Ziua muncii

DeletedUser19948

Guest
A doua misiune depinde de nivelul jucatorului, mai jos sunt prezente informatiile necesare:

a) pentru cei care au nivelul caracterului cuprins intre 10-30 i sunt atribuite urmatoarele cerinte:
- 10 x curcan
- 10 x cotlet
- 10 x somon
- 10 x carbune (de la mina de carbune)
- 10 x steag (de la impartire in parcele)
- 1 x sos pentru gratar

Ok.Sa zicem ca am cele 50 de produse,inafara de sos.
De unde fac rost de el ? Dupa ce fac cele 8h de munca ?
 

DeletedUser13613

Guest
De la 200 la 50 pare intradevar mult.Daca ar fi spus din prima ca setul da 50 nu se mai comenta atat.Este oricum de ajutor avand in vedere de ex ca pentru 50 pdm trebuia sa ai tot setul gentleman fara un item.Aici sunt 50 din 2 iteme si clestele o sa fie singurul produs care va da atat de multe indemanari.(mai este declaratia independentei, dar aia a facut de 4 ori pretul clestelui si nu o au prea multi)
De asemenea 200 pdm si ai timp o luna sa iti iei clestele?Daca clestele ramanea la shop, la fel ca misiunea, o saptamana era nedrept sa dea doar 50 pdm.In cazul de fata e un dezavantaj fata de cele 200 pdm promise initial, dar e mai bun decat nimic.Eu asa zic..singura greseala a fost ca nu au spus din prima ca e vorba de 50 pdm.
 

DeletedUser10618

Guest
Eu cred ca cei de la Inno sunt lipsiti de inspiratie. Conform DEX, SET = "Ansamblu de piese, de instrumente de același fel sau deosebite, folosite într-o anumită muncă sau exploatare". Ar fi trebuit ca fiecare set sa contina mai multe bucati de echipament. (set de pompier = 1 buc galeata, set gratar 2 obiecte, etc.). Am avea mai multe misiuni de facut si seturile ar fi mai "bogate" in obiecte.
 

DeletedUser2041

Guest
Eu cred ca cei de la Inno sunt lipsiti de inspiratie. Conform DEX, SET = "Ansamblu de piese, de instrumente de același fel sau deosebite, folosite într-o anumită muncă sau exploatare". Ar fi trebuit ca fiecare set sa contina mai multe bucati de echipament. (set de pompier = 1 buc galeata, set gratar 2 obiecte, etc.). Am avea mai multe misiuni de facut si seturile ar fi mai "bogate" in obiecte.

Si cum ar trebui sa se numeasca, daca nu set?;)
Poate in viitor se vor mai introduce si alte obiecte in acele set-uri.
 

DeletedUser22560

Guest
la ce munci se poate gasii sos pentru gratar ?
trebuie sa dau la munci cu lev intre 30-50 ?
 

DeletedUser16010

Guest
De la 200 la 50 pare intradevar mult.Daca ar fi spus din prima ca setul da 50 nu se mai comenta atat.Este oricum de ajutor avand in vedere de ex ca pentru 50 pdm trebuia sa ai tot setul gentleman fara un item.Aici sunt 50 din 2 iteme si clestele o sa fie singurul produs care va da atat de multe indemanari.(mai este declaratia independentei, dar aia a facut de 4 ori pretul clestelui si nu o au prea multi)
De asemenea 200 pdm si ai timp o luna sa iti iei clestele?Daca clestele ramanea la shop, la fel ca misiunea, o saptamana era nedrept sa dea doar 50 pdm.In cazul de fata e un dezavantaj fata de cele 200 pdm promise initial, dar e mai bun decat nimic.Eu asa zic..singura greseala a fost ca nu au spus din prima ca e vorba de 50 pdm.

De acord cu ce a zis tipul de mai sus, 200 pdm e prea exagerat pt 2 iteme.
Mie imi convine sa aibe 50 pdm, nu 200.
 

DeletedUser10618

Guest
Eu nu ziceam sa nu se numeasca "set", doar ca vreau sa fie mai multe obiecte intr-un set. Si povestea (misiunile) mai lunga.
 

DeletedUser2041

Guest
Eu nu ziceam sa nu se numeasca "set", doar ca vreau sa fie mai multe obiecte intr-un set. Si povestea (misiunile) mai lunga.

Este un joc. Poate dezvoltatorii au de gand sa mai adauge obiecte in anumite seturi sau au avut de gand si au renuntat. Nu vad cu ce te incomodeaza ca jucator faptul ca un set contine un obiect.
 

DeletedUser

Guest
Am terminat misiunea lui Henry cu are 8 ore, si la scurt timp am facut lvl 56, ce produse trebuie sa strang acuma?
 
Sus