Campionatul International de Batalii la fort - a doua editie

DeletedUser17189

Guest
Da Twista a spus ca o sa vorbeasca cu restul sa aibe toti pusca si aceleasi lucruri la magazinele din oras+ ceva lucruri noi pentru event.
 

DeletedUser11080

Guest
In cadrul acestui topic puteti discuta despre campionat.

Daca aveti intrebari nu ezitati sa ni le puneti.
Buna seara,joc The West si in Romania dar si intr-o alta tara.Din pacate numele caracterului e acelasi.E posibil sa ma inscriu la campionat pentru ambele tari sau trebuie sa aleg una singura?Multumesc frumos.
 

DeletedUser15359

Guest
Punem pe cineva sa isi bage niste comert sa gaseasca retete sau le gasim la negustor?
 

DeletedUser6554

Guest
Din lideri trebuie cineva care sa fie si coordonator.Da Twista pe forumul .net,a precizat ca va alege liderii din oamenii activi la fort si care sunt implicati in coordonarea luptelor si conducerea aliantelor
Cine s-a inscris ca lider?

Important este sa se aleaga corect coordonatorul sau coordonatorii, indiferent daca s-a inscris la lider sau nu.
Intrebarea e cum se va face asta ?
 

DeletedUser21202

Guest
Eu zic ca ar trebui sa se faca o lista cu coordonatorii cei mai buni disponibili si sa se voteze. Sa nu zica nimeni dupa ca a fost impus cineva si ca nu-i convine. Cine iese pe ala il ascultam
 

nicku28

Greenhorn
Din cate observ nu prea se discuta nimic constructiv pe aici.
Aceleasi discutii fara sens ca intotdeauna si deja se cam simt si acele "mandrii" care ne-au pus capac data trecuta.
Discutiile despre lideri sunt inutile...Liderii au avut niste lucruri de facut pe care nu le-ar fi facut orcine(asta nu impunea si conducerea luptelor de fort). Cine mai vb despre lideri sa puna cate 15 seturi aici cu aproape toate itemele upgradate si sa vada cat timp ii ia9noi am avut mult mai multe).
Data trecuta,la noi,la Romani...s-a stricat totul dupa prima lupta si prima cearta
Noi am ales sa mergem acolo sa ne aratam muschii si sa ne certam intre noi.
Din punctul meu de vedere este foarte urat ca un lider sau un jucator sa se supere dupa prima lupta de fort si sa nu mai participe la celelalte lupte si altii dupa a 2-a lupta.....fiind vorba despre un CAMPIONAT INTERNATIONAL.
Este foarte urat ca Romania sa nu fie in stare sa faca full o aparare din 150 jucatori alesi pe spranceana de pe toate lumile si asta din
cauza unor mandrii care se intampla pe serverele RO
Cred ca cel mai bun lucru care il putem face in momentul in care ne inscriem la un asemenea campionat este:
SA FIM PREZENTI LA LUPTA,SA AVEM UN SET DE FORT PT CLASA NOASTRA DE CARACTER SI CEL MAI IMPORTANT SA FIM ON....SA LASAM CERTURILE SI MANDRIILE PE LUMILE NOASTRE .

LA ACEST CAMPIONAT REPREZENTATI
ROMANIA...IN NICI UN CAZ LIDERII DE PE SERVERELE RO

Un lider(sau lideri) pentru condus luptele de fort cred ca ar trebuii sa desemneze just4fun. Poate se implica chiar el ca are voie
 
Ultima editare:

DeletedUser25046

Guest

Un lider(sau lideri) pentru condus luptele de fort cred ca ar trebuii sa desemneze just4fun. Poate se implica chiar el ca are voie
Just4fun nu cred ca participa la lupte de fort pe nici o lume, deci clar coordonatorul trebuie ales de noi, care stim cum se misca lumea cel putin pe serverul pe care jucam activi la fort.
Pe langa asta, propun sa exista un jucator care sa-l ajute pe cel care coordoneaza cu schimburi sau mutari mai putin semnificative dar care trebuie facute. Repet, doar sa il ajute :)
 
Ultima editare de un moderator:

nicku28

Greenhorn
eu cred ca just4fun stie mult mai multe decat noi....si el e in masura sa ia decizii
chiar daca el nu joaca sunt convins ca pastreaza legatura cu multi jucatori
sunt satul de: "jucatori care stiu ce sa faca"
Cred ca cel mai bine e sa decida el si noi sa ASCULTAM
Asta este cel mai important....SA ASCULTAM!!!

daca ascultam si suntem on la lupte o sa facem treaba buna
Data trecuta ne-am facut de ras pe discutiile noastre!!!

 

Ilene

Viceprimar
Poate ar trebui spus un lucru foarte important: cine nu e in stare sa fie on la luptele din cadrul turneului, sa nu se inscrie; fiecare isi stie programul si posibilitatile de a fi on, stiind ca luptele nu sunt nici prea devreme, nici la ore tarzii; in afara de partea de coordonare a luptelor, care trebuie sa fie la nivel de campionat, este foarte important sa fie toti jucatorii on.
O problema foarte importanta este aceea ca oamenii sa nu-si stabileasca clasa de caracter pana nu se aduna toti jucatorii pe server. Lumea trebuie sa inteleaga ca nu exista palmares propriu! Conteaza doar echipa. In aceste conditii, trebuie avut in vedere compozitia claselor, pentru a nu te trezi cu o gramada de duelisti si foarte putini aventurieri. Daca nu ai multi aventurieri care sa tina sectoarele si soldati care sa preia daunele, degeaba lupta. Nu e o treaba minora si ea trebuie avuta in vedere pentru a avea sanse de castig.
In ceea ce priveste coordonatorul sau coordonatorii, nu e treaba adminului care se va ocupa de echipa serverului RO.
Majoritatea jucatorilor joaca pe mai multe lumi si stiu cine conduce foarte bine la lupte. Daca nu incep sa se manifeste orgoliile si exista cooperare, intre atatia conducatori de fort se va alege unul care sa faca fata con brio.
Nu uitati, reprezentam ROMANIA, nu o lume sau un oras, chiar daca e un joc.
 

DeletedUser21202

Guest
Cum a zis si Nicu, nu vad pe nimeni sa vina cu un plan serios. Vorbim doar de lideri si de prezenta in loc sa punem pe primul loc organizarea.
 

just4fun

The Boss
Just4fun nu cred ca participa la lupte de fort pe nici o lume, deci clar coordonatorul trebuie ales de noi, care stim cum se misca lumea cel putin pe serverul pe care jucam activi la fort.
Pe langa asta, propun sa exista un jucator care sa-l ajute pe cel care coordoneaza cu schimburi sau mutari mai putin semnificative dar care trebuie facute. Repet, doar sa il ajute :)

Personal, nu tin neaparat a alege liderii de joc - daca considerati corect, puteti alege voi prin vot un numar de maxim 5 lideri (dintre cei inscrisi ca si lideri).
Oricum, tinand cont de numarul mare de inscrisi, cu siguranta voi "sista" procesul de inregistrare mult mai rapid.
In prezent avem 379 jucatori dintre care inscrisi pentru lideri 54 (dintre acestia voi face o selectie "preliminara" pentru a elimina indecisii).
 

DeletedUser25046

Guest
Pana nu se face echipa nu este nevoie de nici un plan serios :) apoi da, trebuie extrem de mare organizare la clase de caracter, builduri, craft, upgrade uri etc
 

DeletedUser26203

Guest
Personal, nu tin neaparat a alege liderii de joc - daca considerati corect, puteti alege voi prin vot un numar de maxim 5 lideri (dintre cei inscrisi ca si lideri).
Oricum, tinand cont de numarul mare de inscrisi, cu siguranta voi "sista" procesul de inregistrare mult mai rapid.
In prezent avem 379 jucatori dintre care inscrisi pentru lideri 54 (dintre acestia voi face o selectie "preliminara" pentru a elimina indecisii).

379 ?! pe bune ? Sper sa se aleaga bine cei 150 de jucatori si nu toti jucatorii care de abia au auzit de acest joc si si au inceput si ei de acum cateva luni.

Sper sa se aleaga cu cap cei mai bravi si experimentati jucatori.

Tare sunt curios cum se va face trierea asta.
 

DeletedUser18813

Guest
Propun ca Sadonix sa fie coordonatorul la acest campionat . Iar restul jucatorilor sa fie alesi din cei de lvl mare cu experienta la fort. Nu conteaza daca x are lvl 30 pe hawaii sau arizona si la campionat are 150. experienta iti spune cuvantul. fara suparare dar eu daca o sa fiu ales lider, nu concep in echipa aleasa de mine jucatori de care nu am auzit niciodata nimic. si nici figuranti de lvl mare :P
 

DeletedUser25046

Guest
Nu este nevoie sa ai 10 ani de west ca sa fii un fortist bun, importanta este ca jucatorii sa asculte si sa fie activi, prea putin conteaza exerianta. Cunosc si jucatori cu mii de lupe la activ dar care inca nu stiu sa joace..
 

Serje

Greenhorn
Important ii sa fie alesi doi coordonatori foarte buni, care rezista la stres si critici, ca o sa fie din plin.
Iar cei care aleg jucatorii sa-i evite pe cei suparaciosi, data trecuta o fost destui jucatori vechi, cu experienta (teoretic) care un doi s-o suparat si apoi nu o mai venit la batalii sau o trebuit sa se traga de ei sa mai apara pe acolo.
 
Sus