Bancuri !

DeletedUser

Guest
doi oameni mergeau in 4 labe pe linia de tren si unul zice:
-doamne ce multe scari are blocul asta
deodata se aude trenul si zice celalat:
-shhhh!vine liftul:D
 

DeletedUser

Guest
Pe durata crizei financiare, Guvernul Roman a decis sa acorde slujbe pentru someri... Ele vor fi oficiate de preoti!
 

DeletedUser

Guest
"Fiica blonda vine fericita de la scoala si ii spune mamei (tot blonda) :D

- Mami, mami, azi am invatat primele 3 litere din alfabet dar eu am fost singura din clasa care il stia tot! Asta e pentru ca sunt blonda ?

- Da, draga mea .

A doua zi, fata vine si mai fericita, ea stia sa numere pana la 10, ceilalti nu .

-Asta pentru ca sunt blonda, nu ?

-Da,draga mea!

A treia zi, fata se intoarce acasa, fericita si ii spune mamei :

- Azi, dupa ora de sport, am fost in vestiar sa ne schimbam hainele si eu eram singura care avea sani asa de mari, asta e din cauza ca sunt blonda, nu ?

- Nu, draga mea, asta e din cauza ca ai 18 ani ."
_____________________________________________________________________________________


"O blonda suna la Departamentul Reclamatii al Politiei si spune:

-Domnule ofiter doresc sa reclam spargerea autovehiculului meu.

-Ce vi sa furat doamna?-intreaba politistul

-Bordul, schimbatorul de viteze, pedalele de acceleratie, frana si ambreiaj, volanul si casetofonul!-raspunde blonda.

-Am inteles. va rugam sa asteptati. In cinci minute va sosi o echipa de interventii pentru estimarea pagubelor si inceperea cercetarilor.

Dupa un minut, blonda suna din nou la departament si se scuza spunand:

-Domnule ofiter doresc sa-mi retrag reclamatia anterioara. Sant toate la locul lor! Am fost un pic cam neatenta si in marea mea graba, ma urcase-m din greseala, pe bancheta din spate!............."

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Povestire exemplu pentru toţi

Buna ziua, Ati primit BANCUL SAPTAMANII: Un student ia nota 4 la examenul Logica si ii propune profesorului: - Daca va pun o intrebare logica si nu-mi raspundeti imi mariti nota? - Profesorul: Da. - Ce este ilogic dar legal, logic dar ilegal si totodata ilogic si ilegal? Se gandeste profesorul.... nu stiu, si ii mareste nota. Studentul raspunde: - Ca dvs aveti 60 de ani si sunteti casatorit cu una de 24 - este ilogic dar legal; ca sotia dvs are un amant de varsta ei - este logic dar ilegal; ca dvs ii mariti nota amantului sotiei - este si ilogic si ilegal.(Sursa: SUPER BANCURI)
 

DeletedUser

Guest
De ce pun oltenii televizorup pe pat cand se uita la meci ???
R: Sa cada portarul pe moale !!!
 

DeletedUser

Guest
Examen de fizică

Întrebare la un examen de fizică la Universitatea din Copenhaga:

Cum se poate măsura înalţimea unei clădiri cu ajutorul unui barometru?


Răspuns nr. 1.
Se măsoară lungimea barometrului, se leagă barometrul cu o sfoară şi se coboară de pe acoperişul clădirii;
Înălţimea clădirii = lungimea barometrului + lungimea sforii.

[Studentul a fost dat afară de la examen. Acesta a depus o contestaţie care a fost acceptată pentru că s-a considerat că întrebarea nu impunea o anumită soluţie. Dar cum răspunsul său nu putea edifica examinatorul asupra cunostinţelor de fizică dobândite la cursul respectiv, a avut loc o nouă examinare.]

Răspuns nr. 2.
Se aruncă barometrul de pe clădire şi se măsoară timpul până la impactul acestuia cu solul.
Înălţimea clădirii = (g*t^2)/2

[examinatorul solicita o altă soluţie]

Răspuns nr. 3.
Dacă este o zi însorită, se aşează barometru pe clădire şi se măsoară umbra de pe sol. Cunoscând lungimea barometrului şi a umbrei, totul se reduce la o simplă problemă de asemănare.

[examinatorul solicita o altă soluţie]

Răspuns nr. 4.
Se leagă barometrul cu o sfoară şi este lăsat să oscileze liber la sol şi pe clădire. Cum perioada de oscilaţie depinde de acceleraţia gravitaţională (g), se poate măsura înălţimea clădirii în funcţie de variaţia "g".

[examinatorul solicita o altă soluţie, şi atrăgea atenţia studentului că va fi ultima sa şansă]

Răspuns nr. 5.
Soluţia pe care o aşteptaţi de la mine bănuiesc că este măsurarea presiunii la sol şi pe acoperişul clădirii - presiune care variază cu înălţimea - şi determinarea înălţimii clădirii în funcţie de variaţia presiunii.
Dar aceasta este o soluţie de-a dreptul plicticoasă, de aceea vă mai propun una:

Răspuns nr. 6.
Se poate propune proiectantului clădirii un târg avantajos: îmi puteţi spune în schimbul acestui frumos barometru, care este înălţimea clădirii...?

---

Studentul acesta a fost Nils Bohr, singurul absolvent al universitatii din Copenhaga laureat al premiului Nobel !
 

DeletedUser

Guest
Bula se duce la magazin si cumpara mine(bombe)si apoi le arunca in WC.Dupa un timp se duce la WC sa se usureze.Pe ce s-a usurat Bula??????
 

DeletedUser

Guest
O blonda merge la munte iarna. Citeste cotele zapezii, afisate la intrarea in hotel:
*Busteni -15 cm, moale;
-Clabucet - 20 cm, medie;
*Postavarul - 25 cm, tare.

Se duce apoi la rceptioner:
- Nu va suparati, care e camera d-lui Postavarul?
 

DeletedUser

Guest
Solutii de criza!

Hotărârea de Guvern nr. 1.317/2008: Datorită creşterii alarmante a numărului de pensionari în raport cu populaţia activă, precum şi insuficienţei fondurilor pentru majorarea pensiilor, Guvernul României hotărăşte:
Art. 1.- Începând cu data de 01.01.2009 pensionarii vor avea voie să treacă pe culoarea roşie a semaforului.
Art. 2.- Dacă în termen de şase luni nu se obţin rezultatele scontate, începând cu data de 01.06.2009 trecerea pe culoarea roşie devine obligatorie.
 

DeletedUser

Guest
Pe perioada crizei economice guvernul roman va asigura slujbe pentru someri. Ele vor fi oficiate de preoti, episcopi si mitropoliti...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 50 g de tarie. Taria, precum se stie din batrani, atenueaza frica!

Uniunea Europeana vrea sa amendeze Romania pentru cruzimea cu care taie porcii de Craciun. Pentru a rezolva problema, geneticienii romani au inventat porcul EMO, care se taie singur.

Din cauza reducerilor bugetare recente si a cresterii pretului electricitatii, gazului si uleiului, luminita de la capatul tunelului a fost stinsa.

Cativa gandaci joaca fotbal intr-o cana.
Deodata 1 zice : Data viitoare jucam in cupa!

Un elicopter zbura deasupra Seattle-ului cand un deranjament electric i-a dezactivat intregul echipament de navigatie electronica si comunicare. Din cauza norilor si a cetii pilotul nu putea clarifica pozitia si directia elicopterului pentru a ajunge la aeroport, dar a zarit o cladire inalta, a zburat inspre ea, a incercuit-o si a iscalit ceva pe o foaie pe care a tinut-o in geamul elicopterului. In mesajul pilotului scria cu litere mari: "UNDE MA AFLU?". Cei din cladirea inalta s-au grabit sa-i raspunda pilotului si au agatat si ei un mesaj in geam care spunea: "ESTI INTR-UN ELICOPTER." Pilotul a zambit, le-a facut cu mana, si-a consultat harta, a gasit directia spre aeroport si a aterizat cu bine. Dupa aterizare, co-pilotul l-a intrebat pe pilot cum a putut sa-si dea seama unde se aflau in Seattle doar bazandu-se pe mesajul celor din cladire. Pilotul i-a raspuns:
- Mi-am dat seama ca aceea trebuia sa fie cladirea MICROSOFT-ului, deoarece similar serviciului lor de asistenta telefonica, mi-au dat un raspuns absolut corect din punct de vedere tehnic, dar complet inutil.

La oficiul pentru plasarea fortei de munca vine intr-o zi un batranel.
- Dom'ne, am un nepot in provincie si as vrea sa-l aduc in Capitala. Ce locuri de munca aveti?
- Pai, avem un post de vanzator de ziare, castiga 16 milioane pe luna.
- Prea mult, zice mosul . El e din provincie, vine aici in Bucuresti, da de bani si se strica. Poate aveti ceva mai modest.
- Vanzator in piata, 14 milioane pe luna, plus ce mai pica.
- Tot e mult, zice mosul . O sa-i strice cu femeile, taica. Ceva la zece milioane, zece milioane jumate n-aveti?
- Ba da, sa lucreze intr-o companie Multinationala, dar ii trebuie studii superioare.

Doua doamne mai in varsta discutau despre balul ce urma sa se desfasoare la clubul pensionarilor. Una dintre doamne i-a spus celeilalte:
- Trebuie sa purtam ceva care sa se asorteze cu parul sotilor nostri, asa ca eu ma voi imbraca in negru.
- Doamne Dumnezeule, atunci eu cred c-ar trebui sa stau acasa.
 

DeletedUser

Guest
Locuri de munca

Aveti nevoie de oameni muncitori pentru firma dv. Sfatul meu este sa nu cautati in Pagini Aurii pentru ca veti primi urmatorul raspuns:
paginaurii.jpg
 

DeletedUser2108

Guest
Un emo urca intr-un autobuz.
Parul sau era facut spice, colorat verde, rosu, albastru si portocaliu.
Hainele ii erau o amestecatura de carpe si piele, picioarele ii erau goale si corpul ii era plin de cercei.
Se aseaza pe singurul loc liber, exact in fata unui batrin, care se tot holba la el.
- Ce te tot holbezi, mosule? Ce, tu n-ai facut nimic aiurea cand erai tinar?
Batranul: - Ba da. Odata, cind eram in Marina , m-am imbatat in Singapore si am violat un papagal. Ma gandeam acum daca nu cumva esti fiul meu...
 

DeletedUser

Guest
Î: Cum se numeşte un dac care gândeşte?
R: Un gândac.

-----

Noul prim-ministru al României s-a gândit sa aducă 9 experţi japonezi pe posturile de miniştrii...Iată noii miniştrii: 1. Nimika Nuimoka 2. Yaspaga Shidute 3. Vreypostu Daybanu 4. Undeypliku Katesparg 5. Winoakuma Kuosuma 6. Furatzara Kutotu 7. Bagabany Labayatu 8. Totkumita Madeskurk 9. Nufurytu Furyo

PS: Al II-lea banc l-am copiat de pe profilul unui player... Este cumva ilegal?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
:))))))))))) :))))))))


HAHAHAHAHa!!! mor de ras!!!!!
Cum sa fie ilegal???

:))))))))
 

DeletedUser

Guest
Upgrade-ul la programul Nevasta 1.0 (ghid de instalare)

Anul trecut unul dintre prietenii mei s-a decis sa faca up-grade-ul de la Prietena 8.0 la Nevasta 1.0 si a realizat ca aceasta duce la un consum exagerat de memorie, lasand sistemului extrem de putine resurse disponibile pentru alte aplicatii.
El a observat de asemenea ca Nevasta 1.0 doreste din rasputeri sa se perpetueze (asemanator unui virus), ceea ce consuma de asemenea resurse deosebit de valoroase.
Nici o mentiune a acestui fenomen particular nu a fost inclusa in brosura produsului si nici in documentaþie, chiar daca alti utilizatori l-au informat ca era un lucru la care trebuia sa se astepte datorita naturii acestei aplicatii.

Dar nu este doar atat, Nevasta 1.0 se instaleaza de una singura in asa fel incat se lanseaza singura la initializarea sistemului, de unde poate monitoriza toate celelalte activitati ale acestuia.
El a observat cu tristete ca alte aplicatii cum ar fi PokerNight 10.06, BeerParty 5.5, si Noaptea-n Bar 7.7 nu mai pot rula in sistem deoarece il fac sa se blocheze cand sunt selectate, desi inainte mergeau de minune.
In timpul instalarii Nevasta 1.0 nu atentioneaza asupra instalarii simultane a unor plug-in-uri nedorite precum Soacra 55.8 respectiv Cumnatul 16.1 in versiune Beta.
De asemenea si performanta sistemului se pare ca se diminueaza cu fiecare zi ce trece.

Iata cateva facilitati pe care le-ar dori in urmatoarea versiune, Nevasta 2.0:
* Un buton "Nu mai spune asta inca o data!"
* Un buton de minimizare disponibil la fiecare rulare a programului
* Programul de instalare sa aiba doua optiuni, una care sa permita dezinstalarea ulterioara in orice moment fara pierderea de cache sau de alte resurse ale sistemului si alta care sa permita rularea driverului de retea, fapt ce ar permite sondei hardware a sistemului sa poata fi utilizata.

Eu insumi m-am decis sa evit durerile de cap asociate cu Nevasta 1.0 si am pastrat inca Prietena 9.0. Oricum, chiar si aici am gasit multe probleme.
Se pare ca nu se poate instala Prietena 9.0 peste Nevasta 1.0. Trebuie neaparat sa dezinstalezi mai intai Nevasta 1.0. Alti utilizatori spun ca acesta este un vechi bug de care ar fi trebuit sa stiu.
Este clar ca toate versiunile de Prietene au conflicte pe utilizarea comuna a portului I/O . Ca lucrurile sa fie si mai rele nici programul de dezinstalare pentru Prietena 8.0 nu functioneaza prea bine, lasand urme nedorite ale aplicatiei in sistem.
In plus toate versiunile existente de Prietene continua sa lanseze mesaje deranjante (chiar si dupa dezinstalare!) privind avantajele upgrade-ului la Nevasta 1.0 ...

*****BUG WARNING *****
Nevasta 1.0 mai are un alt bug nedocumentat. Daca incerci sa instalezi Amanta 1.1 inainte de a dezinstala Nevasta 1.0, Nevasta 1.0 va sterge fisierele MSMoney inainte de a se dezinstala singura. Si apoi....Amanta
1.1 va refuza sa se instaleze, pretextand ca sistemul are resurse insuficiente.

EVITAREA BUG-ULUI
Pentru a evita acest bug, incercati sa instalati Amanta 1.1 pe un sistem diferit si nu rulati vreodata aplicatii de transfer de fisiere intre cele doua sisteme.
De asemenea, aveti grija cu aplicatiile freeware sau shareware similare pentru ca se stie ca sunt purtatoare de virusi ce pot afecta Nevasta 1.0.
 

DeletedUser

Guest
Intr-o zi Bula primeste un papagal colorat albastru si rosu pe pene de la taicasu.Papagalul ii spuse lui Bula ca daca il trage de pana albastra spune cele mai politicoase lucruri,iar de cea rosie il va injura.In prima zi Bula il trage de o pana albastra si papagalul spune:
-Sunteti cel mai educat,frumos si indraznet om din lume.Lui bula ii placu ce a auzit.A doua zi el trage de pana rosie a papagalului si acesta vorbeste:
-Imi bag p**a in p***a lu mata.Lui bula nui placu.A treia zi trage de ambele pene si papagalul spune:
-Cu tot respectul meu de papagal imi bag p**a in dumneavoastra.Bula se minuna.
 
Sus