All jobs fara inot

Elmer Fudd

Rabbit Killer
2vwg3mu.png


Na, ca tot m-ati batut atata la cap...

Sunt lvl 93, teoretic se pot face de la 89-90, nu mai stau acum sa permutez si calculez, ideea e ca eu nu l-am batut pe Mugridge aici, am ales decizia 2 deci atributul, nu am thanksgiving facut, imi mai trebuie peacemakerul de precizie, chestii d-astea... deci cu all stuff se rezolva cum am zis.

Edit :

Na-va si scriptu'

2ezihl1.png
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Ce e aici e pentru aventurier. Daca doriti alte indemanari sau pentru alte clase de caracter dati-mi un mesaj cu detalii si cate puncte de indemanare si atribute are clasa respectiva disponibile in total.

indemanaribeta.jpg
 

DeletedUser1498

Guest
multumim elmer, si ghost... sincer cred ca e mai bine sa bag pe inpuscare decat perseverenta, chiar daca e folositoare la fort, in plus eu am puncte bagate si pe conducere, si imi era un pic cam naspa sa le scot ca imi debloca munci destul de bune
 

DeletedUser

Guest
pe lumea 7 am 92 pe ascundere si 65 pe pune capcane si merge treaba struna..probabil de la un anumit nivel am sa incep sa pun pe impuscare si conducere mult.
 

DeletedUser

Guest
da mah copii uitati`va in topicu lui kod ca acolo va spune cum sa le puneti si pana la ce nivel etc bla bla
 

DeletedUser

Guest
nu sunt bune cele de acolo. tot eu i le-am calculat dar din ce stabilisem pe final si ce a ajuns pe forum s-au pierdut date iar eu nu am salvat pe nicaieri cum ar trebui sa fie indemanarile.
 

DeletedUser

Guest
nu sunt bune :O ??? ce nasol eu am inceput pe o lume asa si il la lvl 29 =))
 

DeletedUser

Guest
pana la 29 nu ai gresit nimic. sa vad ce timp am azi sa ma uit pe indemanari sa vad cum ar trebui puse.
 

DeletedUser3941

Guest
cine poate sa-mi faca si mie scriptu pe opera?(cu teamviewer sau cu instructiuni, sa-mi spuna sau sa imi dea id pe privat.)

Iti zic eu o varianta mai utila, mai bine stergeti lepedatura aia de opera si treci pe firefox :/
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Nu trebuie niciun add-on, merge sub opera scriptul, e simplu : Se copiaza textul din link in notepad si se salveaza cu extensia .js, apoi tools/preferences/advanced/content/click pe java script options/click jos pe choose si introdusa calea spre fisierul js (enable java script trebuie sa fie bifat pe pagina de la content), restart de browser si aia e.

Mai jos v-am facut eu direct fisierul .js (dezarhivati zip-ul)

Vezi atașament twpro.user.zip
 

DeletedUser8346

Guest
2vwg3mu.png


Na, ca tot m-ati batut atata la cap...

Sunt lvl 93, teoretic se pot face de la 89-90, nu mai stau acum sa permutez si calculez, ideea e ca eu nu l-am batut pe Mugridge aici, am ales decizia 2 deci atributul, nu am thanksgiving facut, imi mai trebuie peacemakerul de precizie, chestii d-astea... deci cu all stuff se rezolva cum am zis.

Edit :

Na-va si scriptu'

2ezihl1.png


Deci ... asa arata pentru 3 clase de caracter. Dar pentru clasa de caracter muncitor, care bineinteles este obligata sa foloseasca majoritatea punctelor de indemanare si atribute pe Construire respectiv Putere.
Asta sa zicem ca la lvl 90 nu face un reskill, dar la care pierde cam 90% din punctele de construire. Aaaa .... sa nu uit. Pentru duelistii axati pe arme albe? Ce fel de indemanari sa mai creasca?
 

DeletedUser6410

Guest
Deci ... asa arata pentru 3 clase de caracter. Dar pentru clasa de caracter muncitor, care bineinteles este obligata sa foloseasca majoritatea punctelor de indemanare si atribute pe Construire respectiv Putere.
Asta sa zicem ca la lvl 90 nu face un reskill, dar la care pierde cam 90% din punctele de construire. Aaaa .... sa nu uit. Pentru duelistii axati pe arme albe? Ce fel de indemanari sa mai creasca?

de ce zici ca clasa de caracter muncitor e obligata sa puna mai totul pe construire ?
 

DeletedUser8346

Guest
Pentru ca are de construit. Nu da raandament daca nu are punctele pe construire. Daca ti-ai ales clasa asta de caracter ... atunci aceasta este indemanarea pe care o folosesti cel mai des. Daca era un multiplu de 3 de Conducere pentru construirea unei cladiri ... atunci puneam totul pe Conducere. Dar este Construire ... asa ca asta e indemanarea cea mai folosita de un muncitor. Banuiesc ca nu ai ales aceasta clasa de caracter pana acuma. Fa-o si o sa ii vezi si dezavantajele.
 

DeletedUser

Guest
Pentru ca are de construit. Nu da raandament daca nu are punctele pe construire. Daca ti-ai ales clasa asta de caracter ... atunci aceasta este indemanarea pe care o folosesti cel mai des. Daca era un multiplu de 3 de Conducere pentru construirea unei cladiri ... atunci puneam totul pe Conducere. Dar este Construire ... asa ca asta e indemanarea cea mai folosita de un muncitor. Banuiesc ca nu ai ales aceasta clasa de caracter pana acuma. Fa-o si o sa ii vezi si dezavantajele.

da, ai dreptate, dar in acelasi timp poti sa iti alegi clasa de caracter muncitor si sa pui toate indemanarile si atributele pe dexteritate respectiv pune capcane...nu scrie nicaieri ca daca iti alegi muncitorul, trebuie neaparat sa fi si constructor.
 

DeletedUser8346

Guest
Da ... dar degeaba mai alegi clasa asta de caracter. Cand alegi o clasa de caracter o alegi ca sa faci ceva cu ea. Asa poate alegeam aventurier, duelist sau soldat si imi distribuiam punctele pe cele prezentate mai sus. In schimb am ales muncitor si ca sa construiesc un oras mi-am distribuit punctele de indemanare pe construire. In felul acesta construiesti mai repede si folosesti mai putini bani. Stiu ca ai munci bune care iti dau bani si experienta, dar nu mai ai acces la munci cu noroc. Acestea devin chiar foarte inaccesibile deoarece majoritatea punctelor se duc pe construire, iar muncile respective necesita alte indemanari. In exemplul de mai sus sunt prezentate muncile cu majoritatea punctelor de indemanare si atribute distribuite pe dexteritate si carisma. Vreau doar sa vad un model pentru putere. Daca se poate. Sunt lvl 38 pe L10 serverul .net si as vrea si eu sa vad cam ce sa fac sa deschid si eu cateva munci cu noroc mai mare fara sa distrug Construirea.
 

DeletedUser

Guest
Da ... dar degeaba mai alegi clasa asta de caracter. Cand alegi o clasa de caracter o alegi ca sa faci ceva cu ea. Asa poate alegeam aventurier, duelist sau soldat si imi distribuiam punctele pe cele prezentate mai sus. In schimb am ales muncitor si ca sa construiesc un oras mi-am distribuit punctele de indemanare pe construire. In felul acesta construiesti mai repede si folosesti mai putini bani. Stiu ca ai munci bune care iti dau bani si experienta, dar nu mai ai acces la munci cu noroc. Acestea devin chiar foarte inaccesibile deoarece majoritatea punctelor se duc pe construire, iar muncile respective necesita alte indemanari. In exemplul de mai sus sunt prezentate muncile cu majoritatea punctelor de indemanare si atribute distribuite pe dexteritate si carisma. Vreau doar sa vad un model pentru putere. Daca se poate. Sunt lvl 38 pe L10 serverul .net si as vrea si eu sa vad cam ce sa fac sa deschid si eu cateva munci cu noroc mai mare fara sa distrug Construirea.

Pai nu vei putea face niciodata toate muncile cu atributele pe putere. Schema pentru a face toate muncile este aceeasi cu mici diferente la anumite indemanari. Nu cred ca daca ajungi la nivelul 90+ tu inca mai construiesti, asa ca poti face un reskill ca sa faci toate joburile, daca asta vrei
 

DeletedUser8346

Guest
Pai nu vei putea face niciodata toate muncile cu atributele pe putere. Schema pentru a face toate muncile este aceeasi cu mici diferente la anumite indemanari. Nu cred ca daca ajungi la nivelul 90+ tu inca mai construiesti, asa ca poti face un reskill ca sa faci toate joburile, daca asta vrei


E o idee si asta si iti multumesc de lamurire. Totusi ... am mai pus o intrebare referitor la duelistii axati pe arma alba. La ei cum vor sta indemanarile?
 
Sus