Probleme de functionare Lumea 2

DeletedUser

Guest
Va rog frumos nu mai trimiteti tichete folosind sistemul intern de suport avand ca subiect problemele de functionare ale lumii a 2-a. De asemenea nu mai deschideti topicuri noi cu acest subiect.

Sunt unele probleme pe serverele InnoGames ce se resimt pentru jucatori pe lumea a 2-a (pentru admini se resimt putin mai rau aceste probleme). Din cate observ lumea cade foarte des in ultima vreme deci nu e exclus ca tehnicienii sa lucreze pe aceasta lume incercand sa gaseasca un motiv pentru problemele ei si sa o stabilizeze.

Va rog incercati sa mai aveti putina rabdare! Va multumim!
 

DeletedUser

Guest
logare nereusita

nici eu nu reusesc sa ma loghez in lumea 2...imi zice ca lumea nu e disponibila...care e faza?
 

DeletedUser

Guest
nici mie nu-mi merge de 2 zile, hai, ce zici?
hai sa plangem toata lumea fiindca numerge
 

DeletedUser

Guest
@alex margau: Fara nici o suparare.. Dar uita-te cum arata postul tau. Ai intrebat 'care e faza?' dupa mai putin de 3 minute de cand am dat un raspuns (singurul ce-l am la indemana) la aceea intrebare.

@toata lumea: Mai rau faceti daca va tot plangeti.. Pierdem timpul (echipa de administrare si moderare din Romania) citind plangeri pe care oricum nu noi le putem rezolvam (logic ca nu o sa se puna nimeni dintre noi sa ii streseze pe tehnicieni... s-ar agrava situatia). Inca o data va rog sa nu mai folositi sistemul intern de suport pentru a ne reclama proasta functionare a lumii a 2-a. Uneori avem timpi foarte mari de incarcare (tot datorita acestor probleme) a tichetelor din suport si e enervant sa astepti aproape un minut sa poti citi un tichet in care esti iarasi intrebat de ce nu merge lumea de o saptamana incoace (chiar daca sunt doar vreo 2-3 zile de cand au aparut problemele serioase).
 

DeletedUser

Guest
problema serverelor nu ar trebuii sa ne intereseze pe noi , ci pe voi ca si parte "customer care service" pentru ca unii dintre noi mai si platesc pentru anumite servicii de gen "premium"!!!! ar fii pacat sa pierdeti acesti clienti !!!! mai sunt oameni care nu joaca mocca acest joc!!!!!!!!!!:confused:!
 

Atașamente

  • eroare the west.jpg
    eroare the west.jpg
    148,8 KB · Vizualizări: 28

DeletedUser

Guest
Smokey a spus:
@toata lumea: Mai rau faceti daca va tot plangeti.. Pierdem timpul (echipa de administrare si moderare din Romania) citind plangeri pe care oricum nu noi le putem rezolvam (logic ca nu o sa se puna nimeni dintre noi sa ii streseze pe tehnicieni... s-ar agrava situatia).

eu cred ca dumneata nu intelegi problema si rostul pentru care faci parte din aceasta echipa de admini. parerea mea este ca rolul ei este sa medieze relatia comunitatii de playeri cu Inno, biunivoc. adica sa 'implementeze' dorintele Inno, legate de gameplay si modul de functionare a lui plus problemele conexe, pe de o parte, iar pe de alta sa reprezinte interesele comunitatii de jucatori romani, multi dintre ei platitori. care sunt lezate clar prin aceste disfunctionalitati si prin atitudinea Inno. joc de luni pe alte 5-6 servere si cele mai mari si frecvente probleme sunt pe serverele romanesti. cei care joaca pe .net, .de, .es pot sa certifice asta. incomparabil mai mari ca acolo. nu este vorba de un bug, sau de faptul ca jocul este beta, ci de faptul ca Inno prefera sa nu prea investeasca in serverele dedicate romanilor sau in gestionarea lor, preferand sa faca altceva cu profitul obtinut prin vanzarea de premium. problemele nu-s numai de imposibilitatea logarii si de delogari continue (nici n-apuci sa dai o comanda sau sa-ti schimbi un obiect de echipament) ci si cu lagul constant. nu cred ca adminii se obosesc sa masoare lagul de ping la serverele west.ro, ca sa masoare buna functionare si sa demonstreze tehicienilor Inno cat de serioase sunt problemele (comparat cu pingul la un server cunoscut, gen Google, ca sa nu se poata invoca conexiunea proasta de net, si apoi cu lagul la un server .net, de exemplu). un log comparativ ar arata clar discrepante. suntem tratati cu alta masura.

imi cer scuze pentru ton, dar atitudinea asta trebuie schimbata. adminii trebuie sa ne apere interesele si sa puna putina presiune pe Inno, daca Inno ne ofera atatea neplaceri si frustrari. sa transmita Inno foarte apasat problemele noastre. aici este vorba de serverele ROMANESTI si de atitudinea Inno fata de comunitatea de jucatori ROMANI. lucrurile trebuie rezolvate spre binele ambelor parti, nu numai spre confortul Inno. iar adminii sunt singurii care pot ajuta comunitatea de playeri de-aici. de-aceea ii si rog foarte mult sa o faca si le multumesc anticipat.
 

DeletedUser2422

Guest
@lithe, in principiu ai dreptate.Iar echipa este la fel de mult deranjata de aceste disfunctionalitati care ne impiedica si pe noi sa jucam si mai ales sa rezolvam tichetele pentru lumea 2.
Si te asigur ca protestam la Inno.Mai mult de atat nici nu putem face.Partea tehnica nu este apanajul nostru.
Totusi da-mi voie sa spun ceva ,ce ma framanta de ceva vreme. Comunitatea The west de pe serverele romanesti este una speciala, deosebita de celelalte si poate de aia suntem tratati asa.
 

DeletedUser

Guest
intr-adevar, este singurul lucru pe care-l puteti face. iar daca a fost facut la modul serios si ferm chiar nu-i nimic de reprosat adminilor vizavi de problema aceasta. este clar pentru toata lumea (sau cel putin ar trebui sa fie extrem de limpede) ca nu aveti niciun amestec in administrarea serverelor, bug-uri si alte probleme legate exclusiv de joc. responsabilitatea infrastructurii si a gestionarii ei este numai a partii germane.
dar se poate obtine o schimbare de atitudine prin proteste. eu am fost martora la una, care a rezolvat problema ignorarii serverului .net in ceea ce priveste anunturile oficiale ale update-urilor si a schimbarilor din joc, care erau facute exclusiv pentru partea germana (west.de). a fost de-ajuns o postare severa pe forumul .de a unui jucator de pe .net, coroborata cu insistente ale adminilor .net, rezolvare de care am beneficiat indirect si noi. acum anunturile se fac din timp pe toate serverele.

nu pricep in ce sens este 'diferita' comunitatea romaneasca, poate-mi poti explica. si amintesc ca exista o parte vizibila a ei, care se manifesta forumistic, si una de jucatori pur-sange, care se limiteaza exclusiv la joc si la forumurile interne. raportul dintre ele cred ca-i similar cu proportiile aisbergului, nu cred ca poate fi judecata integral dupa aparitiile de pe acest forum extern.
 

DeletedUser2422

Guest
Iar sunt nevoita sa iti dau dreptate. Asa si e:jucatorii pur-sange ,cum ii numesti, isi vad de joc.
Dar ,din pacate,partea vizibila a comunitatii .ro este cea de pe forum si ceea ce ajunge la InnoGames.Si fiindca eu,prin natura atributiilor pe care mi le-am asumat (dintr-un donquijotism de care nu voi scapa niciodata:) ) vad mai multi trisori, mai multi carcotasi, mai multi contestari fara obiect real si , asta e, mai putini platitori de premium decat pe alte servere.
Stiu ca nu e un motiv, dar poate fi o explicatie.
 

DeletedUser

Guest
moderatorii forumului nu au nici o vina, vina apartine in toatlitate celor ce se ocupa de servere, care sunt si renumerati pentru activitatea pe care o presteaza, in schimb administratorii pe care-i vedem noi, ca sa zic asa, sunt doar voluntari, ce fac asta fara a primi nimic, decat un cont premium, in cel mai bun caz. daca gresesc corectati-ma!
 

DeletedUser

Guest
intradevar albertus sunt foarte putini platitori de premium,dar problema este ca de cand joc,cam de 6 saptamani am platit premiu cam de 6-7 ori,nu mai retin exact pentru ca nu numar dar intrebarea este voi mai plati oare? altii vor mai plati?
acuma de exemplu am platit cred ca pentru ultima data. de ce sa platesc ceva de care nu ma pot folosi?stau pe joc 2-3 minute in cazul cel mai fericit si nu apuc nici macar sa dau niste comenzi ,mi se raspunde sec "cauta la tine problema" .din cate am citit pe forum am ajuns la concluzia ca singurii vinovati suntem noi pentru ca ne plangem altceva nu vad...problemele raman in continuare. multumesc
 

DeletedUser

Guest
albertus
in privinta trisorilor te contrazic foarte drastic. pe celelalte servere (cunosc situatia de pe .net shi .de ceva mai bine) interesul Inno si al echipelor de admini in a depista multiaccounturile sunt aproape nule. nu cunosc cazuri de banare cum au fost aici, si asta s-a datorat numai atitudinii voastre, si nicidecum a Inno. intr-adevar, pe .de multiaccounturile sunt mai rare, dar pe .net sunt de amploare (mai ales datorita jucatorilor asiatici). amintesc numai cazurile rasunatoare ale Granger Pass (primul oras maximizat pe net3, multiaccounturi numai ale aceleiasi persoane care beneficia de bug-ul hotelului; o luna intreaga orasul s-a dezvoltat cu 35 de jucatori imbracati in zdrente gri, care nu paraseau orasul sa munceasca) si SOD (net2, tot primul oras maximizat pe lumea respectiva, cu o multime de conturi duble). pur si simplu Inno nu este interesata de corectitudine din joc, ci doar de platitorii de premium. eu am fost bucuroasa de implicarea voastra aici, si dupa cunostinta mea suntetsi un caz singular si fericit.
dupa parerea mea diferenta din acest punct de vedere nu este foarte mare si pare clar ca nu conteaza pentru Inno. restul lucrurilor se sparg in capetele voastre, nu ale Inno (infantilismul si nivelul deficitar de intelegere al jucatorului roman mediu), si sunt si ele irelevante. singurul punct aparent corect este cel legat de numarul de platitori de premium, dar asta spune multe despre atitudinea si moralitatea Inno.

administratorii de aici ar avea datoria sa aduca la cunostinta partii germane problemele de functionare ale serverelor si sa faca presiuni ca acestea sa fie remediate, atat. dar sa o faca ferm, nu cu lejeritatea si resemnarea cu care prezinta Smokey problema ('logic ca nu o sa se puna nimeni dintre noi sa ii streseze pe tehnicieni... s-ar agrava situatia'). si cam atat.
 

DeletedUser

Guest
eu m-am saturat

Eu sincer m-am saturat sa nu mai pot intra pe lumea 2.Nu pot juca nimic!
Ce se intampla??? Sunt prea multi jucatori?
Vorbiti cu cei de la innogames sa mai faca o lume sau sa deschida lumea 1.
:mad::mad::mad:
 

DeletedUser

Guest
GRESEALA:
spre pagina principala


asta primesc eu la logare....:mad:
 

DeletedUser

Guest
Iar sunt nevoita sa iti dau dreptate. Asa si e:jucatorii pur-sange ,cum ii numesti, isi vad de joc.
Dar ,din pacate,partea vizibila a comunitatii .ro este cea de pe forum si ceea ce ajunge la InnoGames.Si fiindca eu,prin natura atributiilor pe care mi le-am asumat (dintr-un donquijotism de care nu voi scapa niciodata:) ) vad mai multi trisori, mai multi carcotasi, mai multi contestari fara obiect real si , asta e, mai putini platitori de premium decat pe alte servere.
Stiu ca nu e un motiv, dar poate fi o explicatie.

Poate ca pe cei care platesc premium nu ar trebuii sa ii intereseze ceea ce vad cei de la "inno" pentru ca forumulurile sunt pentru a comunica pe anumite subiecte , in schimb sa privezi dreptul de a beneficia de un lucru pentru care tu ai platit mi se pare cam nedrept! Ar fii bine sa intelegea echipa de manageri faptul ca ei traiesc din banii celor care joaca premium ! Daca e sa discutam foarte concret ma numar printre cei care utilizeaza serviciile premium, poate ca pentru acei 4 euro pe care ii platesc pentru premium nu ma voi duce la ANPC pentru ca nu merita acel drum dar poate ne intelegem acei platitori de PREMIUM sa iesim si sa nu ne mai activam serviciile premium si sa iesim de pe joc CE VOR FACE CEI DE LA INNO ? vor tine serverele mocca ??? NICIODATA ! :mad:
 
Sus