Greșeli în text

DeletedUser

Guest
2 greseli am gasit si eu :

Prima:la setul lui Allan Quatermain unele iteme se termina in n,iar altele se termina in s,de exemplu avem Jacheta lui Allan Quatermains,iar la pantaloni avem Pantalonii lui Allan Quatermain,de preferat sa taiati s-ul la cele care se termina in s deoarece in realitate numele lui se termina in n
A doua eroare:la setul lui Moș Crăciun avem Căciulă lui Moș Crăciun,trebuie sa fie Căciula lui Moș Crăciun


Am mai postat asta dar se pare ca s-a trecut cu vederea peste,deoarece aceste 2 erori inca persista...
 

DeletedUser2041

Guest
2 greseli am gasit si eu :

Prima:la setul lui Allan Quatermain unele iteme se termina in n,iar altele se termina in s,de exemplu avem Jacheta lui Allan Quatermains,iar la pantaloni avem Pantalonii lui Allan Quatermain,de preferat sa taiati s-ul la cele care se termina in s deoarece in realitate numele lui se termina in n
A doua eroare:la setul lui Moș Crăciun avem Căciulă lui Moș Crăciun,trebuie sa fie Căciula lui Moș Crăciun


Am mai postat asta dar se pare ca s-a trecut cu vederea peste,deoarece aceste 2 erori inca persista...

Verificam si corectam. Multumim.
 

DeletedUser

Guest
7ThIv.jpg


Pe aproape.

"Sabia ofiterului" e inca acolo.
 

just4fun

The Boss
@ xShteff
Pistolul respectiv nu apartine lui merwin ci este un model de pistol

in ceea ce priveste "sabia cavalerului" este corect gramatical - doar pentru ca nu se potriveste "standardului" nu inseamna ca este ceva incorect gramatical
 

DeletedUser

Guest
in ceea ce priveste "sabia cavalerului" este corect gramatical - doar pentru ca nu se potriveste "standardului" nu inseamna ca este ceva incorect gramatical
Nu a zis nimeni ca nu e corect gramatical :\
@ xShteff
Pistolul respectiv nu apartine lui merwin ci este un model de pistol
Daca nu ziceam si eu asta cu cateva postari mai sus nu te credeam... "Revolverul Merwin Hulbert (ruginit)" => "Revolver Mewrin Hulbert (ruginit)"

7Gh9b.jpg


Best. Merwin Hulbert era modelul revolverului, nu a persoanei care a detinut revolverul. Se aplica la toate armele (ruginit, normal, precis)
 

DeletedUser22154

Guest
7WdPW.jpg





7WdYl.jpg


Ori e albastra, ori e albastru? :P

xShteff sa sti ca din punct de vedere Gramatical este corect

Cum ar fi sunat Colier cu piatră albastru?

Este corect Colier cu piatră albastră.

Trebuie să analizăm bine înainte de a spune că este greșit textul, atât din punct de vedere Gramatical cât și Lexical
 

DeletedUser24094

Guest
xShteff sa sti ca din punct de vedere Gramatical este corect

Cum ar fi sunat Colier cu piatră albastru?

Este corect Colier cu piatră albastră.

Trebuie să analizăm bine înainte de a spune că este greșit textul, atât din punct de vedere Gramatical cât și Lexical

Colierul e albastru, nu piatra sau sageata.
 

DeletedUser22154

Guest
Colierul e albastru, nu piatra sau sageata.

Pai atuncea sa se scrie la toate produsele implicate:

Colier albastru cu piatră si Colier albastru cu săgeată

Dar pandativul colierului este albastru NU șnurul DECI corect este

Colier cu piatră albastră
Colier cu săgeată albastră

Scuze xShteff Acu am văzut că greșeala este la Colierul cu săgeată.
 

DeletedUser

Guest
Johnny Westwood
Te-a trimis Șeriful? Trebuie să îl ajut pe tata la fermă. Avem o proprietate mare şi sunt multe de făcut pe acolo, nu se poate descurca singur! Poţi vorbi tu cu tatăl meu? Eu vreau să îl ajut pe serif.

Indicaţie: Ajută-l pe tatăl lui Jonny cu munca de la fermă.
Necesar:
- Mergi la Johnny Westwood
- Rezolvă: Agricultură (Noua pustietate)
E Johnny sau Jonny?
 

DeletedUser

Guest
Repara garduri: O vacă te-a retinut pe tine şi fierul tău pentru marcat.
Pierzi 23 puncte de viaţă

Dc am un fier de calcat cand eu repar garduri? ..
 

DeletedUser

Guest
ma rog .. ideea e ca nu vad dc as tine un fier de marcat cand repar gardurile.
 

DeletedUser2041

Guest
ma rog .. ideea e ca nu vad dc as tine un fier de marcat cand repar gardurile.

Si unde este greseala gramaticala? Probabil candva ai marcat vaca respectiva si acum cand ai venit sa repari gardul te-a recunoscut si te ataca.
 

DeletedUser

Guest
La mouseover peste butonul de close al ferestrei din highlight apare mesajul "An luat-o!"

w1qpuq.jpg


Multumesc!
 
Sus