Cea mai avantajoasa indemanare

  • Autor subiect DeletedUser2854
  • Data de început

DeletedUser

Guest
pai sigur are tot?si ce lv e?daca nu are haine cu bonusuri la construire te red ca nu poate...
 

DeletedUser2854

Guest
Ma!Noi avem 2 constructori in oras,unu' best of world e pretenu meu cel mai bun si inca unu the sweet2009,si ei ma informeaza cu punctele.Si amandoi au peste 150 constructie si mai au vreo 50 pte de indemanare pana acolo
 

DeletedUser4674

Guest
cu ce trebuie combinat pune capcane ca sa faci si niste bani?
si apropo cei care se axeaza pe comert au bani dar cu experienta mai slabut
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4674

Guest
intreb asa
se merita sa pui pe comert sau faci experienta greu si treci nevele greu
se merita se pui pe pune capcane sau faci bani greu
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Mai, daca nu ai aspiratii inalte (anumite munci dificile cu XP sau noroc, dueluri, etc) pui pe capcane pana faci grizzly apoi pui comert si iaca avansezi si repede in level iar apoi faci si bani cand ai nevoie. Punand pe comert la inceput automat avansezi mai greu dar ai mai multi bani si invers punand pe capcane, avansezi mai rapid dar ai ceva mai putini bani... e echilibrul jocului. Totul e cand pui, ce pui si cand scoti ;)
 

DeletedUser4674

Guest
ms Elmer dar pana la grizli pui numai pe capcane si dupaia pui numai pe comert
sau de la nivelul 1 pui combinat?
 

DeletedUser

Guest
Eu cred ca ce-a mai buna indemanare este comertul, insa eu merg si comert si aspect...
 

DeletedUser2854

Guest
Eu cam incerc pe toate serverele si romane si straine tactici care sa le aplic in romania pe lumile noi create
 

DeletedUser

Guest
Eu joc si pe .net si am acolo si un muncitor
Muncitorul care baga tot numai in construire nu e asa rentabil pt ca nu poate face multe munci care sa il ajute si la lvl mare asa ca am combinat construirea cu conducerea fac o treaba buna in sensul ca fac lvle pe banda rulanta.

Si sa revin si la topic cred ca cea mai buna indemanare este "pune capcane" combinata cu impuscarea.Si aparenta este buna insa nu la fel de buna ca si capcanele.
Si conducerea este buna sa ai acolo macar pana in 100
 

DeletedUser4674

Guest
daca combini pune capcane cu comert nu iese nimic?
si cu ce trebuie combinat pune capcane ca sa ai si bani dar mai mult experienta?
 

DeletedUser

Guest
citez un jucator:


Pe capcane te dezvolti foarte rapid, daca mai ai si oleaca de noroc. Eu la level 19 fac vanatoare de lupi, unde castig peste 110 pct experienta la 2 ore si pentru a trece un nivel imi trebuie 420 pct. Din ce am observat eu, capcanele se merita combinate cu impuscare si conducere. Acuma depinde si ce vrei sa faci in joc, daca vrei locul 1 sau nu. Daca nu vrei locul 1 , dupa ce ajungi sa faci vanatoare de ursi grizli si pazeste fortul, ambele meserii cu peste 70% experienta, poti sa bagi punctele unde vrei tu, nu mai conteaza. Totul depinde unde doreste fiecare sa ajunga , si ce meserii sau iteme vor .
Pe international , pot sa fac joburile astea , si daca as dorii sa fac numai experienta , ar trebui sa bag in impuscare si capcane in continuare, dar nu ma intereseaza, momentan ma intereseaza sa jefuiesc morminte, asa ca o sa imi bag punctele urmatoare in indemanarile necesare pentru a face acest job + itemele care sunt cele mai bune :)
 
Sus