Concurs de poker pe forum

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Nume Propunere:Campionat de poker pe acest forum
Desciere:Propun sa se faca pe forum,un concurs de poker,tip Hold'em si sa folosimi programul PokerTH care se poate downloada de AICI.Un admin va deschide un topic,care se va inchide timp de 8 ore intr-o anumita zi,iar in primul post va scrie.Cine vrea sa joace,sa imi trimita un PM cu simplul text''I'm in''.Dupa acele 8 ore,un admin va aduna toti participantii si va trage la sorti mesele de joc(cate 8 oameni la o masa..probabil se va strange lume sa facem minim 6 mese).
Inscrierile raman deschise pana se ajunge la un numar de 64 de participanti, restul vor fi trecuti ca rezerve in caz ca cineva se razgandeste si nu mai ajunge la masa. Vom incepe cu 8 mese de cate 8 persoane.

Se vor califica primii 3 jucatori din turul 1 pentru turul 2. Se vor crea apoi 3 mese de cate 8 jucatori si se califica primii 3 pentru masa finala de 9 participanti.

Aceste turnee vor continua cu cate o competitie pe saptamana.
Acum,exista 2 moduri de a castiga..se pot da premii pentru locurile 1,2,3 de la masa finala sau se pot da premii in functie de puncte
Locul 1 in turul 1 = 3 puncte
Locul 2 in turul 1 = 2 puncte
Locul 3 in turul 1 = 1 punct

Locul 1 in turul 2 = 6 puncte
Locul 2 in turul 2 = 4 puncte
Locul 3 in turul 2 = 2 puncte

Locul 1 in turul 3(Masa finala daca vor fi 6 mese) = 9 puncte
Locul 2 in turul 3 = 6 puncte
Locul 3 in turul 3 = 3 puncte

(Doar daca turneul are 12 mese)
Locul 1 la masa finala = 12 puncte
Locul 2 la masa finala = 8 puncte
Locul 3 la masa finala = 4 puncte. Atunci cand strangi un anumit numar de puncte,poti sa iti alegi un premiu..de exemplu 20 de puncte 2000$ pe ce lume vrei,50 de puncte zaruri,100 de puncte Pusca de elefanti etc.(nu trebuie neaparat asa)

AVANTAJE:Crearea unui nou joc pe forum,castigarea de noi premii,aducerea de noi utilizatori pe forum
DEZAVANTAJE:Nu exista deoarece,cine nu vrea sa joace,nu joaca..(proabil se vor gasi oameni care vor spune:CONTRA nu toata lumea stie sa joace poker)

Aceasta idee este facuta dupa modelul concursului de pe trackerul filelist,acolo fiind totul foarte clar si usor.Daca lumea va coopera,la fel va fi si aici
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
nene am spus,vom juca prin programul PokerTH,iar dupa sfarsitul fiecarei mese se vor scrie ocupantii locurilor ce califica in turul urmator.
este o chestie foarte simple,poker th are aproximativ 800mb
 

lord ion

West Marshal
ideea este buna si ar trebui dezbatuta mai in amanunt
un simplu pro sau contra nu ajung...
sa vedem ce premii sint puse in joc, [eu de exemplu as prefera iteme gen zaruri, perii, pusca de elefanti:eek:, sau altele care s-au pus in joc la alte concursuri, nu pepite sau cash...]
 

DeletedUser

Guest
lord ion acel lucru nu il putem face noi,deoarece adminii ar trebui sa hotarasca cat merita fiecare premiu,dar daca vreti as putea sa fac o lista dupa mine..
5 puncte: 300$
10 puncte: 600$
25 puncte 1500$/10 pepite
50 puncte pusca de elefanti
75 puncte pusca de elefanti/zaruri
Am dat un exemplu,un admin ar trebuis sa finsieze astea in functie de greutate. dar ganditi-va..sa obtii locul I la masa finala iei doar 9 puncte deci se aduna greu
daca nu asa,poate sa sa se faca asa:se pemiaza locurile I,II,III la masa finala cu premii mai mari,si nu se mai fac puncte
 
Ultima editare de un moderator:

lord ion

West Marshal
bineinteles ca sint niste exemple/propuneri..
adminii stiu ce ar putea pune la "bataie"...
noi doar ar trebui sa ne punem de acord cu celelalte amanunte...
 

DeletedUser

Guest
pro sunt as de trefla

si nu trebe chiar asa dezbatuta ca nu e greu de facut...
 

DeletedUser

Guest
Sunt indecis... au zis ca or sa bage Poker in joc... si cu pokerul nu ar fi asa usor ca la loto, unde doar scrii 6 numere si astepti, la Poker trebuie sa joci x runde, daca vin la Poker cati oameni au fost la loto ne-ar lua nu stiu cat sa facem lista, adminii ar trebui sa o editeze de fiecare data cand vine cineva... asa ideea e buna, e un joc de noroc, nu trebuie sa ai talent ca la "concursul de povestiri" sau altceva
 

DeletedUser

Guest
nu croka..o sa se lase inscierile 8 ore(sa zicem) si dupa astea,se inchide topicul,se trec toti intr-un fisier,se pun pe un site de extrageri si se fac grupele automat.si nu te impacienta,nu o sa fie asa multi pentru ca apar niste chestii:eek: ora fixa la care se va juca(probabil 20:00),viteza net,download poker th.
 

DeletedUser

Guest
O sa pun idea in discutie, voi testa PokerTH sa vad despre ce e vorba si poate va iesi ceva.
 

DeletedUser

Guest
este bun,joc pe el de 1 an in diferite competitii online serioase

Setarile meselor vor fi urmatoarele:

Start cash: 40.000 $
First small blind: 100 $
Raise blinds: every 10 minutes
Manual blinds order: 200 $ - click Add
Afterwards: always raise by 200 $
Timeout for player action: 15 s
98957185.png

Am venit si cu un text pentru primul post
Inscrierile raman deschise pana se ajunge la un numar de 64 de participanti, restul vor fi trecuti ca rezerve in caz ca cineva se razgandeste si nu mai ajunge la masa. Vom incepe cu 8 mese de cate 8 persoane.

Se vor califica primii 3 jucatori din turul 1 pentru turul 2. Se vor crea apoi 3 mese de cate 8 jucatori si se califica primii 3 pentru masa finala de 9 participanti.

Aceste turnee vor continua cu cate o competitie pe saptamana. Punctele se cumuleaza si se ofera indiferent daca participati sau nu la urmatorul turneu sau urmatoarea etapa.
 

DeletedUser

Guest
da si mie imi place ideea...plus ca se juca poker in westul salbatic...:) deci daca se face ceva ma inscriu si eu...:)
 

DeletedUser

Guest
pentru ca s-ar juca pe forum,s-ar da premii,ar fi o noua competitie care este prezenta in majoritatea forumurilor.De aia.Daca nu joci si nu vei juca,nu mai posta doar e dragul de a o face.
 

DeletedUser13411

Guest
doar miam scris parerea ...ar fi frumos sa se creze si pe forum si pe joc
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus