Discutii legate de PC-uri

  • Autor subiect DeletedUser5629
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser15496

Guest
Poti lua virusi si dintr-o banala melodie cu guta... asa ca..

antivirus bun pe care il folosesc este bitdefender si un firewall Zone Alarm (are si antivirus folositor si asta)
daca bagi si malwarebytes , advanced systemcare , CCleaner nu mai ai probleme :D
 

DeletedUser593

Guest
Poti lua virusi si dintr-o banala melodie cu guta... asa ca..

antivirus bun pe care il folosesc este bitdefender si un firewall Zone Alarm (are si antivirus folositor si asta)
daca bagi si malwarebytes , advanced systemcare , CCleaner nu mai ai probleme :D
Nu au ajuns asa departe incat sa descarce melodii cu guta de pe internet... tot caseta-i la putere.
 

DeletedUser

Guest
Stiu ca nu prea are legatura cu topicul,dar ca sa nu mai fac altul vreau sa intreb:Daca vreau sa merg la orange sa activez/sa fac o optiune personalizata daca pot spune asa platesc acolo sau mi se ia din creditul de pe telefon ca sa se activeze?
 

DeletedUser

Guest
Placa video

Salutare
Astazi am primit un laptop si am o oarecare problema cu el :
Este destul de performant la capitolul procesor ( I5 ivy bridge de 2.5 Ghz in 4 nuclee ) , memorie ( 8 Gb ddr3 ) si hard ( 600 gb ) dar la captolul placa video o duce greu :D . Are doar placa video integrata Intel HD Graphics 4000 si am lag in jocuri ( Pana si in FIFA 13 :( ). As dori sa stiu daca ii pot pune o placa video dedicata sau ce altceva as putea sa fac pentru a putea rula decent jocurile noi .

Mentionez ca este un Toshiba Satellite C85 1N9
 

DeletedUser593

Guest
Salutare
Astazi am primit un laptop si am o oarecare problema cu el :
Este destul de performant la capitolul procesor ( I5 ivy bridge de 2.5 Ghz in 4 nuclee ) , memorie ( 8 Gb ddr3 ) si hard ( 600 gb ) dar la captolul placa video o duce greu :D . Are doar placa video integrata Intel HD Graphics 4000 si am lag in jocuri ( Pana si in FIFA 13 :( ). As dori sa stiu daca ii pot pune o placa video dedicata sau ce altceva as putea sa fac pentru a putea rula decent jocurile noi .

Mentionez ca este un Toshiba Satellite C85 1N9

Epic fail. N-ai ce sa-i faci. Va luați cu toții i5-uri fără sa va gâniți la placa video. Trebuie sa-ti iei alt laptop.
 

DeletedUser2041

Guest
Salutare
Astazi am primit un laptop si am o oarecare problema cu el :
Este destul de performant la capitolul procesor ( I5 ivy bridge de 2.5 Ghz in 4 nuclee ) , memorie ( 8 Gb ddr3 ) si hard ( 600 gb ) dar la captolul placa video o duce greu :D . Are doar placa video integrata Intel HD Graphics 4000 si am lag in jocuri ( Pana si in FIFA 13 :( ). As dori sa stiu daca ii pot pune o placa video dedicata sau ce altceva as putea sa fac pentru a putea rula decent jocurile noi .

Mentionez ca este un Toshiba Satellite C85 1N9

Ti-ai luat un laptop din categoria Office, nu pentru jocuri.
Vezi ce drivere de la intel ai pentru chipsetul ala- baga si tu ce este mai nou la producator, scade detaliile la joc :). Mai mult de atat nu ai ce sa ii faci.

Sfat pentru viitor cand cumperi ceva, mai intreaba si tu pe unu care se pricepe cat de cat. Nu tot ce este performant se incadreaza in dorintele tale.
 

DeletedUser

Guest
Ti-ai luat un laptop din categoria Office, nu pentru jocuri.
Vezi ce drivere de la intel ai pentru chipsetul ala- baga si tu ce este mai nou la producator, scade detaliile la joc :). Mai mult de atat nu ai ce sa ii faci.

Daca il luam eu era pt gaming... dar a fost cadou .
 

DeletedUser25424

Guest
Vreau sa imi cumpar un laptop, dar sa pot juca si ceva pe el, sa nu se blocheze la minecraft(EX.)


Ce laptop imi sugerati?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus