 

DeletedUser

Guest
Imi place ideea.<3W.Sper sa se faca ce scrie acolo cat mai repede.
 
Sus