The-west MMORPG

  • Autor subiect DeletedUser5652
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
nume sugestie:the-west varianta mmorpg

descriere sugestie:
ar fi mult mai real si mai incitant sa existe the-west mmorpg! In loc sa se teleporteze caracterul la o anumita munca, mai bine o cauti tu mergand pe harta, ca in metin2.jocul trebuie downloadat!
In prima faza:cum ti-ai creat contul si te-ai logat vei fi transpus intr-un oras din wild west. Oras aleatoriu in care trebuie sa platesti pentru orice. In oras sa te intalnesti cu omul acela cu tutorialul care sa inceapa sa vorbeasca:"salut, greenhornule! Sunt xyxyxyx si te voi ajuta sa te descurci in vestul salbatic!" caracterul tau sa aiba posibilitatea de a accepta:"ok, de unde incepem?" si "pe cine faci tu greenhorn, strainule?".la a doua varianta sa ai posibilitatea sa te duelezi cu el! Daca il invingi vei castiga experienta si cativa dolari care iti vor folosi in ce va urma sa scriu acum!
A doua faza: Intri in saloon, acolo cei care au misiuni sa aiba ! Deasupra capului. Sa zicem ca henry te trimite la speriatul ciorilor de pe pamanturile
oamenilor. Vei avea posibilitatea sa cumperi o harta cu banii castigati in duelul cu tipul de mai-inainte! Harta o vei folosi mereu cand te vei cauta o munca sau ceva de genul!
Continuarea jocului: E foarte simplu, rezolvi misiuni, cauti pe harta, cumperi obiecte. Daca vrei sa-ti infiintezi propriul oras trebuie sa ai 2000$ (astfel nu vor mai rasari orase ca ciupercile dupa ploaie) si 100 energie. Daca in oras nu se vor stabili mai mult de 5 playeri intr-o saptamana de la infiintarea lui orasul va fi sters si va deveni oras fantoma!
Prin orase sa fie locuitori care sa iti dea diferite quest-uri suplimentare! Cum ar fi:"du-te in orasul x pentru a da aceasta scrisoare lui john "the bull" reilly." si nu doar atat, si alte quest-uri cum ar fi sa te trimita o domnisoara suparata, parasita de iubitul ei sa te duelezi cu el si sa il invingi.


avantaje:ar face jocul mult mai realist, un nou inceput!
Dezavantaje:mult de lucru!

contra! Nu se va intampla!
 

DeletedUser

Guest
Mi ar place sa fie un mmorpg ca si metinul sa ne cumparam arme etc bine... sa se scurteze perioadele de mers si restul muncilor sa muncim noi. sa prindem caii etc
sa putem sa ne cumparam caii sa ne duelam la concursuri pentru bani ,sa fie multe orase , mi ar place PRO
 

DeletedUser12447

Guest
Toti oaamenii astia dependenti de metin... nu stiu cum sa ale zic ...
Joaca-ti frate Metinu',si alte prostii care dau dependenta,dar nu strica the westul cu d-astea.CONTRA!:mad:
 

DeletedUser10054

Guest
CONTRA, ok inteleg ca vrei un MMO, dar sa existe si browser game-ul, daca ar face un MMO ru m-as astepta la o grafica excelenta,nu ceva gen metin,asta ar insemna sa ocupe mai mult de un GB sau 2, dar totusi contra.
@amidacos: ar fi culmea sa fie si un boar game
 

DeletedUser10049

Guest
Deci tu crezi ca un astfel de joc poate fi facut peste noapte?LMAO
Eu zic sa dai cu buretele peste ideile astea, jocul e destul de complex, frumos. Asta e si ideea jocului, sa poata fi jucat in Browser, investitii mai mici, nu necesita prea mult timp pe zi sa-l joci. Tu practic vrei un nou joc si crezi ca il vor face Inno pentru tine. Good Luck!
CONTRA.
Nu ma intelege gresit, si mie mi-ar placea sa fie cum zici tu, dar ce vrei e exagerat.

idem. contra !
 

DeletedUser

Guest
pro..nu sunt unul din admiratorii metin dar sanu comparam metin cu acest mmorpg. Jocul va fi ceva gen call of juarez..nu are legatura cu metin. De mult imi doream sa existe un astfel de joc. Eu sunt pro chiar daca mai toti de aici sunt contra. Ar putea exista si variuanta browser si varianta mmorpg..cu atat ca inno ar scoate mai multi bani ceea ce e avantajul lor. Eu iti sugerez sa traduci ideea sa o pui pe forumul german sau nu stiu cum sa faci pentru ca ar arata bine chiar dfaca ar dura ceva timp sa se construiasca
 

DeletedUser

Guest
apai daca deabia se chinuie sa adauge chiestii in the west cu javascriptu..
Scuze fratele meu ca in C++ si C nu cred ca s-ar descurca ei asa de bine..

Oricum, sunt Pro. Ar fi interesant
 

DeletedUser

Guest
Va place sa inviati topicuri?
ON: Cea mai mare prostie, CONTRA. :)
 

DeletedUser16869

Guest
CONTRA

Dar spune-mi te rog, tu muncesti (la munci) adica tu sperii ciorile de pe camp? sau caracterul tau (adica decat il duci acolo)...?
 

DeletedUser

Guest
CONTRA - Aici ne jucăm The West nu Metin 2 , în plus este un joc dedicat browserelor nu downloadabil.
 

DeletedUser17776

Guest
Super ideea. De ce sa nu transformam westul intr-un joc MMO? Voi astia care ati dat pro, va dati seama ca jocul a fost creat browser, sper. Contra
 

DeletedUser

Guest
voi va uitati la data inainte sa postati intr-un topic? nu inteleg de ce va place sa reinviati topicurile prostesti.
 

DeletedUser

Guest
Downloadati GUN,pacat ca nu e online.Oricum ,e super tare:X.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus