Discutii legate de PC-uri

  • Autor subiect DeletedUser5629
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
@Nebhotep: Nu, da' poti face un wiremanagement de vis in ea, si are o racire aproape perfecta(din fabrica).Plus, e full-tower, acomodeaza si componente foarte mari(high-end de obicei).
@LaurNT: Nu, nu merita, e slab wishlist-ul, chiar ai de gand sa cumperi asa ceva?
Sa stii ca doar pentru gaming, te multumeste cu brio' si un HD7850+i5, un GTX670 e mai mult pentru mofturi.
Eu ti-am facut si asa ceva, cu un monitor excelent, performante in gaming foarte bune, si de calitate in primul rand.Si o placa de sunet, sa te bucuri de "zgomotele" autentice ale jocurilor.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/543270/
Prima prostie care ai facut-o a fost sa te gandesti sa pui un GTX670 pe un monitor care suporta doar 1680x1050, pe rezolutia aia si cu un GTX460 te joci la maxim mai orice.HDD-ul era incet, carcasa prea mare si prea scumpa, sursa scumpa si slaba, procesor pentru OC, cand nici nu ai nevoie...
Daca crezi ca te-am ajutat, foloseste voucher-ul asta:
FHHP5G49
 

DeletedUser

Guest
Nu am cerut wishlist-ul ala , era facut deja pt altcineva si ma gandeam ca merge si pentru mine.
Monitor am deja , rezolutie maxima 1920 x 1080 (e monitor - tv).
O sa folosesc voucher-ul de la tine , + ca nu mai cumpar monitorul caci am , deci o sa ma duca mai ieftin ca primul.
Mersi de ajutor.
 

DeletedUser23526

Guest
@Nebhotep: Nu, da' poti face un wiremanagement de vis in ea, si are o racire aproape perfecta(din fabrica).Plus, e full-tower, acomodeaza si componente foarte mari(high-end de obicei).
@LaurNT: Nu, nu merita, e slab wishlist-ul, chiar ai de gand sa cumperi asa ceva?
Sa stii ca doar pentru gaming, te multumeste cu brio' si un HD7850+i5, un GTX670 e mai mult pentru mofturi.
Eu ti-am facut si asa ceva, cu un monitor excelent, performante in gaming foarte bune, si de calitate in primul rand.Si o placa de sunet, sa te bucuri de "zgomotele" autentice ale jocurilor.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/543270/
Prima prostie care ai facut-o a fost sa te gandesti sa pui un GTX670 pe un monitor care suporta doar 1680x1050, pe rezolutia aia si cu un GTX460 te joci la maxim mai orice.HDD-ul era incet, carcasa prea mare si prea scumpa, sursa scumpa si slaba, procesor pentru OC, cand nici nu ai nevoie...
Daca crezi ca te-am ajutat, foloseste voucher-ul asta:
FHHP5G49

http://www.pcgarage.ro/monitoare-led/samsung/s24b300b-24-inch-5-ms-black/

De placa de sunet chiar era nevoie?!
 

DeletedUser

Guest
Tu, dintre toti oameni, ar trebui sa stii ca diferenta e enorma.
BTW, monitorul e sh1tty, Dell-ul are panel IPS, diferenta enorma in orice capitol, mai ales la color fidelity.
BTW, nu va lasati pacaliti de response time mic, majoritatea pun 2 milisecunde GTG(grey to grey, de la gri la gri), nu de la negru la alb, care se transpune in 5ms.
 

DeletedUser

Guest
@Nebhotep: Nu, da' poti face un wiremanagement de vis in ea, si are o racire aproape perfecta(din fabrica).Plus, e full-tower, acomodeaza si componente foarte mari(high-end de obicei).
@LaurNT: Nu, nu merita, e slab wishlist-ul, chiar ai de gand sa cumperi asa ceva?
Sa stii ca doar pentru gaming, te multumeste cu brio' si un HD7850+i5, un GTX670 e mai mult pentru mofturi.
Eu ti-am facut si asa ceva, cu un monitor excelent, performante in gaming foarte bune, si de calitate in primul rand.Si o placa de sunet, sa te bucuri de "zgomotele" autentice ale jocurilor.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/543270/
Prima prostie care ai facut-o a fost sa te gandesti sa pui un GTX670 pe un monitor care suporta doar 1680x1050, pe rezolutia aia si cu un GTX460 te joci la maxim mai orice.HDD-ul era incet, carcasa prea mare si prea scumpa, sursa scumpa si slaba, procesor pentru OC, cand nici nu ai nevoie...
Daca crezi ca te-am ajutat, foloseste voucher-ul asta:
FHHP5G49

Apropo de cat e voucher-ul ?
 

DeletedUser

Guest
Tu primesti 1% reducere, eu iau 2% din comanda ta.
Practic imi dai 60-70 de lei pe nimic.:))
 

DeletedUser23526

Guest
Tu, dintre toti oameni, ar trebui sa stii ca diferenta e enorma.
BTW, monitorul e sh1tty, Dell-ul are panel IPS, diferenta enorma in orice capitol, mai ales la color fidelity.
BTW, nu va lasati pacaliti de response time mic, majoritatea pun 2 milisecunde GTG(grey to grey, de la gri la gri), nu de la negru la alb, care se transpune in 5ms.

Da, diferenta e enorma, dar nu cu un Xonar si nu pana cand nu stim ce sistem/casti foloseste. Sunt sigur ca daca ii pasa macar 1% de calitatea sunetului, anunta in prealabil.

BTW, monitorul ala nu e chiar sh1tty, si diferenta dintre TN-uri si IPS-uri e foarte foarte foarte overhyped, mai ales cand vorbim de IPS-urile Dell care sunt facute prost si au probleme cu backlight-ul.

BTW, e okay sa te iei dupa GTG-uri din moment ce, in orice sesiune de gayming, nu ai tranzitii complete BTB, ci, chiar GTG-uri.
 

DeletedUser

Guest
Nu primim carpatoare :) Multumim

Bun.Deci:
Vream sa-mi cumpar un aspirator cu hard disk de la dell sa-mi aminteasca mereu cand am aspirat,cat timp si cat de mult.O sa incerc sa nu fac brick la ea ca instalez android..

^
| |

Baiatul de mai sus aiureaza..
 

DeletedUser

Guest
help pls
ieri m-am hotarat sa curat sursa(nu o curatasem de cand am luat calculatorul)
totul mergea bine dar dupa 1 ora am auzit 2 beepuri si...ecranul albastru
mi-a aparut ecranul de safe mode si credeam ca trebuie sa reinstalez windowsul sau am virusi ceva...dar cand dau sa intru in safe mode imi incarca putin din windows si se restarteaza
inca ceva...cand ma uitm prin bios(credeam ca e de acolo problema)se auzea ca si cum se stingea si se aprindea calculatorul...nu ca un restart...ca si cum se stingea si se aprindea din nou...fara sa-mi iasa din bios
m-am gandit ca poate am rupt ceva din sursa dar cand ma desfacuto a doua oara nu era nimic rupt.
ma poate ajuta cineva?
 

DeletedUser593

Guest
help pls
ieri m-am hotarat sa curat sursa(nu o curatasem de cand am luat calculatorul)
totul mergea bine dar dupa 1 ora am auzit 2 beepuri si...ecranul albastru
mi-a aparut ecranul de safe mode si credeam ca trebuie sa reinstalez windowsul sau am virusi ceva...dar cand dau sa intru in safe mode imi incarca putin din windows si se restarteaza
inca ceva...cand ma uitm prin bios(credeam ca e de acolo problema)se auzea ca si cum se stingea si se aprindea calculatorul...nu ca un restart...ca si cum se stingea si se aprindea din nou...fara sa-mi iasa din bios
m-am gandit ca poate am rupt ceva din sursa dar cand ma desfacuto a doua oara nu era nimic rupt.
ma poate ajuta cineva?

Eu mi'am curatat calculatorul si mi s-a ars placa video... la fel, ecrane albastre, dungi, se vede stramb... noroc cu garantia :ras:
 

DeletedUser

Guest
help pls
ieri m-am hotarat sa curat sursa(nu o curatasem de cand am luat calculatorul)
totul mergea bine dar dupa 1 ora am auzit 2 beepuri si...ecranul albastru
mi-a aparut ecranul de safe mode si credeam ca trebuie sa reinstalez windowsul sau am virusi ceva...dar cand dau sa intru in safe mode imi incarca putin din windows si se restarteaza
inca ceva...cand ma uitm prin bios(credeam ca e de acolo problema)se auzea ca si cum se stingea si se aprindea calculatorul...nu ca un restart...ca si cum se stingea si se aprindea din nou...fara sa-mi iasa din bios
m-am gandit ca poate am rupt ceva din sursa dar cand ma desfacuto a doua oara nu era nimic rupt.
ma poate ajuta cineva?

Ai dat jos coolerul de pe procesor ?
 

DeletedUser

Guest
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus