Campionatul International de Batalii la fort - a doua editie

DeletedUser25046

Guest
Dupa alegerea echipei trebuie facuta o lista in functie cu ce doreste fiecare sa isi aleaga, apoi trebuie echilibrate clasele. Sa nu ne trezim acolo cu 100 de duelisti :)
 

DeletedUser26203

Guest
majoritatea vor vrea duelist sa dea critice....ma multumesc si cu aventurier :) am experienta de 3 ani de forturi.
 

DeletedUser25046

Guest
eh, nici chiar asa, undeva la 30 -40 de duelisti ar trebui sa fie suficienti :)))
 

DeletedUser15899

Guest
Apropo, premiile se dau pe echipa, nu pe jucator(deci toti cei n jucatorii ai primelor 3 echipe), daca se intreaba cineva. Asta scrie pe forumul de pe .net.
 

DeletedUser15899

Guest
voi pentru premii vreti sa mergeti la turneu? :))))
Am scris asta sa stie lumea ca nu se dau recompense pentru rezultatele jucatorului ci pentru rezultatele echipei. Adica inca un motiv in plus sa jucam pentru echipa.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser24094

Guest
Din cate am vazut, iti da cufarul in inventar, nu hainele.
Deci da, vor avea si cal, sa sau arme.
 

DeletedUser15359

Guest
Pentru ca vad ca se aduce discutia din nou, ca lider anul trecut eu am intrebat anticipat daca lider inseamna coordonator si mi s-a spus ca nu, eu am avut rolul de a gasi cei mai potriviti oameni inscrisi pe forum+Lumea 1, de a ii ajuta cu echipamente si a le inscrie echipamentele, de ai ajuta cu crafturi si de a ma asigura ca sunt toti la fort si pe cat posibil on si asculta.

De corectat fata de anul trecut:
Am avut unul din cele mai mari hp-uri dar prea putini duelisti pe conducere.
Nu s-a coordonat craftul.
Scheme concrete de lupte de fort.

Cred ca ar trebui sa avem o lista de contacte in caz ca sunt uituci, plus ca anul acesta sunt multi care s-au inscris de capul lor inainte de fort n-o sa stim de unde sa-i luam.
Cine s-a inscris ca lider?

Putem face o lista cu produsele necesare si retetele necesare pentru a creste 2-3 oameni in craft, maxim?
 

DeletedUser17189

Guest
Pentru ca vad ca se aduce discutia din nou, ca lider anul trecut eu am intrebat anticipat daca lider inseamna coordonator si mi s-a spus ca nu

Greseala din partea lor atunci.Din lideri trebuie cineva care sa fie si coordonator.Da Twista pe forumul .net,a precizat ca va alege liderii din oamenii activi la fort si care sunt implicati in coordonarea luptelor si conducerea aliantelor

Ps: Pentru ca aici nu imi raspunde nimeni la intrebari.
All players will be set to level 150. When you log into the world, your character will have 149 AP and 447 SP to spend.

Ps2: La meciul cu Spania si nu a fost full,erau 26 de duelisti pe conducere.S-a bagat conducerea si doar asta stie lumea,hp sa apere pe cei pe conducere si atat.
Polonia a avut 41 de duelisti,cred ca cel mai mic hp la ei de 7-8k pe duelisti.Inainte sa comentati ca ei nu stiu sa joace,din duelistii lor sunt oameni in top westforts world de multi ani care asta fac cu duelistul,joaca cu 10k hp.Si plus Polonia a batut si Hu care a batut Ro.

En a avut 14 duelisti pe conducere,restul cu hp,si tot au jucat mai bine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser21202

Guest
Polonia a avut peste 20 duelisti full conducere in finala, Spania 37-38
 

DeletedUser17189

Guest
Da,pentru ca primesti potiuni de reskill.Nu incepi turneul asa cum il termini.Polonia pe sfarsit si-a schimbat tactica,mai ales pe atac,erau diferente de hp intre aparare si atac la ei..pe atac la sfarsit si-au trecut duelistii pe conducere.
Polonia a batut Spania pe atac pentru ca au profitat de echipa lor de duelisti rupti de foame dupa daune.Si i-au atras in iarba unde au avut echipa de tancuri sa se bata cu ei, in timp ce restul au urcat pe zid fata si stanga.Pana s-au prins duelistii din iarba sa vina la loc pe zid spate,au urcat si cu dreapta.
 

DeletedUser25046

Guest
hai ca m-ati facut curios, diseara ma uit si eu la lupta aia :D
 

DeletedUser21202

Guest
Trebuie sa strangem bani si pentru up la pusca precisa cu o singura teava, multi intra doar la batalie si nu fac nimic altceva
 

DeletedUser25046

Guest
Depinde de numar de duelisti pe care o sa.l avem. Pe un numar de 30 duelisti daca dorim sa ducem la toti pusca la lv 3, chiar se poate realiza destul de usor.

Plecam din start cu 150 pusti, deci mai raman inca 660 de cumparat. Undeva la 120k (cu tot cu costurile de upgradare)pt fiecarte jucator din echipa. Deci alea le facem usor, importanta este sa intelegem ca pustile pe care le primil Â)Pușcă precisă cu o singură țeavă) trebuie donata catre duelsiti, iar ei la randul lor doneaza armele de fort catre celalalte clase (arme barbat, etc)

Asta daca o sa avem arma aia in oras:))
Corect ar fi ori sa o avem tioti, ori sa nu o aiba nimeni in oras. Ar fi un avantaj extrem de mare pt cei care o au..
Daca nu, asta e :))

Si ar fi si mai frumos sa avem norocul de anul trecut, sa avem primele 3 lupte aparare iar apoi 3 atac. Ca sa putem schimba buildurile dupa meciul 3.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus