Discuţii despre modificările regulamentului

  • Autor subiect DeletedUser12000
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Nu atacam adminii??

SI CU FAZA CA NU AI VOIE SA ATACI ADMINUL PE CONTUL DE TEST...CARE E ACEST CONT?. spre exemplu eu acu aflu ca la mandragore e admin..nu am voie sa-l atac??atunci la ce mai joaca? daca vor sa "vegheze" spre "binele" jucatorilor si al jocului, atunci ar trebui sa ramana la lvl 1

si nici de faza cu piata si duelurile nu sunt de acord..la fel si eu..cand am putina viata si vreau sa ajung in oras..ma lesin cu unul mult sub mine..pt a-i oferi si lui posibilitatea de a creste..(prin XP)
 

DeletedUser

Guest
1.aceasta medalie din cate am inteles se obtine daca un jucator detine 1.000.000$.pai de unde atatia bani? de la o amarata de batalie? sa fim seriosi.nici macar 500.000$ nu se strang.

2.crezi ca jucatorii sunt asa de prosti incat sa-si incredinteze banii oricui? de obicei cel ales sa lesine este un jucator care si-a castigat respectul celorlati pana acum prin corectitudine.printurile se pun dupa batalie si printuri de la banca cu lesinul, mai complicat de falsificat.si daca prin absurd sti sa falsifici si un altfel de print, jumatate din bani nu ai cum sa-ti pastrezi pt ca o sa se observe in valoarea itemelor obtinute.

3.asta lasa-ne pe noi sa ne plangem daca nu ne convine, atata timp cat noi suntem dispusi sa ne asumam acest risc, voi de ce nu ne permiteti?

1. Ca strange pentru o batalie sau pentru 5 batalii, putin interesant. Strange 100 de mii sau 500 de mii, nu conteaza suma, isi creaza un avantaj injust. E de-ajuns sa aiba el diferenta si sa ia medalia, cu ajutorul banilor obtinuti prin vanzarea de ciurucuri.
2. N-ai cum sa observi ca-si trage o suma din bani, nu poti calcula.
3. Regulamentul se aplica unitar, altfel la fiecare vanzare contrara regulamentului vor aparea scuzele de genul: era pentru batalie de fort, frate, de ce m-ati banat ?
 

DeletedUser

Guest
....

3.2 Este interzisa exploatarea optiunilor jocului pentru a oferi experienta, bani si obiecte altor conturi din joc. Participarea la un duel aranjat, punerea unei recompense sau folosirea pietei pentru a da sau a obtine experienta, obiecte sau sume mari de bani sunt strict interzise.

3.3 Duelurile cu conturile de test ale administratorilor sunt strict interzise. Orice duel se pedepseste cu 3 zile ban temporar. Lista administratorilor se gaseste aici: http://forum.the-west.ro/showthread.php?t=6302

3.4 Folosirea oricarei metode pentru a face schimb de avantaje intre diferite lumi de joc este strict interzisa.

CARE DIN ACESTE 3 reguli subliniaza ca nu avem voie sa punem 1 miliard de banderole pe piata?
 

DeletedUser6863

Guest
Ce se va intampla mai departe, daca regulamentul e ambiguu? Adminii vor trata fiecare problema, fiind influentati si de cum a fost cafeaua de dimineata.
Daca se vrea aplicabilitate corecta, trebuiesc stabilite, asa cum zicea si RESPEKTT, niste notiuni CLARE.

Oricum, anuntarea acestei modificari in regulament a avut si o latura pozitiva, la care nu cred ca moderatorii/adminii s-ar fi asteptat. S-au deschis pe forum conturi din partea multor jucatori cu experienta de joc, dar absenti de aici. Poate in final va avea si efecte pozitive asupra economiei forumului... asta daca se va tine cont si de parerea lor.
 

DeletedUser

Guest
dar voi sunteti admini, si aveti posibilitatea sa verificati daca era sau nu batalie organizata deci nu cred ca o sa va lasati asa de usor prostiti de aceasta scuza.
intradevar nu e corect sa judeci diferit 2 cazuri identice, dar atunci puteti schimba formularea, si sa fie banat doar cel care in urma vanzarii obtine un avantaj injust.cel care doar a strans banii pt batalie, si nu si-a pastrat nimic, nu greseste in acest caz.
 

DeletedUser

Guest
....

nu are logica...din acele 3 reguli nu reiese faza cu armele aura

regula asta e inventata de ,, inventivii'' nostrii romani...ca doar romanul poate sa inventeze orice
 

DeletedUser

Guest
nu are logica...din acele 3 reguli nu reiese faza cu armele aura

regula asta e inventata de ,, inventivii'' nostrii romani...ca doar romanul poate sa inventeze orice

Inteleg ca tu te faci ca ploua, dar te invit sa citesti regulamentul de pe .net, acolo adminii nu sunt romani, dar gasesti tu o explicatie plauzibila, poate are vreunul o bunica de nationalitate romana. Nu trebuie sa scrie nimica de arme cu aura, noi vorbim de piata. Vinzi banderole cu preturi nesimtite pentru batalii, pentru placerea personala sau pentru orice altceva, iei ban. Simplu.
 

DeletedUser

Guest
ok...

ok...deci asta inseamna ca nu pot vinde o bandderola cu 10 $ ca asta e pretul lui...trebuie sa vand cu 1000 $ ca asa vor adminii...am inteles...foarte ,,buna'' regula...ok..in caz ca voi lua ban ...voi intreba unde scrie regula asta..si atunci astept raspuns..succes la stricatul jocului
 

DeletedUser

Guest
Eu cred ca regula vrea sa interzica obtinerea de avantajele injuste (si cu asta majoritatea sunt de acord). Intrebarea este: daca nu exista nici un avantaj, care e infractiunea?
 

DeletedUser

Guest
Oricum, anuntarea acestei modificari in regulament a avut si o latura pozitiva, la care nu cred ca moderatorii/adminii s-ar fi asteptat. S-au deschis pe forum conturi din partea multor jucatori cu experienta de joc, dar absenti de aici. Poate in final va avea si efecte pozitive asupra economiei forumului... asta daca se va tine cont si de parerea lor.

Intradevar daca vor vedea ca nu vorbesc total degeaba, altfel se vor inchide la fel de repede cum s-au deschis.
 

DeletedUser6863

Guest
Atunci setati pretul maxim la x5 sau x10 valoarea de cumparare. Altfel, sa ramana activa optiunea de vanzare la preturi aberante si sa introduci doar o restrictie scrisa... asta inseamna ca piata e libera dar nu e.
 

DeletedUser3152

Guest
Inteleg ca tu te faci ca ploua, dar te invit sa citesti regulamentul de pe .net, acolo adminii nu sunt romani, dar gasesti tu o explicatie plauzibila, poate are vreunul o bunica de nationalitate romana. Nu trebuie sa scrie nimica de arme cu aura, noi vorbim de piata. Vinzi banderole cu preturi nesimtite pentru batalii, pentru placerea personala sau pentru orice altceva, iei ban. Simplu.

astazi am dedus cateva chestii:

1.S'ar putea ca adminii nostri sa nu aiba nici o vina(regulile vin de undeva de mai sus decat ei.
2.pe .net s'au publicat si gata(gen comunism).pe .ro s'a oferit posibilitatea de comentare,deci comentam,asta nu inseamna ca suntem suparati ca nu mai putem face "magariile" pe care le'am facut pana acum(De ce sa ii acuzi pe toti cei ce au postat in acest thread ca nu sunt corecti?)
3.recunosc(cu orice risc)ca pe L7 cineva care nu a mai vrut sa mai joace si'a vandut itemele si mi'a oferit mie suma de bani obtinuta(25000$).asta poate e ilegal.nu sunt singurul.nu cred ca voi lua ban pentru asta.dar daca eu sunt aventurier,am bani,si ma supara cineva din orasul vecin ca ma dueleaza des,nu vreau sa parasesc orasul,ma hotarasc sa imi ajut duelistii din oras cu bani si obiecte pentru a ii tine lesinati pe vecini,asta nu inseamna ca ajut orasul,nu mai cumpar pentru mine cumpar pentru altii,la fel cum la fort vin si depun lemn pentru constructie,deci pentru comunitate,ca oricum eu nu ma aleg decat cu somnul din baraca.
4.daca ma supar pe cineva,caut la piata poate are un produs de valoare mica (gen 50$),pentru ca de acum nu se vor mai folosi banderolele negre,ofer pe acesta 5000$ si tipul isi ia ban.Sau poate nu ca avea doar 1 produs.
5.nu stiu daca scriu bine in acest thread,de ce nu faceti optiune la forturi pentru duel organizat,vine omu,baga o parola,baga banu,se lupta si castiga arma,nu ar fi mai simplu?
 

DeletedUser14808

Guest
Mi-se pare de prost gust regula cu Piaţã dar în fine , nu avem ce face
Şi nu putem da vina pe
Admini , ei/ele nu-au nici-o vinã , dacã aşa cere
Cei de la
INNO asta este , trebuie sã ne adaptãm.
(Mã rog treaba cu preţuri exagerate la obiecte normale mi-se pare normal sã se ia mãsuri)


Aş avea şi eu o întrebare »
Dacã am un obiect (Ex : Eşarfã Maro) al cãrui preţ de Cumpãrare este de 4.360 $ iar preţul de
Vãnzare este de
2.180 $ şi doresc sa vãnd obiectul respectiv cu 2.180 $ la un membru al Oraşului
Este considerat ca încãlcare de regula ? Sau regula se impune doar la preţurile exagerate ?
Aş dori sã stiu exact înainte sã încalc vro regula şi sã mã trezesc cu o vacanţã.

Mulţumesc anticipat

O zi plãcutã


iSavage
 

DeletedUser

Guest
@Sp1tfire sau oricine indreptatit sa raspund

http://forum.the-west.ro/showpost.php?p=493106&postcount=24

Am semnalat aici o ... scapare a regulei + o intrebare , daca s-ar putea sa primesc un raspuns..

Nu ti se pare cam mare coincidenta ca 50 de insi sa-ti ofere pretul de 4.000 pe obiecte pe care tu vrei sa le vinzi cu 4 dolari si dupa aia sa mai si participe cot la cot cu tine la o batalie de fort ? Nu suntem in dosarele X. Daca tie nu ti se pare evident ca asta inseamna un trade aranjat pentru batalii, atunci inseamna ca vorbim degeaba ca sa ne aflam in treaba.
 

magalex

Greenhorn
daca se doreste interzicerea anumitor lucruri sa se faca din setarile jocului

1. piata este libera ... (daca eu vreu sa vand ceva cu un pret enorm ... fraier este acela care da cat cer eu!).
2. dueluri aranjate ... la fel ...greu de depistat ... (daca eu vreau sa ma lesin ...ce este? ...aranjat sau nu?)
3. lupte in forturi aranjate ...am urat asta de cand s-a inceput! motivatia ...numai asa se gasesc arme cu aura ...mi se pare aiurea!

restul cu regulamentul ... este ceva neclar!
 

DeletedUser

Guest
Poftim discutie pe beta, postata chiar acum pe chat:

14:02: 67 *****: Dau bani pe ro 3 si pe arizona pentru bani aici. hai acum ca de pe 25 nu se mai poate.
 

DeletedUser14808

Guest
3. lupte in forturi aranjate ...am urat asta de cand s-a inceput! motivatia ...numai asa se gasesc arme cu aura ...mi se pare aiurea!

Nu chiar , gãseşti şi la muncii cu noroc ridicat + Premium (Salariu mai mare)

1z2ipt3.jpg


O zi plãcutã


iSavage
 

magalex

Greenhorn
Poftim discutie pe beta, postata chiar acum pe chat:

14:02: 67 *****: Dau bani pe ro 3 si pe arizona pentru bani aici. hai acum ca de pe 25 nu se mai poate.

si cum dovedesti asta?
doar prin faptul ca a scris ceva pe chat ...

sunt de acord ca nu trebuie sa se intample anumite lucruri ... dar ...asa cum am mai zis ... sa se rezolve din setarile jocului!

un alt exemplu ... cum dovediti multiaconul pe id dinamic ...!!!!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus