The West 2.0

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser8939

Guest
Da , foarte aiurea chestia cu demolatul forturilor , uni au muncit zile intregi o gramada de energie chiar obiecte cumparate cu pepite pentru ridicarea rapida a fortului ? Si ce primim in schimb nimic ? adica o suma modica in trezoneria orasului niste produse uitilizabile ? Pe zi ce trece tot mai rau se ajunge ...:razz:
 

just4fun

The Boss
priviti partea frumoasa - jocul se va dinamiza, forturile vor fi mult mai active, constructorii vor avea de lucru si mai ales duelistii/soldatii vor avea de "lucru" in apararea forturilor, mai ales ca acum vor fi mult mai putine si multi vor dori sa aibe unul.
 

DeletedUser12909

Guest
Da , foarte aiurea chestia cu demolatul forturilor , uni au muncit zile intregi o gramada de energie chiar obiecte cumparate cu pepite pentru ridicarea rapida a fortului ? Si ce primim in schimb nimic ? adica o suma modica in trezoneria orasului niste produse uitilizabile ? Pe zi ce trece tot mai rau se ajunge ...:razz:

vor fi de trei ori mai putine, deci de trei ori mai putine produse bani si ore de munca necesare
 

DeletedUser

Guest
vor fi de trei ori mai putine, deci de trei ori mai putine produse bani si ore de munca necesare

Defapt,daca sunt mai putine o sa fie mai multe batalii.O sa muncesti mult si o da iti ia cineva fortul dupa orele alea de munca pe care le-ai facut.

Parerea mea e ca s-au gandit bine.Daca harta e mai mica,actiunea e mai mare si timpul de calatorie probabil mai mic.
 

DeletedUser12909

Guest
Defapt,daca sunt mai putine o sa fie mai multe batalii.O sa muncesti mult si o da iti ia cineva fortul dupa orele alea de munca pe care le-ai facut.

Parerea mea e ca s-au gandit bine.Daca harta e mai mica,actiunea e mai mare si timpul de calatorie probabil mai mic.

Cineva trebuie sa munceasca, si muncitori ar avea de castigat, cei ce depun bani si obiecte pierd cum ai pierdut si pana acum.

Nu prea imi place ideea cu timpul de calatorie mai mic dar macar ar creste activitatea la forturi
 

DeletedUser

Guest
Limita de nivel?

Toate bune si frumoase..dar ce era mai important nu s-a anuntat!
Se va ridica limita de nivel sau facem milioane XP cei de 120?
Pt multi dintre noi nu mai are farmec daca nu se ridica level cap :)
 

DeletedUser12909

Guest
Toate bune si frumoase..dar ce era mai important nu s-a anuntat!
Se va ridica limita de nivel sau facem milioane XP cei de 120?
Pt multi dintre noi nu mai are farmec daca nu se ridica level cap :)

sper sa nu, mai degraba sa creasca experienta necesara trecerii nivelului.
 

DeletedUser

Guest
S-a mai pus intrebarea asta dar cum nu s-a raspuns, o detaliez un pic.


Daca avem produse, obiecte (arme, imbracaminte, etc.) de ridicat din mai multe orase ce se intampla cu ele?

1) Daca migreaza si orasele din care trebuie sa le ridicam o vom putea face dupa migrare?
2) Daca orasele au nivel prea mic, au devenit parasite intre timp.... si nu migreaza, ce se intampla cu produsele pe care le avem de ridicat?
 

DeletedUser2041

Guest
S-a mai pus intrebarea asta dar cum nu s-a raspuns, o detaliez un pic.


Daca avem produse, obiecte (arme, imbracaminte, etc.) de ridicat din mai multe orase ce se intampla cu ele?

1) Daca migreaza si orasele din care trebuie sa le ridicam o vom putea face dupa migrare?
2) Daca orasele au nivel prea mic, au devenit parasite intre timp.... si nu migreaza, ce se intampla cu produsele pe care le avem de ridicat?

Am mai raspuns, updateul se va anunta din timp - pentru a nu avea probleme va puteti ridica produsele pana la update.
 

DeletedUser

Guest
Dupa cate am inteles harta va fi mult mai mica, distantele mai mici intre orase, deci mult mai usor de adunat dupa update.

Normal, asta asta va fi posibil. Daca nimeni nu raspunde la aceasta intrebare :(, atunci e de preferat sa le ridicam inainte, sa nu le pierdem :(.....
 

DeletedUser9859

Guest
Nustiu ce sa zic :nesigur: dar westul incepe sa mearga spre triburile ( nu am refer ca ii vreo parte buna ) si nu inteleg de ce se reduc forturile, poate ar trebui sa se bage mai multe...si la partea cu orasele, nu ar trebui sa se reduca numarul lor pt ca asa vor fi mai putin jucatori.:blink:


De ce ar fi mai putini jucatori?
 

DeletedUser12402

Guest
si la partea cu orasele, nu ar trebui sa se reduca numarul lor pt ca asa vor fi mai putin jucatori.:blink:

Cred ca nu ai gandit cand ai scris partea asta. Vor ramane 2300 de orase si in fiecare poate intra 50 de locuitori(2300*50=115000 de locuri).
Sigur o sa se micsoreze timpul in care parcurgi o distanta?(de exemplu din partea estica a hartii pana in partea vestica)
 

DeletedUser2041

Guest
Dupa cate am inteles harta va fi mult mai mica, distantele mai mici intre orase, deci mult mai usor de adunat dupa update.

Normal, asta asta va fi posibil. Daca nimeni nu raspunde la aceasta intrebare :(, atunci e de preferat sa le ridicam inainte, sa nu le pierdem :(.....

Nu iti poate nimeni garanta ca intre orasele in care ai tu produse va fi distanta mai mica.
Daca citeai anuntul vedeai ca pozitiile pe harta ale oraselor vor fi diferite, primarii avand posibilitatea de a-si alege pozitia orasului pe viitoarea harta.
Da ai produse de ridicat, sfatul meu este sa le ridici inainte de update. Nu sa astepti si sa profiti de o eventuala micsorare a distantei.
 

DeletedUser12909

Guest
Nu iti poate nimeni garanta ca intre orasele in care ai tu produse va fi distanta mai mica.
Daca citeai anuntul vedeai ca pozitiile pe harta ale oraselor vor fi diferite, primarii avand posibilitatea de a-si alege pozitia orasului pe viitoarea harta.
Da ai produse de ridicat, sfatul meu este sa le ridici inainte de update. Nu sa astepti si sa profiti de o eventuala micsorare a distantei.

poate pati ca inainte de update sa aibe un obiect la 1 sectoare distanta iar dupa update sa fie la 5 sectoare distanta
 

DeletedUser

Guest
poate pati ca inainte de update sa aibe un obiect la 1 sectoare distanta iar dupa update sa fie la 5 sectoare distanta


Un raspuns simplu la o intrebare simpla ar fi mai frumos!

Din moment ce harta se reduce foarte mult nu vad cum pot fi distantele mai mari!!!

Intrebarea este daca pot fi ridicate si dupa update sau nu. Si ce se intampla cu produsele din orasele care dispar, asta daca produsele din orasele care se muta raman acolo.

Nu inteleg de ce nu se raspunde fix la intrebare, sau nu se zice ca nu se stie inca raspunsul si vom fi informati, sau ca raspunsul asta nu se poate da si fiecare risca ce face cu produsele lui.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2041

Guest
Un raspuns simplu la o intrebare simpla ar fi mai frumos!

Din moment ce harta se reduce foarte mult nu vad cum pot fi distantele mai mari!!!

Orasele vor avea alte pozitii, de aceea distantele pot fi mai mari. Daca 2 orase sunt acum in acelasi sector, iar pentru versiunea 2.0 primarii isi aleg pozitii in sectoare diferite - distanta poate creste.

Cat despre produsele din orasele care se vor sterge, cel mai probabil se vor pierde.
 

DeletedUser

Guest
Orasele vor avea alte pozitii, de aceea distantele pot fi mai mari. Daca 2 orase sunt acum in acelasi sector, iar pentru versiunea 2.0 primarii isi aleg pozitii in sectoare diferite - distanta poate creste.

Cat despre produsele din orasele care se vor sterge, cel mai probabil se vor pierde.

Deci la migrare suntem anuntati si ni se da sansa sa alegem unde vrem sa ne pozitionam cu orasul astfel incat lumea sa nu se revolte ca,inainte niste orase care faceau parte dintr-o alianta,atunci vor fi prea indepartate putand fi astfel acuzati cei de la INNO ca dezbina aliante?

Pe scurt: avem voie cu putin timp inainte de migrare sa ne pozitionam orasele unde vrem pe noua harta?
 

DeletedUser2041

Guest
Deci la migrare suntem anuntati si ni se da sansa sa alegem unde vrem sa ne pozitionam cu orasul astfel incat lumea sa nu se revolte ca,inainte niste orase care faceau parte dintr-o alianta,atunci vor fi prea indepartate putand fi astfel acuzati cei de la INNO ca dezbina aliante?

Pe scurt: avem voie cu putin timp inainte de migrare sa ne pozitionam orasele unde vrem pe noua harta?

Alegerea pozitiei se va face din v.1.36. Vei avea la primarie un tab special pentru rezervarea locului si acces la o versiune restransa a hartii pentru a gasi coordonatele.

Harta fiind mai mica, mi se pare normal sa vi se ofere posibilitatea de a alege pozitia orasului.
 

DeletedUser23084

Guest
....

as avea si eu o intrebare conturile va fii sterse si va trrebui sa incepem iarasi jocul de la 0?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus