Miere si Albine

  • Autor subiect DeletedUser22610
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Pro

:up:PRO


Fl0oo,imi place ideea foarte mult....Totusi Apa si zahar?sa fim seriosi,nu facem limonada...oricum, in the west exista setull iepurasului si setul magicianului,asa ca,nu vad de ce ideea asta nu ar merge?:whistle:

inca odata PRO

_______________________________________________________

¡¡¡ndɐɔ ǝɔɹɐoʇuı

 

DeletedUser

Guest
Mda ai dreptate ,dar zaharul este folosit ca hrana pentru albine ....apa :)) nu stiu,m-ai prins cu asta:))

PRO , foarte buna ideea...
Doar sa scoti apa, nu de alta, dar cine se pricepe la albine stie foarte bine ca mierea nu se strica doar daca primeste apa...
 

DeletedUser

Guest
buna ideea cu mierea
la sarlatan ai putea pune ceai fructe:afine,mure si miere:dastardly:
PRO
 

DeletedUser

Guest
Si acu ce vrei tu crezi ca in west un cowboy se ducea sa munceasca pentru miere?
Mierea a aparut mai tarziu cand au aparut si clatitele ... si acu ce vrei faci si la bucatar gateste clatite produse faina sau blah blah blah oua si le combini si faci clatite cu miere ? CONTRA TOTAL

ce are treaba aia cu stat in salon?? e pentru craft..10 % otrica si pdv nu strica ;) PRO
 

DeletedUser

Guest
CONTRA Nu mi-l imaginez pe Billy the Kid sau Jesse James stand la salon cu un pahar de lapte si miere pe paine :)) Si nici nu cred ca erau apicultori in West !

Bine ca nu iti imaginezi miere in west, dar e bine ca avem strut/pusca cu luneta/elefant/rudolf/sania lui mos craciun/setul de magician si iepure.:sombrero:



Asta este printre singurele ideei bine gandite pentru munci..care aduce un plus si la craft, deci ai un mare PRO!

Nustiu daca s-a specificat, dar cred ca ar fi bine ca produsul de craft sa il faca numai bucatari, pentru ca este asemanatoare lor, doar nu ar prelucra mierea un sarlatan/fierar sau mester pieler.
 

DeletedUser

Guest
Eu dau Pro pentru munca depusa si apreciez ca incerci sa faci tot mai multe pentru TW, dar totusi.. miere in tw, nu prea cred, adica, presupun ca albinele in vremea aia nu se considerau a fi folositoare, cel putin asa cred, adica nu stiu sigur.. dar, pare logic, nu?

Contra.

Apropo, cum ai dat tu exemplu, setul de iepuras si de magician, alea sunt puse asa de fade.. sa fie putin mai amuzant, dar, daca ei au facut o mica prostie cu seturile astea, nu inseamna ca trebuie s-o facem si mai mare.
 

DeletedUser

Guest
nu vad ce mare prostie e un pic de miere:mad:
puteau sa cumpere si ei din alta tara
 

DeletedUser

Guest
eu acum ca ma apropi de 650 cu craftu propun sa baga-ti retete noi in care la final sa putem face arme de fort.
exemplu: sa dai cele patru arme de la craft-remingtonul lui pete ,toporul lui harper, tomahawk-ul vraciului, coltul strainului plus alte produse facute la craft pe gatling sau pusca lui geronimo
 

p.alexandru23

Greenhorn
nu vad ceva impotriva acestei munci..chiar e detaliat frumos..plus de alta.. se spune o vorba veche din popor "Când vor disparea albinele va disparea si omul dupa fata pamântului."
 

DeletedUser

Guest
eu acum ca ma apropi de 650 cu craftu propun sa baga-ti retete noi in care la final sa putem face arme de fort.
exemplu: sa dai cele patru arme de la craft-remingtonul lui pete ,toporul lui harper, tomahawk-ul vraciului, coltul strainului plus alte produse facute la craft pe gatling sau pusca lui geronimo

ce spui tu e 90% imposibil de realizat....mai ales pepperbox-ul lui Geronimo are dauna medie 450, ar dezechilibra jocul....

Si in legatura cu mierea sunt pro, e o idee foarte buna, detaliata ,nu ca altele
 

DeletedUser22507

Guest
foarte buna ideea.....pot sa spun ca e geniala...deci PRO:up:
 

DeletedUser18597

Guest
BuN

Nu erau doar banditi in west... Unii faceau si un ban cinstit... Si acum serios... Va omoara mierea de sunteti contra? Sau nu va plac albinele? :huh::nu::mad:
 

DeletedUser

Guest
contra nu ar inbunatati jocu nimic si asa sunt prea multe inbunatatiri aduse la joc de acea multi jucatori vechi se lasa de joc sh nu prea mai vine nimeni sa joace ca e prea greu
 

DeletedUser

Guest
contra nu ar inbunatati jocu nimic si asa sunt prea multe inbunatatiri aduse la joc de acea multi jucatori vechi se lasa de joc sh nu prea mai vine nimeni sa joace ca e prea greu

Deci tu prin munca noua intelegi ca e jocul mai greu ?
Eu cred ca e invers :nu:
 

DeletedUser18597

Guest
eu sunt total pro nu ar strica niste munci noi in the west dar daca asta e pentru bucatar cu mierea...baga si ceva pentru pielar sarlatan si mai ales fierar:) sa aiba toti ceva nou de facut...super ideea..adminii ce zic?
IulianP?Vredictul?:):ras:
 

DeletedUser

Guest
Am fost eu pro pt Volcanic dar aici is Contra, scze dar sincer T.W. a devenit prea incarcat cu imbunatatiri si trebuie sa ne acomodam cu ele so ... take slow.:cooln:
 
Sus