Discutii - Modul Aventuri

  • Autor subiect DeletedUser2041
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Buna ziua,
Am si eu o nedumerire. Ce am citit pe forum si pe wiki.the-west.ro, ca puterea este cea care iti mareste viata in aventuri, puterea din haine. BUNNNN. Am facut ditamai investitia in cureaua inno, o pun pe mine, imi mareste cu 8(atunci cand am dat jos cureaua proscrisului, mi-a scazut 2 din bonsusul setului, deci am marit cu 8) puterea, dexteeritate, carisma si mobilitate, intru in joc bucuros, si surpriza, viata mai mica, titire/ferire mai mica, pana si daunele imi par mai mici? ce sa mai inteleg?
Va multumesc!
 

DeletedUser

Guest
Uhm. Conteaza doar atributele detinute de catre arma de fort. In afara de setul proscrisului, si alte 2-3 itemuri + eventuale buff-uri, niciun alt item nu va influenta situatia la aventuri... (Da, ai cumparat cureaua degeaba.)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25046

Guest
Parca am dat 150k pe cureaua aia :))) nu e asa mare investitie.. acum 2 ani chiar era :P
 

DeletedUser26086

Guest
Poate cineva sa imi explice de ce se intampla asta ? De langa el si ratez cu 2 lovituri...
 

DeletedUser3208

Guest
S-a reusit si cu aventura asta sa o puna la pamant!
1. La drop deschid 10 cufere doar potiuni, si alea luate dupa 70 jocuri.
2. Echipele nu sunt echilibrate: ex 150, 70, 60 contra 150, 150, 30 ce sa joci ? :D
3. Pepitarii cu arme din event, au avantaje mai mari.
4. Dupa toate astea , mai intra si cate 1,2,3,4,5,6 etc cu multi-cont.
5. Cam asta este The-West in zilele astea.
6. Farmecul de altadata , s-a cam dus.

P.S O zi buna, in real live, ca aici e bataie de joc la propiu.


Cu Respect: Kaola.
 

DeletedUser14746

Guest
Mi se poate da un raspuns "oficial" referitor la dropul cuferelor la aventuri?
Va rog, decat un raspuns gen "ai ghinion" mai bine deloc ;)
NU CRED ca am eu ghinion si altii cativa care joaca 10-15-20 aventuri / zi toate castigate si nu le pica nici macar 1 cufar :D
 

DeletedUser25880

Guest
S-a reusit si cu aventura asta sa o puna la pamant!
1. La drop deschid 10 cufere doar potiuni, si alea luate dupa 70 jocuri.
2. Echipele nu sunt echilibrate: ex 150, 70, 60 contra 150, 150, 30 ce sa joci ? :D
3. Pepitarii cu arme din event, au avantaje mai mari.
4. Dupa toate astea , mai intra si cate 1,2,3,4,5,6 etc cu multi-cont.
5. Cam asta este The-West in zilele astea.
6. Farmecul de altadata , s-a cam dus.

P.S O zi buna, in real live, ca aici e bataie de joc la propiu.


Cu Respect: Kaola.

De acord cu tine,echipele nu sunt echilibrate deloc,am observat ca sunt pusi playerii dupa o medie de lvl(ex iei media de lvl 90 si echipele is echilibrate d.p.d.v al mediei acesteia dar individual nu am facut nimic)(aici ar fi mai buna alegerea de echipe dupa daunele armei).
Multi-conturi nu sunt.Doar daca te referi la faptul ca eu joc si pe lumea X si pe lumea Y si pe lumea Z cu nume diferite si intru in aventuri.Aceste "multi-conturi" sunt legale,asta depinde numai de jucator daca e cu bun simt ca sa joace bine,daca nu e...din pacate nu cred ca poti lua BAN pentru asta(eu din 5tikete facute la "clone" raspunsul adminilor a fost "poate si-a dat seama ca nu puteti castiga" sau "o sa verificam cele indicate de dvs"...pacat ca verificarea cu pedepse pe bun drept nu exista)
Despre pepitari nu pot zice nimic ca armele care le castigi bagand pepite nu prea le folosesc(eu am vazut numa 1jucator in ultima saptamana cu arma speciala) ca in rest majoritatea poti sa ii vezi cu pusca cullen,armele luate tot din cufere de la aventuri sau arma de proscris.
Despre vremurile vechi din pacate tot jucatorii vechi au dorit schimbarea acestu joc si a ajuns cum a ajuns.
 
Ultima editare de un moderator:

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Mi se poate da un raspuns "oficial" referitor la dropul cuferelor la aventuri?

20% per aventura. Asta nu inseamna ca in medie la 5 aventuri iei un cufar, no, no, no :nu: ... ci inseamna ca la o aventura sunt de 4 ori mai multe sanse ca sistemul sa zica nu sau 1/5 sanse sa zica da, daca esti genul optimist si preferi asa :roll:
 

DeletedUser26086

Guest
20% per aventura. Asta nu inseamna ca in medie la 5 aventuri iei un cufar, no, no, no :nu: ... ci inseamna ca la o aventura sunt de 4 ori mai multe sanse ca sistemul sa zica nu sau 1/5 sanse sa zica da, daca esti genul optimist si preferi asa :roll:

Oh.. Bun. In sfarsit primim si noi un raspuns clar si nu "inca nu cunoastem","veti fi anuntati". Big up, Elmer :up:
 

DeletedUser2041

Guest
Oh.. Bun. In sfarsit primim si noi un raspuns clar si nu "inca nu cunoastem","veti fi anuntati". Big up, Elmer :up:

Procentul de drop la cufere a fost anuntat de cand exista aventurile, trebuia doar sa fi atent la forum si/sau sa intrebi alti jucatori. Nu este o noutate, nu cred ca ti-a raspuns cineva vreodata ca nu este cunoscut.

Am văzut un obiect nou - ce este Cufăr cu pradă?
Cufărele cu pradă sunt obiecte noi create pentru aventuri. Conțin diverse îmbunătățiri și un set nou. Cuferele cu pradă sunt recompensa pentru atingerea nivelului maxim de recompensă într-o aventură, în plus pot fi cumpărate de la magazinul Union folosind punctele de veteran. De asemenea ai o sansă de 20% să primești unul după o partidă.

https://forum.the-west.ro/showthread.php?p=852148#post852148
 

DeletedUser26086

Guest
Procentul de drop la cufere a fost anuntat de cand exista aventurile, trebuia doar sa fi atent la forum si/sau sa intrebi alti jucatori. Nu este o noutate, nu cred ca ti-a raspuns cineva vreodata ca nu este cunoscut.



https://forum.the-west.ro/showthread.php?p=852148#post852148

In niciun caz nu am zis ca nu am fost anuntati despre asta. Eu unul stiam de acel procent. Apreciam doar faptul ca a fost om de treaba si ne-a dat un raspuns clar fara ironii sau deja celebra fraza "nu se cunoaste". Ma rog... nu vreau sa deviem de la subiect.

_________________________________________________________________
Pana una alta... Ce facem cu multiaccounturile ? :hmf:

Uitati un exemplu proaspat : 3 vs 3. Bun. Ajunge new gooblin pe moara si se deconecteaza (pe el il stiu de mai demult de la aventuri,om serios). Probabil s-a deconectat din cauze ce nu au depins de el (fara intentie. sau daca a fost cu intentie, shame on you). Bun.. Din runda 3 suntem 2 vs 3. Am facut ce am facut si vedeti si voi in poza asta ce am reusit. Runda 20 si scorul 27 la 16 desi eram 2 vs 3 :whistle: . Totul se indrepta catre o victorie (daca distinsul cu multiaccount mergea la banca si tinea de ea asa cum ar fi trebuit) si .... Surpriza : Au vazut ca nu pot bate nici cu un om mai mult si s-au gandit sa apeleze si la ultima arma si cel cu multiaccount a iesit. 1 vs 3, chiar nu puteau sa piarda, nu ? :hmf: M-am saturat de astfel de playeri la aventuri :blink:
 

DeletedUser10117

Guest
new goblin acela nu e serios...am dat de el la aventuri..iese..nu asculta...si sunt multi...si faza cu echilibrarea..intru in echipa cu persoane de nivel 50 si lupt contra unora cu nivel 120-130...
 

DeletedUser14746

Guest
20% per aventura. Asta nu inseamna ca in medie la 5 aventuri iei un cufar, no, no, no :nu: ... ci inseamna ca la o aventura sunt de 4 ori mai multe sanse ca sistemul sa zica nu sau 1/5 sanse sa zica da, daca esti genul optimist si preferi asa :roll:

multumesc pentru raspuns, unu de nota 11 ;)
Totusi ... mi se pare umpic procentul mult prea mare pentru "realitate" ...
am avut 15 aventuri castigate cu 0 cufere ;)
Altii au avut peste 20 ;)

Totul pare atat de ciudat incat...mai la inceput, pica un cufar odata la 3 aventuri ;)
Acum dropul "pare" ca sa micsorat ... de aia intrebam ;)
 
Sus