Discutii legate de PC-uri

  • Autor subiect DeletedUser5629
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser2041

Guest
Din cate vad este fain, acum mai am tot un laptop acer de acum mai multi ani si s-au nimerit bune, dar ce nu inteleg este ca tine bateria prea putin, la laptop-ul actual daca nu il tin in priza nu se mai deschide..

Teoretic daca stai cu laptopul pe post de desktop, nu il tii cu bateria in el si in priza. Scoti bateria si il tii doar la curent, altfel se uzeaza mult mai repede bateria.
 

DeletedUser2041

Guest

Oricum dupa mine, nu merita un laptop pentru jocuri, sunt incomode. Daca joci ocazional si nu ai pretentia sa poti juca full detail, merge
In plus la cum apar jocurile in ziua de astazi si cum se modifica cerintele pentru ele, un laptop nu iti ofera flexibilitatea necesara.
Esti gamer, iti iei un desktop - ai potential de upgrade la nevoie. La laptop upgrade-ul este limitat.
 

DeletedUser25424

Guest
Stiu asta...am si pc( de ultima generatie facut de un it-ist din piese) dar intentionam ca pc-ul sa il dau sorei mele si eu sa mai imi iau un laptop sa ma misc mai usor cu el, nu neaparat pentru jocuri ca dintr-un terra memorie la pc imi las si mie o repartitie acolo pentru jocuri.
 

DeletedUser2041

Guest
Un laptop de gaming ca lumea sare de 5000 lei si sunt destul de mari si greoaie.
 

DeletedUser25424

Guest
Un laptop pe gaming ca lumea sare de 5000 lei si sunt destul de mari si greoaie.

Mentionez ca sora mea are 9 ani si de acum ii va trebui si ei un calcultor, deci nu va fi greu sa folosesc si eu pc-ul...si laptop vreau doar ca sa ma pot misca nu sa se blocheze cand am 5 tab-uri deschise..etc. nu il vreau pentru gaming, il vreau mai mult sa lucrez in diferite programe, gen delphi etc.. pentru gaming am pc-ul.


Si ce mi-ai sugerat tu mi se pare bun pentru ce imi trebuie mie:up:
 

DeletedUser

Guest
Pe bune ... un laptop ptr gaming cu tastatura , mouse si cooler pad nu ar merge ?? Sau ptr gaming cea mai buna optiune e " vechea unitate " ? :D
 

DeletedUser

Guest
Nu mai zi la nimeni, dar vezi ca poti pune windows dupa pe el. Dar shhhh:Ph34r:

Poti da' uita-te putin la comentarii... bios naspa, pui windows greu... + ca daca tot iti iei laptop, ia-ti unul care-ti da licenta de uindous.
 

DeletedUser2041

Guest
Poti da' uita-te putin la comentarii... bios naspa, pui windows greu... + ca daca tot iti iei laptop, ia-ti unul care-ti da licenta de uindous.

Ori cu windows ori cu linux nu este acelasi calculator? Sau calculatoare cu linux au alte componente? :))
Aia de comenteaza pe acolo sunt toti "experti in calculatoare".
 

DeletedUser

Guest
Eu folosesc Windows,stati voi cu linex.

Fail...
Linux are sisteme de operare ce au si ele avantaje. Ubuntu spre exemplu e freeware, si e plin de aplicatii freeware pentru care pe windows le platesti (normal ca nu le platesti, dar asa ar fi normal) . Are o interfata grafica placuta, nu consuma multe resurse, de moment ce aplicatiile windows nu sunt compatibile cu el (nu vorbim de Wine aici) , nici virusii din windows nu se prind de el, deci e un sistem mult mai sigur.
BTW, e Linux nu Linex.
 

DeletedUser

Guest
Fail...
Linux are sisteme de operare ce au si ele avantaje. Ubuntu spre exemplu e freeware, si e plin de aplicatii freeware pentru care pe windows le platesti (normal ca nu le platesti, dar asa ar fi normal) . Are o interfata grafica placuta, nu consuma multe resurse, de moment ce aplicatiile windows nu sunt compatibile cu el (nu vorbim de Wine aici) , nici virusii din windows nu se prind de el, deci e un sistem mult mai sigur.
BTW, e Linux nu Linex.
Linux e free. Si oricum... de ce il bagi in seama? A postat si el sa se afle in treaba...
Win 8 nasol.huo
Tu esti nasol
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus