Discutii legate de PC-uri

  • Autor subiect DeletedUser5629
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Am vazut tablete de genul si cu 250RON, e vreo diferenta intre ele? :ras:

Pai bineinteles ca sunt. In primul rand tine de rezistenta. Cunosc un inteligent din vecini care si-a luat-o cu 300 lei si schimba stiloul odata la 4-5 zile. Eu unul vreau sa evit problemele astea. Dar nu am nevoie nici de una profesionala la 1500-2000 lei pentru ca nu muncesc in domeniu , e doar un hobby :) . Iarasi e o diferenta intre cerintele de sistem , caci unele sunt compatibile doar cu Vista sau 7. E diferita si rezolutia de la 2500 la 5000. Sunt multe diferente
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ty, beri. Auzi, daca mai pun niste bani, cat m-ar costa cu o placa video de 1gb ?
 

DeletedUser

Guest
Cat te-ar costa si fara.Ia-ti gandul, nu te ajuta cu nimic, bani aruncati in vant la rezolutia aia.Eventual poti sa pui niste bani pana la un HD6770/HD7750.
 

DeletedUser593

Guest
Pai bineinteles ca sunt. In primul rand tine de rezistenta. Cunosc un inteligent din vecini care si-a luat-o cu 300 lei si schimba stiloul odata la 4-5 zile. Eu unul vreau sa evit problemele astea. Dar nu am nevoie nici de una profesionala la 1500-2000 lei pentru ca nu muncesc in domeniu , e doar un hobby :) . Iarasi e o diferenta intre cerintele de sistem , caci unele sunt compatibile doar cu Vista sau 7. E diferita si rezolutia de la 2500 la 5000. Sunt multe diferente

Poi depinde si cum lucrezi cu tableta... si varu'meu schimba telefoanele mai des decat sosetele. Eram de fata cand a dat de pamant cu un Nokia N900 (a dat 500 lire pe el) si l-a facut praf.
 

DeletedUser

Guest
Poi depinde si cum lucrezi cu tableta... si varu'meu schimba telefoanele mai des decat sosetele. Eram de fata cand a dat de pamant cu un Nokia N900 (a dat 500 lire pe el) si l-a facut praf.

=))) bun exemplul :))) , nu am gandit pana acum asa. Oricum sunt sigur ca o tableta de 300 de lei e mai putin rezistenta decat una de 5000 :)
 

DeletedUser10567

Guest
Poi depinde si cum lucrezi cu tableta... si varu'meu schimba telefoanele mai des decat sosetele. Eram de fata cand a dat de pamant cu un Nokia N900 (a dat 500 lire pe el) si l-a facut praf.

Rly ? Nokia N900 si a dat de pamant cu el ? :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
@boggyF
http://www.pcgarage.ro/tablete-grafice/wacom/bamboo-pentouch/
@Browen:
Daca as avea Nokia, probabil ca si eu as da de pamant cu el.
Neah, glumesc, probabil ca are un verisor tampit, se mai intampla.
Cat despre carcase, sunt cele mai ieftine carcase care le-am cumparat, dupa Raidmax-ul de 100 de lei in care se afla "serverul".
Vara asta nu cred ca mai schimb la PC decat placa de baza, cu un Gigabyte 990FX UD3/UD5.
Imi cumpar un volan Logitech G27, si Test Drive Unlimited 2, Guild Wars 2 si BF3 Premium.
 

DeletedUser10567

Guest
Dude, crezi ca nu stiu ? Am zis doar asa ca o idee. Investeste foarte mult in PC.
 

DeletedUser

Guest
Din contra, am revenit la planul vechi, am de gand sa investesc mai mult.
i5 3570k+ASRock Z77 Extreme 4+Corsair H100, si Battlefield 3 Premium si GW2(trebuie sa ma si joc ceva).
Daca asta e pasiunea mea, mi se pare normal sa bag bani in ea, mai ales ca acum pot si n-am nici o grija sau cheltuiala.
 

DeletedUser

Guest
As vrea sa imi cumpar rami la pc am doar 1 gb , si nu stiu care ar merge , am DDR2 , dar vreau sa stiu daca merge si DDR3 . Placa de baza e Asus P5VD2-MX SE .
 

DeletedUser23526

Guest
As vrea sa imi cumpar rami la pc am doar 1 gb , si nu stiu care ar merge , am DDR2 , dar vreau sa stiu daca merge si DDR3 . Placa de baza e Asus P5VD2-MX SE .

Merge si DDR7, dar e scump si greu de gasit, dar merita 101%! Garantat. Mai ales ca au ECC.
 

DeletedUser

Guest
As vrea sa imi cumpar rami la pc am doar 1 gb , si nu stiu care ar merge , am DDR2 , dar vreau sa stiu daca merge si DDR3 . Placa de baza e Asus P5VD2-MX SE .

Merg doar DDR2 la frecventa 533 sau 400mhz(stock, fara overclock).
Stii, nu strica sa cauti pe Google
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus