All jobs fara inot

Elmer Fudd

Rabbit Killer
eu ma refeream la cum a zis kod eu asa am inceput si am lvl44...asa as vrea si aici....de la lvl 1 pe ce ai pus ca dupa imi dau eu seama pe ce sa continui, atat ca sa cresc repede la inceput.ms

Ia un creionel in mana, deschide weststats si incepe sa calculezi, pune creierasul la treaba :))). Eu am inceput pe cu totul alte skill-uri (capcane si impuscare) ca sa am acces rapid la xp si jobs bune... reskill-ul l-am facut tarziu si dintr-o bucata, deci nu am stat sa fac asa ceva si nici n-am de gand. Bineinteles, exista o ordine inteligenta in mod sigur.. ramane sa ti-o calculezi. Spor.
 

DeletedUser

Guest
va e dat un deget voi luatii capul de acum.....eu am inceput cu pune capcane pana am putut face vanatoare de ursi grizli pe urma am bagat pe impuscare pana sa pot jefuieste un tren....cu hainele potrivite la level 73 aproximativ poti sa faci jefuieste un tren...de la level 73 pana la 99 va repartizati voi pct cum vreti....ori conducere...ori perseverenta
 

DeletedUser10669

Guest
frumos inventar eu mai am de mancat mult pana sa am asa un inventar:rolleyes:..oricum ms de raspuns vroiam sa imi fac un cont pe net dar mai degraba astept l8 sa pun tehnica ta in aplicare;)
 

DeletedUser

Guest
eu o sa fac asta pe l9 daca va fi ca pe l8 o sa fiu alceva
eu in inventar am 8 obiecte si tu ai fara numar le-as vinde pe toate (mi-ar lua 2 zile)
 

DeletedUser

Guest
:)))

prietene..mai e pana la L9 :)) vroiam si eu sa intreb pe cei mai experimentati..sunt lvl 60 (si in curand va aparea reskill si pe .RO-da nu conteaza) si daca imi scot toate atributele tot tot tot am 61 atribute,201 skill-uri(setul de gentleman,indian,sarlatan complet si multe alte iteme )
vreau sa va intreb cum ati zice voi sa imi redistribuiesc toate acestea...pentru a faca cat mai multe din lista lui ELMER..(bineinteles ca majoritatea aveti mult mai multe iteme,sunteti lvl mai mare si va e mai usor)
ca eu as fi vrut tot pe impuscare sau pe pune capcane(dar nu mi-ar fi da acces la multe alte munci) ..astept cateva pareri...si bineinteles ca voi merge pe formula sa o indeplinesc pana la lvl 80-90 dar pana atunci as vrea sa stiu cum sa mi le asez...multumesc tuturor care imi vor da un raspuns<3W
 

DeletedUser1498

Guest
punctele de atribut sunt usor de redistribuit, pui 36 pe dexteritate (sa termini cu ea) apoi pe carisma... iar punctele de indemanare le pui dupa cum vrei sa muncesti, la ce vrei sa muncesti...
eu pe L3 le-am pus pe ascundere sa fac munci cu noroc: negocieri de paca, ambuscada, cautator de comori, jefuitor de morminte;
dar s-au deblocat si cateva cu experienta: apara caravana colonistilor, evanghelizare, vanatoare de grizly, lupi...

poti sa incerci si alta combinatie in functie de ce munci vrei sa faci, eu muncile astea vroiam sa le fac...
 

DeletedUser

Guest
punctele de atribut sunt usor de redistribuit, pui 36 pe dexteritate (sa termini cu ea) apoi pe carisma... iar punctele de indemanare le pui dupa cum vrei sa muncesti, la ce vrei sa muncesti...
eu pe L3 le-am pus pe ascundere sa fac munci cu noroc: negocieri de paca, ambuscada, cautator de comori, jefuitor de morminte;
dar s-au deblocat si cateva cu experienta: apara caravana colonistilor, evanghelizare, vanatoare de grizly, lupi...

poti sa incerci si alta combinatie in functie de ce munci vrei sa faci, eu muncile astea vroiam sa le fac...

exact acelasi lucru l-am facut si eu pe l7 si m-am oprit la 120 ascundere si acum incep sa pun pe conducere.
 

DeletedUser

Guest
...

mai..eu vreau sa finalizez si formula si as vrea sa am acces la:inrolare in armata,grizzly,lupi,caravana si argint ..si logic ca sarlatan si bla bla bla restu le deblochez..o sa ma uit ce indemanari au in comun astea si pe urma o sa incerc si sa pun dupa formula in asa fel incat sa fac si aceste munci...
 

DeletedUser

Guest
2x2

scuze de dublu post...dar cred ca aici e la saloon si nu se pun:))...
vroiam sa va mai zic ceva..munci gen:ataca postlionul,contrabanda,vanatoare de banditi,transporta prizonieri,jefuieste un tren si vanator de recompense,spargere...astea chiar nu ma intereseaza..astea daca le fac la lvl 80 sunt multumit...eu vreau cam toate din jos..hai sa zicem si negocieri de pace(asta sa zicem ca nu il pot face)...dar la formula zice asa 36 dexteritate..si 66 carisma da?...sa zicem ca bag 36 pe dexteritate(am terminat) imi bag cele mai bune iteme de impuscare si mai pun vreo 30 pe impuscare si am facut 140..pe urmami-au mai ramas 24 atribute si 160 indemanari....atributele le pun toate pe carisma
iar skillurile asa ma intereseaza de aici cam cum sa le pun ca sa pot face muncile astea importante (aa si inca ceva..nici carmeste un vapor cu zbaturi nu imi pasa:)) ) deci cand mai imi raman 140-150 sau 160 de skilluri cam cum sa le pun...aici aveti vreo recomandare(a mai ramas sa bag 97 ascundere,55 perseverenta si 110 conducere-la lvl meu nu prea pot chiar atat da macar 75%..deci sa zicem 60 ascundere,30 perseverenta....70 conducere si cam atat:)))....cum ar fi?...(impuscarea o scoatem din joc pt ca fac cel putin 140,150 la ea...iar carisma mai am de pus atribute:)))

multumesc celor care ati avut rabdare..si vreau si eu pareri daca e bine sa pun asa 60-65 ascundere,30-35 perseverenta....50 conducere si 50 impuscare......???
 

DeletedUser

Guest
sall

gata sp1t..iti multumesc mult..de acum ma axezz pe niste indemanari ca sa pot face muncile respective pe care le doresc..si cand oi avea lvl 80-90 poate imi fac reskill:)))) ...vb altadata...o zi buna..si multumesc tuturor care mi-au raspuns
SALL
 

DeletedUser

Guest
Incep si eu sa fac pe L1 restskill si vreau sa fac toate muncile.
 

DeletedUser

Guest
Na, ca tot m-ati batut atata la cap...

Sunt lvl 93, teoretic se pot face de la 89-90, nu mai stau acum sa permutez si calculez, ideea e ca eu nu l-am batut pe Mugridge aici, am ales decizia 2 deci atributul, nu am thanksgiving facut, imi mai trebuie peacemakerul de precizie, chestii d-astea... deci cu all stuff se rezolva cum am zis.

Edit :

Na-va si scriptu'
Si trebuie sa ai fiecare set in parte pe tine sau fara nici un item pe tine ?
 

DeletedUser

Guest
1-24 : +72 Pune capcane +23 Dexteritate
25-27 : +9 Conducere +3 Carisma
28-58 : +90 Perseverenta +8 Dexteritate +22 Carisma
58-89: +93 Impuscare + 1 Dexteritate + 30 Carisma

Din cate stiu eu la un level iti da doar 1 punct atribut si 3 puncte indemanare. Aici se cer 2 puncte respectiv 6, deci rezulta ca e cam gresit tutorialul.
 
Sus