Tun pentru Fort !!

  • Autor subiect DeletedUser22610
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser22610

Guest
Pro....

Dar ar fi un dezavantaj mare pentru atacatori

As vrea sa adaug si eu ceva la propunerea ta : Atacatorii sa aiba si ei catapulta sau tun sau ce vrei tu .. Oricum din turnuri tintesti mai bine decat din iarba deci ar fi bine sa aiba si atacatorii o arma speciala

Mda dar si fara tunuri si cu tunuri e un mare dezavantaj,pentru ca tot in iarba sunt atcatori deci tot aceleasi sanse sunt !
 

DeletedUser12402

Guest
Lemnul se foloseste pt suport (nu ai imaginatie de loc)
Nu am .
Mai mult de atat de detaliata cat vrei ....ACUM PE BUNE !!!
Vezi ca ti-am pus niste intrebari :
1)Cum e treaba cu tunurile?Se vor construi inaintea fiecarei batalii?
2)Daca cineva nu mai vrea sa traga cu tunu' cum face?De exemplu atacatorii sunt in coltul dreapta jos si domnii de la muncitori si duelisti doresc sa traga in atacatori, nu in fantome si zombie.
Si inca una: daca atacatorii trag cu tunul sa zic in cineva de pe zid,nu ar trebui sa deterioreze si zidul macar?Astfel s-ar mai da de munca la muncitori.
 

DeletedUser22610

Guest
Nu am .

Vezi ca ti-am pus niste intrebari :

Si inca una: daca atacatorii trag cu tunul sa zic in cineva de pe zid,nu ar trebui sa deterioreze si zidul macar?Astfel s-ar mai da de munca la muncitori.

1)Tunul nu nimereste decat jucatorii ,nu cauzeaza daune zidului/turnului.
2)Tunurile se construiesc odata si raman acolo.
3)Tunul trage nu mai in raza desenata de mine ....nu se rosteste ...altfel batalii va fi castigata nu mai de tunuri ramane doar asa.


Alte intrebari mai ai?:D
 

lord ion

West Marshal
si daca atacatorii se urca pe zid/turn, tunurile de jos vor trage in ei?
apropo', ca sa tragi, pui tinta? sau trag tunurile ca la stalingrad?
nu conteaza pe cine omorim... totu'i sa tragem...
la ce dmg propuneti voi acolo, in 10/15 runde e gata batalia de fort mare full...
tunul va trage la fiecare runda? daca da, are niste servanti rapizi ca speedy gonzales... din cite stiu eu pina incarca unu tunu', unul cu whinchester isi goleste incarcatorul...
si mai sint inca 1328 de aspecte pe care eu personal nu le agreez...
 

DeletedUser22610

Guest
si daca atacatorii se urca pe zid/turn, tunurile de jos vor trage in ei?
apropo', ca sa tragi, pui tinta? sau trag tunurile ca la stalingrad?
nu conteaza pe cine omorim... totu'i sa tragem...
la ce dmg propuneti voi acolo, in 10/15 runde e gata batalia de fort mare full...
tunul va trage la fiecare runda? daca da, are niste servanti rapizi ca speedy gonzales... din cite stiu eu pina incarca unu tunu', unul cu whinchester isi goleste incarcatorul...
si mai sint inca 1328 de aspecte pe care eu personal nu le agreez...

Tunul trage odata la 5 runde.
De exemplu:
Daca atacatorii urca pe zid/turn tunurile din iarba vor trage in adversari,adica daca tunurile din iarba sunt folosite de un aparator atunci da atacatori de pe zid or sa fie loviti ,iar daca e folosit de un atacator ,tunul va trage nu mai si nu mai in aparator ....

Batalia nu se va termina asa de repde,pt ca tunul nu se roteste,trage odata la 5 runde si multe altele .
 

lord ion

West Marshal
Tunul trage odata la 5 runde.
De exemplu:
Daca atacatorii urca pe zid/turn tunurile din iarba vor trage in adversari,adica daca tunurile din iarba sunt folosite de un aparator atunci da atacatori de pe zid or sa fie loviti ,iar daca e folosit de un atacator ,tunul va trage nu mai si nu mai in aparator ....

Batalia nu se va termina asa de repde,pt ca tunul nu se roteste,trage odata la 5 runde si multe altele .

pai iti dai seama ca se vor aplica tactici prin invaluire?
aparatorii vor cobori in afara razei de tragere, si vor ocupa sectoarele de linga fort, si asa atacatorii vor fi dezavantajati...
citeva tancuri vor sta pe steag, si atunci atacatorii vor trebui sa urce. aparatorii vin pe laterale si spate, si-i vor macelari...
ce propui tu schimba radical luptele de fort!
 

DeletedUser22610

Guest
pai iti dai seama ca se vor aplica tactici prin invaluire?
aparatorii vor cobori in afara razei de tragere, si vor ocupa sectoarele de linga fort, si asa atacatorii vor fi dezavantajati...
citeva tancuri vor sta pe steag, si atunci atacatorii vor trebui sa urce. aparatorii vin pe laterale si spate, si-i vor macelari...
ce propui tu schimba radical luptele de fort!

Nu va fi chiar asa pentru ca tunul ala nu trage mereu(odata la 5 runde) si nu da cine stie ce dmg. sa il lesine din prima ...plus ca trage decat intr-un jucator si nu se roteste deci nu va fi atat de greu ...eu zic ca e bine :whistle:
 

lord ion

West Marshal
Nu va fi chiar asa pentru ca tunul ala nu trage mereu(odata la 5 runde) si nu da cine stie ce dmg. sa il lesine din prima ...plus ca trage decat intr-un jucator si nu se roteste deci nu va fi atat de greu ...eu zic ca e bine :whistle:

oricum ai CONTRA din partea mea!
argumentele le ai expuse in postarile mele!
 

DeletedUser18983

Guest
PRONTRA sa fie dauna putin mai mica... nu chiar 800 dmg
 

DeletedUser16199

Guest
si de la mine ai tot un PRO
e o idee interesanta care sigur nu va fi introdusa
inno urmareste doar vinderea cator mai multe cufere premium pe pepite ,nu intoducerea de lucruri noi in joc.
se vor gasi destui sa ma contrazica si sa zica ca s-au facut mai multe updateuri dar ,dupa parerea mea toate au urmarit castigul material
 

DeletedUser22610

Guest
si de la mine ai tot un PRO
e o idee interesanta care sigur nu va fi introdusa
inno urmareste doar vinderea cator mai multe cufere premium pe pepite ,nu intoducerea de lucruri noi in joc.
se vor gasi destui sa ma contrazica si sa zica ca s-au facut mai multe updateuri dar ,dupa parerea mea toate au urmarit castigul material

Asa e ...in loc sa il infrumuseteze si sa faca un joc de relaxare pt jucatori il folosesc ca o Afacere .... noi aici doar visam ....tot nu o sa-l bage nici cu 10.000 de PRO-uri !
 

DeletedUser20902

Guest
salut,ai o idee buna floo,dar am si eu o nelamurire,inteleg trag cu tunul o data la 5 runde,dar in acest interval voi trage cu pusca mea sau nu trag delok?:up::boone::d:confused:
 

DeletedUser22610

Guest
salut,ai o idee buna floo,dar am si eu o nelamurire,inteleg trag cu tunul o data la 5 runde,dar in acest interval voi trage cu pusca mea sau nu trag delok?:up::boone::d:confused:

Jucatorul trage cu pusca pana se incarca tunul(adica 5 runde) dupa 5 runde trage tunul si nu trage cu pusca lui si tot asa !
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus