Concurs aniversar The West 2023 - temă de discuții

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Concursul este internațional, întrebările ar trebui să fie aceleași peste tot, am verificat pe mai multe marketuri si doar aici diferă prima întrebare. E destul de evident faptul că e o greșeală de traducere. @lord ion Nu mai folosi google translate. Sau măcar verifică și tu ce traduce.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
E mai buna traducerea lui Gogu translatoru :lol:

Dar serios acum, ce facem? Raspundem la intrebarea asta? E valida?
 

lord ion

West Marshal
E mai buna traducerea lui Gogu translatoru :lol:

Dar serios acum, ce facem? Raspundem la intrebarea asta? E valida?
hai uimește-mă tu cu o formulare care să nu dea un alt sens sau o altă interpretare întrebării.
sunt sigur că pe te-ai uitat pe market-ul slovac și pe cel brazilian și ai făcut o comparație beton.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Nu stiu de ce esti asa pasiv-agresiv, mai raspunzi si off topic desi multi jucatori inca nu posteaza raspunsul intrebarilor din runda 5, deoarece nu stiu daca va fi luat in considerare, in loc sa dai un raspuns on topic si sa lamuresti situatia pentru toata lumea, dai seen cateva ore apoi iti arde de mistouri.
Eu ti-am spus frumos. Am verificat pe marketurile unde cunosc limba, respectiv .net, .beta si .fr.
hai uimește-mă tu cu o formulare care să nu dea un alt sens sau o altă interpretare întrebării.
Ce indemanare din cele oferite de mobilitate este ascunsa din clasamentul indemanarilor?

Era greu, asa-i? Intrebarea adresata pe beta este "Which Mobility skill is hidden in Skills Ranking?", desi se intelegea si din ce ai bagat tu pe google translate ca e vorba de indemanarea ascunsa din clasament. Tu ai confundat cuvantul "hidden" cu "hiding".

Which mobility skill is hidden ranking?
Which = Care
mobility skill = indemanare a mobilitatii (ca un atribut ofera 5 indemanari)
is = este
hidden ranking = clasament ascuns sau mai corect tradus, ascunsa in clasament, fiind vorba de o indemanare

Nu inteleg ce era asa de greu.
 
Ultima editare:

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Am vrut si eu sa-ti dau soapta pe joc, dar mi s-a parut ca am fost destul de explicit pe forum :)) N-am putut sa dau direct raspunsul intrebarii pentru ca as fi incalcat regulile si as fi fost descalificat, dar l-am dat in raspunsul oficial, poti vedea in Runda V raspunsul meu, credeam ca te-ai uitat peste el inainte sa scrii aici.
Iti dadusem soapta acum cateva ore si mi-ai dat seen :rolleyes:
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Atata timp cat se puncteaza raspunsurile pentru intrebarea pusa de tine, e totul ok. Ar fi pacat sa piarda toti pantalonii, deci automat bonusul maxim de set, pentru chestia asta.
 

clapudiu

Struggler
Membru personal
ai perfectă dreptate, am greșit.
era altceva cu întrebarea asta. m-o descălțat acuma @Benyamyn10 .
dar să mă bată cănănău, dacă am intrat vreodată în 15 ani acolo, la clasament >> îndemânări.

dar nici ceilalți din team nu m-au corectat și au avut timp vreo 5 zile la dispoziție...
deci @X-viper , chapeau!
Da-mi si mie tag ca pling
 

batras

Trapper
mdea...se pare ca e o dif destul de mare la traducerea corecta a primei intrebari din runda a V-a,automat si rasp sunt diferite...
vedem pe 19.05 ce sa luat in calcul..pana atunci,spor maxim tuturor concurentilor.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus