Ce ati gasit in cadourile de Craciun?

  • Autor subiect Bloody Alcohol
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser20239

Guest
Si eu am cumparat ceva cufere ieftine si am gasit trofeu de rodeo, argint, sfert de dolar si porumb. Nu inteleg de ce va plangeti atata, obiectele cad random :D Cumparati cufere cu o valoare mai mare daca vreti sa gasiti obiecte mult mai valoroase.
Daca tot este cadou macar sa iti pice obiecte care au valoare cufarului sau mai mare cu 200,300$
Am dat peste 50k pentru niste tutun,porumb si curea galbena cu vultur.
Uite ca si in jocuri se fac hotii ca in realitate
Eu unul dau stergere cont si ma las definitiv de joc
 

DeletedUser12000

Guest
Daca tot este cadou macar sa iti pice obiecte care au valoare cufarului sau mai mare cu 200,300$
Am dat peste 50k pentru niste tutun,porumb si curea galbena cu vultur.
Uite ca si in jocuri se fac hotii ca in realitate
Eu unul dau stergere cont si ma las definitiv de joc

S-a explicat de n ori ca obiectele in cuferele normale cad aleatoriu, exista cadouri din care poti scoate obiecte valoroase, unice etc, dar fiecare cadou are sansa de drop la un obiect valoros in functie de pret [ceea ce s-a mentionat si in anunt, cititi-l cu atentie].
Faptul ca sunteti nemultumiti de premiul gasit in cadou va priveste personal deoarece ati avut de ales intre a cumpara sau nu respectivele cadouri.

 

DeletedUser20239

Guest
Ce cadouri vrei tu prietene?
E un cufar de 5k, vrei wyatt?
Cumpara-ti cufar premium.

Cum adica ce cadouri vrei?
Pai eu as vrea cadouri care sa valoreze 5k ,nu niste amarate de frunze de tutun pe care le obtin in 5 minute
 

DeletedUser12000

Guest
Cum adica ce cadouri vrei?
Pai eu as vrea cadouri care sa valoreze 5k ,nu niste amarate de frunze de tutun pe care le obtin in 5 minute

Citeste postul meu anterior, si eu as vrea multe dar nu se poate din pacate:whistle: si nu esti singurul care a dat 5 000$ pe un anumit produs, asa am dat si eu 5 000$ pe un porumb...

Si totusi, scopul acestei teme este cu totul altul decat cearta.
Am rugamintea sa respectati acest lucru daca nu vom recurge la sanctiuni.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5629

Guest
exemplu pt tine, lumea3. e o coincidenta prea mare ca cei din alianta ta au avut primi sabia/pistolul de aur

Mandra nu are nicio putere pe lumea 3 nu te mai aia pe tine cu stropi.
Sunteti doar niste copii care n-au deschis in viata lor un cufar de otel.
Daca va picau la fort sau daca le luati de la piata TOT AIA ERA, in cufere pica obiecte aleatorii, nu ati luat nicio teapa, nu v-a obligat nimeni sa cumparati vreun cufar! Terminati cu cearta ca va ia mama lui proces verbal!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Mai baieti, unii dintre voi aveti perfecta dreptate... PR-ul (marketing-ul) a fost praf, descrierile la fel, foarte interpretabile. Au cam sfeclit-o cu "cadourile" astea, perfect de acord... forumul german e in flacari, englez la fel, voi inca sunteti cuminti :d. Nu sunt de acord insa cu aluziile facute la team-ul ro. pt ca traducerile sunt absolut ad-literam cu cele originale, chiar si textul lui just4fun este cel care a aparut si pe serverele german, net, etc.

In fine, jaf (sau alte sinonime) nu este pt ca evident nimeni nu a fost obligat sa cumpere... reclama prost facuta si nitel exagerata insa da (opinia mea si a multor altor jucatori) Se putea spune asa bine si frumos : taica, iete, loterie de craciun. Va dam posibilitatea sa va jucati banii si eventualele pepite in speranta ca va veti alege cu ceva obiecte frumoase si era absolut fair, aici s-a gresit, na, nu inteleg cum dar au comis-o nitelus, desi intentia clar nu a fost rea, dat fiind insa acest random era mai mult decat evident ca nemultumitii ii vor depasi pe cei multumiti, iar totul asociat cu "cadoul" de craciun va bubui mamaliga si mai tare... cineva nu a fost vizionar deloc :ras:

Din ce am "surfat" si eu pe forumuri, am inteles ca pe cel german se asteapta niste raspunsuri oficiale la toata chestiuta asta, ce astepta exact habar nu am, vom vedea, insa frumos ar fi sa ni se ofere si un cadou absolut gratuit in spiritul Craciunului asa... Asteptam si vedem daca intr-un final cineva va fi inspirat sau nu :)

PS : aceasta este strict parerea jucatorului Elmer Fudd, nu contine absolut nicio informatie oficiala, nu se vrea nici afront la adresa cuiva si nici scuza, prin urmare trebuie tratata ca atare.

Sarbatori Fericite! Si nu uitati, e doar un joc :)

Elmer Fudd,felicitari pt. raspuns! asa trebuie sa raspunda un admin/moderator/GM!
Eu joc the west din octombrie 2008,in a treia zi de joc eu aveam deja toate premiurile active,am fost si voi ramane un sustinator al contului premium...dar in ultimul timp INNO a intrecut orice masura stricand "Game-Play"-ul jocului din ce in ce mai mult!(si continua sa o faca!),implementand updateuri cu schimbari foarte mari in "Game-Play"-ul jocului(cu scopul de a forta jucatorii sa bage pepite) si aici pot da ca exemple modificarile aduse sistemului de duel,imbunarea samanului,etc.

De prin martie 2009 the-west romania nu mai este versiune beta(la inceput a fost...scria in colt dreapta-sus "Beta" pe pagina principala),cand s-a facut prima modificare la sistemul de duel trecuse la versiunea stabila/non-beta si intr-o zi ma trezesc ca buildul meu pe rezistenta nu mai era bun(dezvoltatorii scazuse la update rezistenta si reflexul cu 25%!)...pur si simplu asa dintr-o data tot timpul meu petrecut pe the-west(si toti banii pe care ii bagasem in joc) au fost date peste cap de dezvoltatori,evident ca pt remedierea buildului am bagat iar pepite,premium de salariu,premium de energie...reset skill...etc.
La cateva luni ma trezesc iar ca dezvoltatorii modifica rezistenta si reflexul...de aceasta data reflexul influenta vigoarea si rezistenta influenta impuscarea,aceiasi poveste alte pepite alt reset skill...acum s-a intamplat iar cu tintirea si ferirea....e normal asa ceva?

In ultimul timp nu am mai scris pe forumul asta pt ca e inutil(dar il citesc periodic)...
...tot ce am auzit de la adminii romani au fost decat texte gen: "Nu e vina noastra","Nu am fost informati despre asta","Nu avem ce face"...etc. motiv pt care evit sa scriu prea des pe forumul asta...


P.S:Daca am scris asta nu inseamna ca eu nu sunt deacord cu toate updateurile si modificarile din joc...80-90% din ele sunt bine venite...insa unele nu trebuiau bagate pe lumile in curs! INNO nu are dreptul(cel putin moral) sa ma "oblige" sa fac reset skilluri.(cea ce cam face)

ON:Toata lacomia asta dupa pepite de care da dovada INNO creaza frustrare in randul jucatorilor...
 

DeletedUser5629

Guest
Nu a spus nimeni sa nu faca bani,dar sa nu faca prin hotie

Un hot, iti ia banii fara aprobarea detinatorului.
Tu ai dat banii de buna voie. Tu, nu joci nici de 6 luni, deschide vreo 2-3 cufere de otel cumparate de la piata sau gasite la batalii (slabe sanse sa gasesti tu vreo unul) sa vezi ca e tot aia!
"Ziro98", la 12 ani cat probabil ai nu ma astept sa intelegi tu prea multe.
Sa blocheze cineva topicul, deja devine iritant sa vezi astfel de exemplare irosindu-si timpul.
Mergeti la colindat, e craciunul, nu vi-l irositi la calculator!
 

DeletedUser2041

Guest
SCOPUL ACESTUI TOPIC ESTE DE A SPUNE "Ce ati gasit in cadourile de Craciun?"

Gata cu offtopicul, spamul si nemultumirile.

Cine mai posteaza critici si offtopic, va fi sanctionat.

2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit va rugam sa va limitati la simpla lectura.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8304

Guest
Mandra nu are nicio putere pe lumea 3 nu te mai aia pe tine cu stropi.
Sunteti doar niste copii care n-au deschis in viata lor un cufar de otel.
Daca va picau la fort sau daca le luati de la piata TOT AIA ERA, in cufere pica obiecte aleatorii, nu ati luat nicio teapa, nu v-a obligat nimeni sa cumparati vreun cufar! Terminati cu cearta ca va ia mama lui proces verbal!

s-o crezi tu! crezi ca nu am deschis cufere inainte ? am primit cufar de fier si am primit exact ce am primit in otel acum !deci, vezi-ti de treaba ta. si pe metin2 sau dat iteme gratuite extrem de rare si de scumpe, aici nu s-a dat nimic.
on: frunza de tutun, ciocan, conopida
 

DeletedUser19531

Guest
SCOPUL ACESTUI TOPIC ESTE DE A SPUNE "Ce ati gasit in cadourile de Craciun?"

Gata cu offtopicul, spamul si nemultumirile.

Cine mai posteaza critici si offtopic, va fi sanctionat.

2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit va rugam sa va limitati la simpla lectura.

Off:
Sa inteleg ca acuma ne luati dreptul la libera exprimare??? Acuma vreti sa incalcati drepturile omului???? Da-tine domnilor libertatea inapoi.
Ati spus ca ne dati cadouri, unde sunt cadourile??? ati spus ca aceste cadouri ofera iteme rare, unde sunt itemele, unde sunt cadourile???Sa va aduc aminte ce ati scris pe pagina principala??? Priviti aici:
Dragi jucatori,

Echipa The West are placerea sa va anunte ca pe data de 22 decembrie 2011 pana pe data de 6 ianuarie 2012, in joc va fi introdus un pachet secret plin cu cadouri. In interiorul acestui pachet veti gasi 10 cutii cu cadouri diferite. In fiecare cadou puteti gasi de la 1 pana la patru cufere pe care le puteti deschide si care va ofera un obiect rar la intamplare(a treia cheie, arme nobile etc).
In fieacre zi aveti posibilitatea de a cumpara aceste pachete, folosind pepite sau bani in joc. Preturile pachetelor variaza de la foarte ieftine pana la foarte scumpe in functie de continut



Un hot, iti ia banii fara aprobarea detinatorului.
Tu ai dat banii de buna voie. Tu, nu joci nici de 6 luni, deschide vreo 2-3 cufere de otel cumparate de la piata sau gasite la batalii (slabe sanse sa gasesti tu vreo unul) sa vezi ca e tot aia!
"Ziro98", la 12 ani cat probabil ai nu ma astept sa intelegi tu prea multe.
Sa blocheze cineva topicul, deja devine iritant sa vezi astfel de exemplare irosindu-si timpul.
Mergeti la colindat, e craciunul, nu vi-l irositi la calculator!

Nu te mai transforma in cocos ca esti inca pui, iti spun sigur ca se numeste hotie, normal frauda, dar daca cauti in dex gasesti aceasta explicatie:
FRÁUDĂ, fraude, s. f. Înșelăciune, act de rea-credință săvârșit de cineva, de obicei pentru a realiza un profit material de pe urma drepturilor altuia; hoție. ♦ Sumă sustrasă prin înșelăciune, prin defraudare. [Pr.: fra-u-] – Din fr. fraude, lat. fraus, fraudis.
FRÁUDĂ s. (JUR.) delapidare, escrocherie, hoție, (livr.) malversație, (fig.) mâncătorie. (A comite o ~.)
ESCROCHERÍE, escrocherii, s. f. Infracțiune care constă în înșelarea unei persoane prin mijloace frauduloase în scopul obținerii unor profituri; faptă de escroc; înșelăciune, pungășie, șarlatanie. – Din fr. escroquerie.
On:
Daca nu crezi ca au facut frauda, hotie, escocherie, atunci citeste ce au spus la anunt, ai primit cadou ceva din respectivul pachet???Eu personal am primit din cuferele platite: un cartof dulce, un rubin, o busola, o tigara, lemn si tot felul de produse de genul si nici un cadou si nimica rar cum este mentionat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2041

Guest
Off:
Sa inteleg ca acuma ne luati dreptul la libera exprimare??? Acuma vreti sa incalcati drepturile omului???? Da-tine domnilor libertatea inapoi.
Ati spus ca ne dati cadouri, unde sunt cadourile??? ati spus ca aceste cadouri ofera iteme rare, unde sunt itemele, unde sunt cadourile???Sa va aduc aminte ce ati scris pe pagina principala??? Priviti aici:
Dragi jucatori,

Nu iti incalca nimeni drepturile omului. Subiectul acestui topic este clar, aveti deja 20 de pagini de critici si spam.
Spam-ul total aiurea nu este un drept al omului, sau poate stii tu vreun articol care permite spamul.
 

DeletedUser8304

Guest
Nu iti incalca nimeni drepturile omului. Subiectul acestui topic este clar, aveti deja 20 de pagini de critici si spam.

dupa 2 ani de joc cred ca meritam si noi ceva......
on: din cufere de otel iteme in valoare toatala de 7k
 

DeletedUser

Guest
Nu iti incalca nimeni drepturile omului. Subiectul acestui topic este clar, aveti deja 20 de pagini de critici si spam.

Daca sunt 20 de pagini de critici si spam inseamna ca oamenii sunt intr-adevar nemultumiti de ce au primit.

ON: am luat bunuri de contrabanda si prajitura cu unt...Ma asteptam la mai mult,si un item folositor daca era,tot eram multumit.
 

DeletedUser

Guest
Citeste postul meu anterior, si eu as vrea multe dar nu se poate din pacate:whistle: si nu esti singurul care a dat 5 000$ pe un anumit produs, asa am dat si eu 5 000$ pe un porumb...

Si totusi, scopul acestei teme este cu totul altul decat cearta.
Am rugamintea sa respectati acest lucru daca nu vom recurge la sanctiuni.
asa asa daca nu poti da argumente logice fa precum romanul parvenit. baga-ne pumnul in gura. tot ca si cadou de craciun de la inno.
 

DeletedUser19531

Guest
Nu iti incalca nimeni drepturile omului. Subiectul acestui topic este clar, aveti deja 20 de pagini de critici si spam.

Vom face spam pana le vom arde servarele sau pana ne ofera ceea ce ne-au promis in anuntul oficial. Ne-am saturat cu totii de hotiile din viata reala, nici aici nu ne lasa in pace???

SCOPUL ACESTUI TOPIC ESTE DE A SPUNE "Ce ati gasit in cadourile de Craciun?"


Si ca sa respect cel mai bine acest topic spun sus si tare ca nu am primit nici un cadou, prin urmare nu am avut ce sa gasesc, a primit cineva cadouri de craciun??? daca da imi spuneti si mie??? eu am gasit doar de cumparat diferite cufere care sunt amabalate precum un cadou, dar de primit nimica.Deci:
Nu am cadou, nu am primit nimica!!!
 

DeletedUser12000

Guest
Avand in vedere ca nu va conformati cu cele spuse de colegii mei tema aceasta va ramane inchisa.
Orice tema care va fi deschisa cu acest subiect va fi inchisa si initiatorul sanctionat in conformitate cu prezentul regulament.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus