Discutii legate de PC-uri

  • Autor subiect DeletedUser5629
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser3941

Guest
dvdplanet.ro/detalii/8310
dvdplanet.ro/detalii/6833

Casti de "hevi metăl" si "rocăraie". That kind of stuff. :rolleyes:
 

DeletedUser23989

Guest
O recomandare de mouse + tastarura pana in 200-250 lei?

Multam.

Oh, also, claw grip.
 

DeletedUser

Guest
Deci vreau sa instalez windows 7 de pe usb. Am citit p net ca pentru a putea sa instalezi windows 7 de pe stick PC-ul tau trebuie sa ruleze deja windows 7 sau Vista. Problema e ca la momentul de fata eu rulez windows Xp. O sa fie vreo problema daca nu rulez Xp cand instalez programul?


EDIT: nu mai conteaza, problema rezolvata.
Deci ca sa instalezi win7 dp stick iti tb un stick usb bootabil de minim 4gb, iar sistemul de operare de pe care se face instalarea pe stick sa fie win7.
Dc win7 si nu xp???!!! din cauza ca win7 si xp-ul au bootloaderul diferit si lucreaza diferit cu har***re-ul dintrun calculator.
http://www.videotutorial.ro/?p=2047
Daca nu stii cum se instaleaza win7 de pe stick cauta tot acolo.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
O intrebare :

Nu ma prea pricep la laptopuri/PC stiu doar de GHz Ram si memorie.

Ce laptop m-ati sfatui sa iau de 1k$ (PS Vreau sa mearga jocurile ca ceasul,sa nu fie prea mic,cam asta)?
 

DeletedUser

Guest
De ceva timp la firefox cand caut ceva pe google si dau click pe un rezultat , ma trimite pe un alt site,de obicei de reclame sau cu virusi.Asta se intampla doar uneori (dar din ce in ce mai des) . Ce as putea sa fac ?
 

lord ion

West Marshal
De ceva timp la firefox cand caut ceva pe google si dau click pe un rezultat , ma trimite pe un alt site,de obicei de reclame sau cu virusi.Asta se intampla doar uneori (dar din ce in ce mai des) . Ce as putea sa fac ?

instaleaza Adblock. asta daca am inteles eu bine ce problema ai... adica pe langa rezultatul ales de tine se mai deschide o pagina cu ce spui tu acolo...
 

DeletedUser

Guest
instaleaza Adblock. asta daca am inteles eu bine ce problema ai... adica pe langa rezultatul ales de tine se mai deschide o pagina cu ce spui tu acolo...

Am adblock si nu asta ii problema. De exemplu daca am cautat "youtube" si dau pe primul rezultat,care este youtube.com , in loc sa intru pe site-ul youtube ma redirectioneaza pe un alt site ,cu virusi ,cu reclame sau mai stiu eu ce.
 

lord ion

West Marshal
Am adblock si nu asta ii problema. De exemplu daca am cautat "youtube" si dau pe primul rezultat,care este youtube.com , in loc sa intru pe site-ul youtube ma redirectioneaza pe un alt site ,cu virusi ,cu reclame sau mai stiu eu ce.

atunci asteptam un raspuns de la o persoana avizata...
 

DeletedUser9859

Guest
De ceva timp la firefox cand caut ceva pe google si dau click pe un rezultat , ma trimite pe un alt site,de obicei de reclame sau cu virusi.Asta se intampla doar uneori (dar din ce in ce mai des) . Ce as putea sa fac ?

Asta-i problema.Ia-ti chrome.
 

DeletedUser10567

Guest
In niciun caz problema nu este pentru ca foloseste Firefox. Instaleaza avast free si da-i o scanare. :)
 

DeletedUser

Guest
Chestia asta se intampla si pe chrome . Am avast de o gramada de timp. Intre timp am tot incercat cu tot felul de programe care cica gasesc virusi dar nu mi-au rezolvat problema.
 

DeletedUser10567

Guest
In 18 aprilie 2013 mai exista oameni care cred ca poti curata un terminal de virusi folosind un antivirus. lol

Da, mai cred, si? Decat sa ai atitudinea asta de tot cacatul, mai bine imi explici ce nu e bine in a scana un sistem cu un antivirus?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus