Construire fortist

lord ion

West Marshal
As vrea sa ma reapuc de TW si am citit pe forum acest topic ff interesant.Vreau sa ma apuc pe urmatoarea lume ce se va lansa si vreau sa imi fac un anumit plan de fortist:boone:.
Daca ma apuc de la lvl 0...cum sa imi pun indemanarile? de la inceput pentru ca nu as vrea sa mai fac reskil...(clasa de caracter o voi alege duelist deoarece voi vrea sa dau cate o critica)


Va multumesc anticipat!!!

nu va apucati sa face build de fort de la lvl 1...
nu va va primi nimeni la fort...
bagati si faceti munci si misiuni, bagati pentru cheia 3, si abia dupa aia va bagati pe fort...
 

DeletedUser

Guest
nu va apucati sa face build de fort de la lvl 1...
nu va va primi nimeni la fort...
bagati si faceti munci si misiuni, bagati pentru cheia 3, si abia dupa aia va bagati pe fort...

doar pune indemanarile pe fort , dar munceste si fa misiuni pana la lvl 20
 

DeletedUser22248

Guest
Eu asa am facut ,am pus doar indemanarile pe fort si am facut doar munci si misiuni ,iar de la lvl 50 + ba bag la forturi.
 

DeletedUser20345

Guest
buna ziua...am si eu o intrebare pentru cei care stiu ce inseamna cu adevarat cum trebuie construit un fortist...eu sunt soldat de level 108 cu pusca de aur si marea majoritate a hainelor in inventar si premium activat...pana acum am facut doar misiuni....in cateva zile voi termina toate misiunile si vreau sa trec pe forturi...am tot citit acest forum si nu am gasit o idee clara despre cum ar fi mai bine sa fac, dar m-am gandit la urmatoarea distribuire a atributelor si indemanarilor:
atribute132
66 putere
66 mobilitate
indemanari364
124 tintire
100 conducere
82 viata +66= 148
58 ferire +66=124
Ce parere aveti?...pot participa si ca aparator si ca atacator?...si ce haine sunt cele mai potrivite pentru aparare si atac?....multumesc mult
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15899

Guest
buna ziua...am si eu o intrebare pentru cei care stiu ce inseamna cu adevarat cum trebuie construit un fortist...eu sunt soldat de level 108 cu pusca de aur si marea majoritate a hainelor in inventar si premium activat...pana acum am facut doar misiuni....in cateva zile voi termina toate misiunile si vreau sa trec pe forturi...am tot citit acest forum si nu am gasit o idee clara despre cum ar fi mai bine sa fac, dar m-am gandit la urmatoarea distribuire a atributelor si indemanarilor:
atribute132
66 putere
66 mobilitate
indemanari364
124 tintire
100 conducere
82 viata +66= 148
58 ferire +66=124
Ce parere aveti?...pot participa si ca aparator si ca atacator?...si ce haine sunt cele mai potrivite pentru aparare si atac?....multumesc mult
e un build bun......dar eu iti recomand sa pui 95% pe viata si 5% pe conducere...
 

DeletedUser

Guest
buna ziua...am si eu o intrebare pentru cei care stiu ce inseamna cu adevarat cum trebuie construit un fortist...eu sunt soldat de level 108 cu pusca de aur si marea majoritate a hainelor in inventar si premium activat...pana acum am facut doar misiuni....in cateva zile voi termina toate misiunile si vreau sa trec pe forturi...am tot citit acest forum si nu am gasit o idee clara despre cum ar fi mai bine sa fac, dar m-am gandit la urmatoarea distribuire a atributelor si indemanarilor:
atribute132
66 putere
66 mobilitate
indemanari364
124 tintire
100 conducere
82 viata +66= 148
58 ferire +66=124
Ce parere aveti?...pot participa si ca aparator si ca atacator?...si ce haine sunt cele mai potrivite pentru aparare si atac?....multumesc mult

cu atributele :
mai bine pui 70 putere si 62 mobilitate
indemanari :
100 conducere e bine
124 tintire ? nu mi se pare cea mai buna idee ... mai bine cele puse pe ferire si tintire le distribui in mod egal pe ascundere/perseverenta .
si viata cam putina .. uite ideea mea :

70 putere
62 mobilitate
````````
100 conducere
130 + 70 = 200 viata
28 + 62 = 90 ferire
48+70 = 118 perseverenta
58+ 62 = 120 ascundere
0 tintire

si daca nu vrei prea multa viata, iti iei haine cu ascundere/perseverenta. de asemenea daca vrei sa stai mai mult in spate , fara sa tankezi , poti scoate ceva din ferire si pui pe tintire .

!!! acest build e orientativ , ti-am prezentat ideea mea , daca ti se pare bun il poti folosi , daca nu , il poti modifica . Bafta !
 

DeletedUser

Guest
Am o intrebare.
Deci in batalii se foloseste conducere si in atac si in aparare la tintit si la ferit
tintirea se foloseste si in atac si in aparare la tintit
ferirea se foloseste in atac si in aparare la ferit
ascunderea se foloseste in aparare la ferit si tintit
perseverenta se foloseste in atac la ferit si tintit
(daca nu e corect va rog sa ma corectati)
si intrebarea este: daca am de exemplu 10 conducere, in batalie o sa am aceleasi sanse de tintire si ferire cand stau pe un sector oarecare ca si atunci cand o sa am 10 puncte pe ferire si 10 pe tintire sau am 10 puncte pe perseverenta/ascundere?


:tumble:
 

DeletedUser

Guest
Am o intrebare.
Deci in batalii se foloseste conducere si in atac si in aparare la tintit si la ferit
tintirea se foloseste si in atac si in aparare la tintit
ferirea se foloseste in atac si in aparare la ferit
ascunderea se foloseste in aparare la ferit si tintit
perseverenta se foloseste in atac la ferit si tintit
(daca nu e corect va rog sa ma corectati)
si intrebarea este: daca am de exemplu 10 conducere, in batalie o sa am aceleasi sanse de tintire si ferire cand stau pe un sector oarecare ca si atunci cand o sa am 10 puncte pe ferire si 10 pe tintire sau am 10 puncte pe perseverenta/ascundere?


:tumble:

nu . 10 puncte conducere = 10p ascundere = 10p perseverenta
10p conducere = 20p ferire = 20p tintire

Bafta !
 

DeletedUser

Guest
nu va apucati sa face build de fort de la lvl 1...
nu va va primi nimeni la fort...
bagati si faceti munci si misiuni, bagati pentru cheia 3, si abia dupa aia va bagati pe fort...

daca nu ma apuc de fort de la lvl 1 pe ce indemanari sa pun k sa fac misiunile pt cheile 1 2 ?

:boone::shoot:<3W<3W
 

DeletedUser

Guest
sunt full duel,nu voi merge niciodata la fort dar am o curiozitate in legatura cu crearea corecta a unui caracter pe fort.


ce este mai bine,300conducere sau 100tintire 100ferire 100 conducere?

eu zic ca prima,cea cu conducerea pentru ca aceasta da 1sansa tintire/ferire
 

DeletedUser14746

Guest
sunt full duel,nu voi merge niciodata la fort dar am o curiozitate in legatura cu crearea corecta a unui caracter pe fort.


ce este mai bine,300conducere sau 100tintire 100ferire 100 conducere?

eu zic ca prima,cea cu conducerea pentru ca aceasta da 1sansa tintire/ferire

eu am fost la forturi pe diverse builduri...niciunul nu se compara cu FULL HP!
Fa-ti un caracter full hp si ai sa vezi ca feresti/tintesti la fel ca unu cu tintire/ferire/conducere ba chiar poti feri chiar mai mult(pentru ca ai mult hp,ai sanse mult mai mari)
 

DeletedUser

Guest
eu am fost la forturi pe diverse builduri...niciunul nu se compara cu FULL HP!
Fa-ti un caracter full hp si ai sa vezi ca feresti/tintesti la fel ca unu cu tintire/ferire/conducere ba chiar poti feri chiar mai mult(pentru ca ai mult hp,ai sanse mult mai mari)

stiu,am facut o manevra cu un tank cu 14k hp,eu avand 300tintire/ferire.al naiba de tanc tintea si ferea mai bine ca mine
 

DeletedUser

Guest
Am lvl 80 , duelist cu pusca de aur, sunt pe motrica si in urmatoarele zile voi face reskil pe fort.
Imi puteti recomanda un build sau indemnarile care sa le pun, tinand cont de urmatoarele : As vrea sa am ceva viata (nu multa dar nici putina), sa tintesc si sa feresc foarte bine. ?
 

DeletedUser14746

Guest
Am lvl 80 , duelist cu pusca de aur, sunt pe motrica si in urmatoarele zile voi face reskil pe fort.
Imi puteti recomanda un build sau indemnarile care sa le pun, tinand cont de urmatoarele : As vrea sa am ceva viata (nu multa dar nici putina), sa tintesc si sa feresc foarte bine. ?

incearca 50% viata,25% tintire,25% ferire!
Dar eu ti-as recomanda 100% viata!
atributele le bagi pe carisma!
 

DeletedUser14746

Guest
poi a zis mai sus...ca vrea viata dar nu prea multa,vrea sa fereasca dar si sa tinteasca!
 

DeletedUser

Guest
poi a zis mai sus...ca vrea viata dar nu prea multa,vrea sa fereasca dar si sa tinteasca!

atunci buildul dat de tine este perfect :nesigur::nesigur: pentru fortist

oricum buildul dat de tine este util in fort la testat pe un cont de 30 si am batut 8/9 lupte de fort:shoot:
 
Sus