All jobs fara inot

DeletedUser8160

Guest
1-24 : +72 Pune capcane +23 Dexteritate
25-27 : +9 Conducere +3 Carisma
28-58 : +90 Perseverenta +8 Dexteritate +22 Carisma
58-89: +93 Impuscare + 1 Dexteritate + 30 Carisma

Din cate stiu eu la un level iti da doar 1 punct atribut si 3 puncte indemanare. Aici se cer 2 puncte respectiv 6, deci rezulta ca e cam gresit tutorialul.

Se refera de la 28 pana la 58,deci punctele de la nivel 58 nu se iau in calcul.
 

DeletedUser

Guest
In fine.
Daca te uiti toate alterneaza:
24-25
27-28
si aici trebuia 58-59.
 

DeletedUser

Guest
imi poate da cineva o lista cu toate seturile de misiuni care dau puncte de indemanari sau atribute ? inafara de cele de clasa de caracter sau perioada a anului ( paste , craciun etc )


multumesc anticipat
 

DeletedUser

Guest
Elmer,nu e bun deloc acest tutorial daca ne-ai intins in fata "aceasta lauda" a ta:(Trebuie sa ne spui c-am cum le-ai plasat:confused:
Ca eu imi pun 100 pe ceva si nu pot face nu stiu ce si tu defapt puteai faca 20 de munci in + pentru ca le-ai pus altfel:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Nu conteaza in ce ordine le pui, daca ajungi la aceleasi atribute ca in pozele lui.
Eu incerc, si chiar ma apropii de toate muncile. Promit, ca atunci, cand le voi face pe toate, va pun un print :D
 

DeletedUser

Guest
Elmer,nu e bun deloc acest tutorial daca ne-ai intins in fata "aceasta lauda" a ta:(Trebuie sa ne spui c-am cum le-ai plasat:confused:
Ca eu imi pun 100 pe ceva si nu pot face nu stiu ce si tu defapt puteai faca 20 de munci in + pentru ca le-ai pus altfel:rolleyes:

Domnule.... (Cum naiba te-oi numii), cand vei ajunge la lvl 99 , recte 120 in 1.30, atunci iti pui toate indemanarile ca nenea Elmer si ai sa vezi ca a avut dreptate. Daca nu, te rog sa co-co-sesti (a cot-codaci, dar in varianta cot co dac) pe http://ro.the-west.wikia.com/wiki/Categorie:FAQ:_Posibilitatea_de_a_face_toate_muncile
 

DeletedUser

Guest
Elmer,nu e bun deloc acest tutorial daca ne-ai intins in fata "aceasta lauda" a ta:(Trebuie sa ne spui c-am cum le-ai plasat:confused:
Ca eu imi pun 100 pe ceva si nu pot face nu stiu ce si tu defapt puteai faca 20 de munci in + pentru ca le-ai pus altfel

Iti spun eu ca merge:P, si eu am indemanarile puse ceva in genu cum le are el si pot sa fac toate muncile:P.
 

DeletedUser4192

Guest
cred ca am descoperit inca o varianta.
e la fel ca tutorialul lui kod:http://forum.the-west.ro/showthread.php?t=16237 pana la redistribiure.
atunci aveti asa:
Dupa ce aveti completate toate misiunile treceti la FAZA 2: Redristribuire: -> +3 Impuscare de la primele 3 indemanari(cele de nivel 1)
-> -1 Putere - atributul primit la facerea contului - +1 Carisma
-> +4 Atribute de la misiuni - Se redistribuie la Saman in +4 Carisma
-> +34 Indemanari de la misiuni - Se redistribuie toate indemanarile la Saman si se ajunge la +34 pe Ascundere
-> Se scoate -2 Conducere si -72 Pune capcane care se distribuie in felul urmator:
in loc de + 29 inot veti pune :+11 Ascundere si +18 tactica
--->+44 Ascundere
--->+2 Impuscare
--->+4 Perseverenta

In final indemanarile trebuie sa arate asa:
->94 Perseverenta
->90 Ascundere
->79 Tactica(cu tot cu Carisma)
->130 Impuscare(cu tot cu Dexteritate)
->70 Conducere(cu tot cu Carisma)
->32 Dexteritate
->61 Carisma

acum mai rog pe cineva sa verifice poate am omis ceva , multumesc

P.s.:daca e bun nu se poate modifica cel a lui kod?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
E o idee si asta si iti multumesc de lamurire. Totusi ... am mai pus o intrebare referitor la duelistii axati pe arma alba. La ei cum vor sta indemanarile?

Daca vrei un duelist pe arme albe pui vigoare, reflex/rezistenta, tintire si tactica (aparator) sau aspect (atacator)
 

DeletedUser

Guest
mai bine nu va pripiti,va aparea in curand noul update si pe ro ,vor fi multe munci noi si pierdeti degeaba banii pe reskill,se vor face munci mult mai banoase/norocoase sau mai multa exp
 

DeletedUser

Guest
si cu noul update vor fii munci noi....dupa 99 cum trebuie sa ne punem punctele?
 

DeletedUser6410

Guest
si cu noul update vor fii munci noi....dupa 99 cum trebuie sa ne punem punctele?

MOmentan inca nu sa ajuns la nivel 120 :) ca sa se stie cum sa se puna punctele :) si oricum o sa fie cam vreu sa mai putem face toate muncile :) cu acest nou update :)
 

DeletedUser2948

Guest
MOmentan inca nu sa ajuns la nivel 120 :) ca sa se stie cum sa se puna punctele :) si oricum o sa fie cam vreu sa mai putem face toate muncile :) cu acest nou update :)

Nu o sa le poti face pe toate, pt. ca sunt munci care nu cer carisma sau dexteritate. Deci daca pui pe putere nu mai faci muncile cu carisma si dexteritate, iar daca pui carisma si dexteritate nu mai faci muncile cu putere. Aiurea rau de tot au facut muncile...
 

DeletedUser6410

Guest
Nu o sa le poti face pe toate, pt. ca sunt munci care nu cer carisma sau dexteritate. Deci daca pui pe putere nu mai faci muncile cu carisma si dexteritate, iar daca pui carisma si dexteritate nu mai faci muncile cu putere. Aiurea rau de tot au facut muncile...

De putut s-ar putea sa se poata face daor daca bagi bani ca disperatu si iti cumperi indemanari si atribute :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2948

Guest
De putut s-ar putea sa se poata face daor daca bagi bani ca disperatu si iti cumperi indemanari si atribute :)

Asa da, dar doar de la Arizona in sus pe .ro.:)) Pe 1-8 nu ai posibilitatea sa le faci pe toate, dar cum spui tu: daca iei atribute si indemanari ca dispertu' poti face si toate muncile astea noi.:))
 

DeletedUser

Guest
cu setul de gentleman niste pantaloni si o curea buna ai putea sa muncesti la 70-80% dintre joburi
poate se va gasi si combinatia exacta pt noul update
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Deci , stiu ca am deschis topic , dar as vrea sa continuam aici discutia . Am adoptat si eu modelul de indemanari postat de Elmer Fudd , si nu pot sa fac 19 munci din cele nou introduse; Mi-au mai ramas cateva puncte , voi strange bani pt. haine cat mai bune , dar nu stiu cum sa pun restul punctelor (cele ramase si cele pe care le voi primi , am deabia lvl 101). Daca a gasit cineva o solutie de a face cat mai multe munci pt. aceasta versiune as primi deschis idei
 

DeletedUser

Guest
am si eu o nelamurire. Daca vom pune punctele cum sunt afisate la incaput vom putea face toate muncile fara sa avem nici-o haina pe noi?Sau putem face toate muncile cu indemanarile afisate si in completare cu haine? <3W
 
Sus