Event Halloween 2013

  • Autor subiect DeletedUser8111
  • Data de început

DeletedUser19580

Guest
Stiu asta, doar ca nu am fost atent pe ce lume am facut misiunea, si am pierdut 1.3kk.

1.3kk????????? nimeni nu poate fi atat de neatent..NIMENI

geamanul..usor de batut daca pui echipament CU ASPECT SI TINTIRE,chiar daca esti axat pe dueluri
 

DeletedUser25596

Guest
1.3kk????????? nimeni nu poate fi atat de neatent..NIMENI

geamanul..usor de batut daca pui echipament CU ASPECT SI TINTIRE,chiar daca esti axat pe dueluri

Dar atunci cum a fost ?
Şi normal că-i uşor de bătut dacă eşti axat pe dueluri :))
Cel mai mult se chinuie cei axaţi pe comerţ :)
 

DeletedUser

Guest
Si eu am ajuns la lesinarea celor 10 banditi si cred ca ma opresc aici...
Pana cand tine misiunea? Pe 8.11.2013 se va incheia sau va ramane activa tot timpul?
 

lord ion

West Marshal
eu nu prea inteleg de ce va plangeti? totusi e un set... il vreti moca? trebuia sa va arda undeva... faceti un mic reskill si terminati misiunea!
 

DeletedUser

Guest
eu nu prea inteleg de ce va plangeti? totusi e un set... il vreti moca? trebuia sa va arda undeva... faceti un mic reskill si terminati misiunea!

Nu multam, raman fara el, ca oricum o sa apara la tombola/ in shop. mare lucru... asa e mereu.

eu mi-am exprimat opinia despre setul de misiuni de anul asta. altceva n-am vrut

spor la facutul lor, eu ma opresc.

@ ce parsivi... faceti un mic reskill pe duel... care normal in general se face cu oup/pepite pentru ca cine are bani sa faca reskillul la indian? tot pepitarii cu mii de seturi si milioane in banci... mda
 

DeletedUser9036

Guest
daca il faci cu $$ si cu OUP e total free. nu neaparat cu pepite <3W

va tot plangeti ca jocul a devenit nu stiu cum ca sunt multe seturi... si totusi voi vreti numai lucruri facile... cum vine o mica provocare nu mai e bine.

vreti sa va fie totul la indemana si va plangeti de joc . nu prea merge asa. eu cred ca e binevenita provocarea asta. nu au pus 20 NPC ci doar 10 ... :shoot: daca stiti cat de cat duel faceti si asta.

daca nu -nu faceti..ce o fi asa de special la setul asta de il vrea toata lumea?? ca aia pe hp nu or sa poarte acest set clar. cei pe alte indemanari nu au treaba cu setul . nu vreti sa il faceti, nu vreti reskill, ok! dar va obliga cineva sa faceti misiunile sau sa va faceti duelisti pentru un set care sincera sa fiu nu ofera nimic special ?

raman la ideea ca e o provocare binevenita pentru cei care luau totul de-a gata in jocul asta :) mai puneti si osul la treaba. nu stati numai sa incasati de la altii - ca sa ma exprim elegant :boone:
 

DeletedUser25596

Guest
d:shoot: daca stiti cat de cat duel faceti si asta.

Bă nene dacă eu SUNT FULL COMERŢ (Ştii ce înseamnă asta ?) Pe mine nu mă fascinează DUELURILE/FORTURILE. Sincer,vorba aia..mai bine taci şi pari doar prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu. :)

eu nu prea inteleg de ce va plangeti? totusi e un set... il vreti moca? trebuia sa va arda undeva... faceti un mic reskill si terminati misiunea!


Să înţeleg ca trebune să ne ardă la buzunare, nu ? Bun, deci să înţeleg că INNO intră iar în criză ? Dacă eu sunt FULL COMERŢ, de ce nu s-au gândit să echilibreze balanţa? Trebuie să fac eu reskill că ei au avantajat dueliştii ?
Încă odată discriminări, cei care sunt axaţi pe munci vs duelişti.

MISIUNI PROST GÂNDITE.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9036

Guest
poti intelege si tu si toti playerii pe builduri non-duel ca NU sunteti obligati sa faceti aceasta misiune... nu depinde viitorul vostru pe joc daca aveti sau nu acest set. efectiv nu conteaza daca finalizezi sau nu misiunea.

si o poti face doar daca esti duelist pana treci de acea incercare.

vreti sa faceti totul cu buildul de comert?? ai pus punctele pe comert si vrei sa faci tot ce apare sa inteleg... nu conteaza ca ti se cer alte atribute ? tu vrei pe buildul tau sa fie toate .

mai treziti-va din aiureala asta - nu totul se invarte in jurul vostru. NU e musai sa terminati misiunea sau sa aveti setul. asa cum nu e musai sa dati reskill pe duel daca nu sunteti deja duelisti.

de ce nu ceri sa se aplice comertul tau in toate- si la fort si la duel si la mai stiu eu ce visezi noaptea ca trebuie sa mai faci in joc ?

misiunea pentru cine nu s-a prins- nu e obligatorie. nu trebuie sa scoti bani din nici un buzunar daca nu vrei asta. nu trebuie sa dai reskill pe duel si nici macar nu e necesar sa postezi aici daca nu vrei sa o faci ...

culmea e ca eu nu m-am plans pe nici un forum pana acum ca, avand build de duel, nu pot gasi cheia trei si pantalonii nu stiu cui cand dau la negustor ambulant... dar vad ca sare lumea in sus daca e ceva ce putem face si noi astia pe duel.. prea tare.
 

DeletedUser25596

Guest
poti intelege si tu si toti playerii pe builduri non-duel ca NU sunteti obligati sa faceti aceasta misiune... nu depinde viitorul vostru pe joc daca aveti sau nu acest set. efectiv nu conteaza daca finalizezi sau nu misiunea.

si o poti face doar daca esti duelist pana treci de acea incercare.

vreti sa faceti totul cu buildul de comert?? ai pus punctele pe comert si vrei sa faci tot ce apare sa inteleg... nu conteaza ca ti se cer alte atribute ? tu vrei pe buildul tau sa fie toate .

mai treziti-va din aiureala asta - nu totul se invarte in jurul vostru. NU e musai sa terminati misiunea sau sa aveti setul. asa cum nu e musai sa dati reskill pe duel daca nu sunteti deja duelisti.

de ce nu ceri sa se aplice comertul tau in toate- si la fort si la duel si la mai stiu eu ce visezi noaptea ca trebuie sa mai faci in joc ?

misiunea pentru cine nu s-a prins- nu e obligatorie. nu trebuie sa scoti bani din nici un buzunar daca nu vrei asta. nu trebuie sa dai reskill pe duel si nici macar nu e necesar sa postezi aici daca nu vrei sa o faci ...

culmea e ca eu nu m-am plans pe nici un forum pana acum ca, avand build de duel, nu pot gasi cheia trei si pantalonii nu stiu cui cand dau la negustor ambulant... dar vad ca sare lumea in sus daca e ceva ce putem face si noi astia pe duel.. prea tare.

Uite că eu vreau să o fac, probleme ?
Pe mine/restu' să ne lămurească DE CE sunt avantajaţi dueliştii ? Este un set pus de halloween,care, ar trebui ca toţi să o putem face,dar se vede cine sunt avantajaţi şi cine nu.

P.S:NU MĂ INTERESEAZĂ CĂ TE-AI PLÂNS SAU NU, NU E TREABA MEA CE FACI TU,CUM NU E NICI TREABA TA CE FAC EU,ok? A şi vezi că deja deviezi, că sunt axat pe comerţ sau că sunt axat pe duel ori fort, misiunile de acest gen trebuie să fie echilibrate pentru toţi.
Dacă înţelegi unde vreau să bat, bine, dacă nu abţine-te.
 

DeletedUser25601

Guest
Aceste misiuni trebuie facute in asa fel incat toti sa le putem face. ;)
 

DeletedUser

Guest
Aceste misiuni trebuie facute in asa fel incat toti sa le putem face. ;)

Celelalte misiuni le putem face toate? Fără reskill? Cu build de munci sau de fort sau de duel? Nu! Pentru câteva misiuni suntem obligaţi să facem mici reskilluri şi schimbări în viaţa noastră de zi cu zi (din joc).

Mură-n gură (seturi noi) nu vreţi. Provocări nu vreţi.


Ce draga voastră mamă vă trebuie atunci? Mergeţi la barbie dress-up!
 

DeletedUser

Guest
Ce atitudine... este clar si pe fata discriminare. Ar trebui sa va fie rusine sa comentati asa. :blink:

Misiunile speciale ar trebui sa fie balansate. Evident nu e cazul de fata.
 

DeletedUser

Guest
O idee ar fi să eviţi dublu-post-ul pentru a evita penalizare.

O altă idee ar fi să faci reskill cu capul, nu doar cu mouse-ul.

Spor!
 

DeletedUser9036

Guest
#s3b-1q - ce sa le ceri... vor ca bebelusii sa le aduci biberonul si sa ii bati si pe spate dupa ce au setul in inventar :ras:

#ovidiu26da- daca vreti ca misiunile sa fie facute de toti, faceti in asa fel incat si cei cu build de duel sa faca toate misiunile fara reskill . ce ziceti de asta?

#wubae - vrei sa o faci- felicitari! trebuie sa faci reskill pentru ca altfel nu lesini 10 NPC . ca sa te citez - '' Dacă înţelegi unde vreau să bat, bine, dacă nu abţine-te."

# alephan - misiunile sunt balansate- vezi tu - in cadrul acestei misiuni gasesti o etapa pentru muncitori, una pentru duelisti... mai balansat de atat nu cred ca se poate :) daca vrei mai balansat de atat- te provoc- fa tu o misiune pe care sa o poti face si tu pe ce oi fi ( comert, motrica, fort ) si sa o pot face si eu - pe duel

-----------

dac v-ar duce putin mintea nu ati da 5 minute dueluri pe NPC pana lesinati si cresteti dificultatea duelului ca inteligentii ci ati astepta sa se schimbe mereu lista si sa alegeti tintele mai usoare ( ferire putina, hp mai mic de 1500 ) . va ia cateva zile sa urmariti lista, dar faceti misiunea si fara reskill TOTAL pe duel. dar voi nu - vreti sa dati de 10 ori click si in 10 secunde sa terminati orice apare nou . eventual sa primiti si o diploma pentru asta- ca se poarta hartiile in romania.

as putea sa va zic ca exista si consumabile care va dau daune mai mari, tintire mai mare, etc...dar deja cred ca ar trebui sa ma platiti pentru cursuri de duelat NPC . hai bafta! si gata cu miloaga. unele chestii se castiga gandind! si duelul e o chestie care se realizeaza gandind nu dand clickuri ca disperatul
 
Ultima editare de un moderator:
Sus