ultima carte citita

  • Autor subiect sexy-sadik
  • Data de început

DeletedUser

Guest
A citit cineva Arta Razboiului de Sun Tzu?
Daca da... merita citita? Sa stiu daca sa-mi iau cartea sau nu:).
 

DeletedUser

Guest
Nu,nu ti-o recomand e mai mult cu tehnici de lupta pentru razboaie,dar mai mult e despre china...
 

DeletedUser

Guest
Foarte frumos sa vezi tarani care se omoara pentru avere. Asta e singurul lucru care iti dezvolta gandirea.

In astfel de carti nu e mai niciodata ideia principala legata de lacomie...mereu prin lacaomia asta se arata altceva esential. Nu asta e ideia. Poate chiar imi plac cartile in care taranii se omoara pentru avere..poate pentru ca sunt si eu taran :blink: Na , daca zici tu , asta imi dezvolta gandirea , un taran n-are nevoie sa stie cine stie ce folozofii , nu-i folosesc la nimic , dar sa stii ca unii demonstreaza ca nu sunt asa primitivi :))

Daca zici tu , atunci recomand sa cititi Ion, ca tot zici de tarani care se omoara pentru avere
 

DeletedUser2854

Guest
precoce... sa citesti asa o carte [2 volume] la 5 ani...

on:
eu: colonia penitenciara - kafka
theo: sarea in bucate - ispirescu

Srsly lord? Am citit si eu moby **** si din cate tin minte erau 130 de pagini cu scris cam maricel.
 

DeletedUser

Guest
precoce... sa citesti asa o carte [2 volume] la 5 ani...

on:
eu: colonia penitenciara - kafka
theo: sarea in bucate - ispirescu

teodora se numeste fica ta? :nesigur: Sati traiasca :X

merci, dar e baiat:ras:
On:Acum am terminat Momente si schite de caragiale...ciudat ca abia acum leam citit dar sincer cam imi fac somn
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
teodora se numeste fica ta? :nesigur: Sati traiasca :X

merci, dar e baiat:ras:
On:Acum am terminat Momente si schite de caragiale...ciudat ca abia acum leam citit dar sincer cam imi fac somn




On:Acum am terminat Momente si schite de caragiale...ciudat ca abia acum leam citit dar sincer cam imi fac somn
 

DeletedUser

Guest
:blink: ce vorbesti frantz...
ia uite colea:



http://en.wikipedia.org/wiki/Moby-****

tu ai citit varianta prescurtata cu poze ? :ras:


Volumul meu are 700 pagini. Ciudat sa treaca de la 700 la 130 daca nu e cu poze.

On:
350041.jpg
 

DeletedUser12011

Guest
"Regulile forumului" :cooln:


nu am mai gasit topicul "ce citesti acum"


Ivanhoe:sombrero:
 
Sus